Search
Close this search box.

بازاریابی outbound چیست؟

فهرست مطالب

این نوع بازاریابی به معنی این است که کسب و کارها خود به سراغ مشتریان رفته و در مورد محصول خود با آنها صحبت کرده و به آنها پیشنهاد می دهند. نمونه ای از این نوع تبلیغات تبلیغات تلویزیون، تماس های تلفنی، تبلیغات پولی و ایمیل های مستقیم است.

بازاریابی درونی یا inbound marketing از سوی دیگر زمانی است که مشتریان شروع به ایجاد ارتباط با کسب و کار می کنند. مطالعه یک ایبوک، بازدید از وب سایت و دانلود یک وایت پیپر می تواند نمونه ای از بازاریابی درونی باشد.

هدف از OUTBOUND مارکتینگ، ایجاد تعاملی با مشتریان است که به روابطی محکم ختم شود. در این نوع تبلیغات بایستی کسب و کار باید در محل و زمان مناسب در مقابل دیدگان مشتریان قرار بگیرد.

inbound marketing در سال های اخیر بسیار رونق یافته است اما همچنان بیش از 90 درصد تبلیغات بازرگانی را تبلیغات آفلاین و Outbound مارکتینگ شامل می شوند.

برای بهبود نرخ بازگشت سرمایه در تبلیغات آفلاین بایستی برای روش هایی که برای برند مورد نظر مناسب هستند بودجه مناسبی تعبیه شود.

آیا بازاریابی خارجی هنوز مهم است؟

هر صاحب کسب و کاری به دنبال کاهش هزینه هاست. زمانی که به عنوان یک مشتری، ایمیلی که در اینباکس قرار دارد را بدون باز کردن حذف می کنیم ممکن است به این فکر کنیم که آیا بازاریابی خارجی آیا هنوز توان رونق کسب و کارها را دارد یا خیر؟

نکته مهم این است که در این نوع از مارکتینگ که به صورت ارسال ایمیل انجام می شود، ایمیل مور نظر برای هزاران نفر فرستاده شده و برای هر کدام از این ایمیل ها هزینه خاصی برای کسب و کار مورد نظر لحاظ می شود.

بازاریابی خارجی تکنیکی بسیار مناسب در جهت معرفی و آگاه سازی افراد جامعه از وجود برند ماست. اگر بیشتر در مقابل دیدگان مشتریان قرار داشته باشیم قطعا نرخ تبدیل مشتری بیشتری خواهیم داشت.

بازاریابی داخلی برای کسب و کارهایی با بودجه کمتر مناسب است اما مشکل این است اگر افراد از وجود برند ما اگاه نباشند قادر نخواهند بود آن را در موتورهای جستجو سرچ کنند. پس در این شرایط باید به یک وب سایت پرسرعت و بهینه ایجاد کرده و از روشهایی مانند سئو، برند خود را به مشتریان معرفی کنیم.

در این راستا، برای طراحی و پیکربندی یک سایت به دو مولفه اصلی به نام ثبت دامنه و سفارش هاست نیاز داریم. اما مهمترین مرحله انتخاب درست نوع هاست و ارائه دهنده مناسب است. پس هر سرویسی انتخاب می کنید دقت کنید که از هاست پرسرعت با منابع قوی استفاده کنید، و یا از مزایای یک سرور مجازی پرسرعت برای میزبانی از سایتتان بهره مند شوید.

کسب و کارهایی که سالهاست در فضای دیجیتال و آنلاین حضور داشته و بازدیدکنندگان و مخاطبان زیادی را به سمت برند خود کشانده اند، به زیرساخت های قدرتمندتری جهت میزبانی از سایت یا اپلیکیشن خود نیاز دارند؛ اغلب این سایت ها با اجاره سرور اختصاصی ترافیک و پردازش درخواست ها را مدیریت و کنترل می کنند.

در خصوص انتخاب ارائه دهنده مناسب نیز، با سالها تجربه، شرکت صباهاست را به شما پیشنهاد می کنیم که در بین ارائه دهندگان موجود، بهترین خدمات میزبان وب و با کیفیت ترین پشتیبانی را ارائه می کند.

در مجموع، اوت باند مارکتینگ باعث می شود تا همواره در دید مشتریان باشیم. زمانی که یک تبلیغات تلویزیونی در وسط یک برنامه پربازدید پخش می کنیم طبیعتاً مطمئن خواهیم بود که بسیاری از افراد آن را می بینند.

تبلیغات تلویزیونی بسیار گران است اما اگر زمان درست انجام شود نرخ بازگشت سرمایه خوبی خواهد داشت و البته امروزه مکملی برای این باند مارکتینگ است.

در واقع این دو نوع بازاریابی متمم و مکمل همدیگر هستند. این باند مارکتینگ ارزش های شرکت را نشان داده و اوت باند مارکتینگ کاری می کند تا افراد در بازار و جامعه از وجود برند ما اگاه شوند. اوت باند مارکتینگ هزینه بالاتری نسبت به این باند مارکتینگ دارد ولی همچنان یکی از پر طرفدارترین روش های بازاریابی است.

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *