Search
Close this search box.

بیت‌کوین چیست، چگونه کار می‌کند و از کجا آن‌را به‌دست آوریم؟

بیت‌کوین (Bitcoin) چیست؟

بیت‌کوین اولین ارز دیجیتال یا رمزارز است که بر مبنای فناوری بلاکچین ایجاد شده است. این واحد ارزی برای انتقال اموال بین افراد بدون نیاز به واسطه‌های مالی متعلق به دولت یا بانک‌ها استفاده می‌شود.

فهرست مطالب

شاید تا به‌حال نام بیت‌کوین (Bitcoin) به گوشتان خورده باشد اما به طور دقیق با این واحد پولی و نحوه‌ی کار آن آشنا نباشید، در این مقاله از همیار آی تی قصد داریم به زبانی ساده مفهوم بیت‌کوین را برای شما شرح داده، با نحوه‌ی کار آن آشنا شده و روش به‌دست آوردن (استخراج) بیت‌کوین را بررسی کنیم.

بیت‌کوین

بیت‌کوین چیست؟

به زبان ساده می‌توان بیت‌کوین را نوعی واحد پول اینترنتی دانست، بیت‌کوین (Bitcoin) یک شبکه‌ی توافقی و نوعی واحد پول مجازی به حساب می‌رود که به طور کامل در بستر اینترنت وجود دارد، این شبکه یک سیستم پرداخت نوین و نوعی پول کاملا دیجیتال را به وجود آورده است و از سیستم رمزگذاری بسیار پیچیده‌ای استفاده می‌کند که امنیت آن را به طرز قابل توجهی تامین می‌کند و به همین دلیل می‌تواند به صورت کاملا مستقل و بدون وابستگی به دولت‌ها یا یک نهاد مرکزی به فعالیت بپردازد.

هرچند هم‌اکنون نیز در برخی از کشورها امکان خرید و فروش با بیت‌کوین موجود است اما باید بدانید این واحد پولی در عین شباهت‌هایی که با سایر ارزها دارد دارای تفاوت‌ها بسیاری نیز می‌باشد، به عنوان مثال همانگونه که در قسمت قبل گفتیم این واحد پولی در حال حاضر توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمی‌شود و نوعی واحد پولی غیر متمرکز است، به همین دلیل برخلاف خیلی از سیستم‌های مالی که توسط قدرت‌ها قابل دستکاری و سو استفاده هستند این واحد پولی در دنیای آنلاین و به صورت کاملا شفاف و با الگوریتم‌های کاملا هوشمند توسعه میابد، یکی از دلایل جذابیت بیت‌کوین همین ویژگی است.

تاریخچه‌ی شکل‌گیری و پیدایش بیت‌کوین

هرچند به طور واضح اطلاعات دقیقی از تاریخچه و نحوه‌ی پیدایش بیت‌کوین در دسترس نیست، اما برخی معتقدند در سال 2008 فردی به نام ساتوشی ناکاموت طرح کلی بیت‌کوین را با هدف جلوگیری از شکست‌های ارزی، بحران‌های مالی و فسادهای بانکی منتشر کرد.

پس از آن در سال 2009 وی اولین برنامه‌ی بیت‌کوین را منتشر کرد، نخستین تراکنش بیت‌کوینی را به چرخه انداخت و در نهایت اولین بیت‌کوین را استخراج کرد!

بیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟

از دید یک کاربر عادی بیت‌کوین تنها در یک اپلیکیشن یا برنامه که بر روی دستگاه خود نصب کرده و برای انجام تراکنش‌های خود از آن استفاده می‌کند، خلاصه می‌شود.

اما در حقیقت شبکه‌ی بیت‌کوین یک بستر عمومی را به نام زنجیره‌ی بلاک یا Blockchain بین کاربران به اشتراک گذاشته است، این بستر در بردارنده‌ی تمام تراکنش‌های انجام شده در سیستم بوده و به کلاینت (کاربر) اجازه می‌دهد صحت و درستی تراکنش‌های انجام شده را بیازماید، اعتبار این تراکنش‌ها با یک امضای دیجیتالی محافظت شده و در عین حال به کاربران این اجازه را می‌دهد تا در هر لحظه بر تراکنش‌های بیت‌کوینی خود کنترل و نظارت کامل داشته باشند.

این سیستم بر پایه‌ی شبکه‌ی P2P یا همان Peer-to-Peer کار می‌کند، در نتیجه هیچ قطب کامپیوتری مجزایی وجود ندارد که تمام فرایند‌های بیت‌کوینی را پردازش کند و در عوض کل پردازش در شبکه پخش شده و هر کاربر بخشی از پردازش را انجام می‌دهد، همین امر بیت‌کوین را در برابر دخالت‌های دولت‌ها و فسادهای مالی مقاوم کرده است.

بیت‌کوین

امنیت این شبکه چگونه حفظ می‌شود؟

مهم‌ترین عاملی که شفافیت این شبکه را حفظ می‌کند اوپن‌سورس (متن‌باز) بودن این سیستم است، همچنین قوانینی در این شبکه وجود دارد که به شما کمک می کند به طور کامل تمام تراکنش‌ها را در این سیستم زیر نظر داشته باشید، بگذارید این موضوع را با یک مثال برای شما شرح دهیم:

صندوق‌های شیشه‌ای را در نظر بگیرید که تنها دارای یک شکاف برای واریز پول و همچنین یک کلید برای برداشت پول می‌باشند، شما در هر لحظه می‌توانید پولی را در این صندوق‌ها واریز کنید اما برای برداشت پول باید به کلید صندوق دسترسی داشته باشید، هر کدام از این صندوق‌ها را حساب بیت‌کوینی افراد در نظر بگیرید.

این صندوق‌ها در یک اتاق شیشه‌ای بزرگ نگهداری می‌شوند (در اینجا شبکه‌ی بیت‌کوین) که هر کسی از بیرون اتاق امکان مشاهده‌ی حساب افراد و همچنین موجودی آن‌ها را دارد.

حال برای انجام یک تراکنش در این شبکه، فرد در ابتدا باید وارد این اتاق شود، با کلید مخصوص به خود صندوقش را باز کرده و مبلغ مورد نظر را برداشته و آن را به صندوقی دیگر انتقال دهد، از آنجایی که این اتاق و صندوق‌ها تماما شیشه ای هستند، این تراکنش توسط هر شخص دیگری در خارج از اتاق قابل مشاهده و تایید است و به همین دلیل امکان هیچ‌گونه کلاه‌برداری در تراکنش‌های سیستم وجود ندارد.

همانگونه که گفته شد در این سیستم تمام تراکنش‌ها، شبکه و حساب افراد قابل مشاهده است و تنها نکته‌ی پنهان نام صاحب صندوق‌ها (حساب‌ها) می‌باشد، بر خلاف سیستم بانکی رایج که در آن نام صاحب حساب مشخص است در سیستم بیت‌کوین هر حساب (یا صندوق شیشه‌ای) دارای یک کد دیجیتالی ناشناس منحصر به فرد می‌باشد، که این کد تنها در اختیار صاحب حساب است، به این تریبت علاوه بر حفظ شفافیت شبکه حریم خصوصی افراد نیز حفظ می‌شود، هرچند این مورد (ناشناس بودن افراد) می‌تواند زمینه‌ی تراکنش‌های غیر قانونی را نیز فراهم کند.

بیت‌کوین‌ها از کجا می‌آیند؟

همانگونه که در بالا گفته شد، این شبکه به طور کامل مستقل، غیر متمرکز و بدون وابستگی به هیچ دولتی می‌باشد، در نتیجه بر خلاف پول کاغذی که توسط دولت‌ها چاپ ‌می‌شود، بیت‌کوین‌ها توسط خود کاربران به وجود می‌آیند (استخراج می‌شوند)

همانطور که گفتیم، این شبکه دارای سیستم رمزنگاری و الگوریتم‌های ریاضی پیچیده‌ای می‌باشد، هر کسی با حل این مسائل ریاضی می‌تواند مقداری بیت‌کوین را به عنوان جایزه دریافت (استخراج) کند، اما باید بدانید این مسائل به قدری پیچیده هستند که با رایانه‌های معمول قابل حل شدن نخواهند بود، اگر قصد استخراج بیت‌کوین دارید در ابتدا باید یک رایانه با سخت‌افزار قدرتمند برای خود تهیه کنید، مقدار دقیق کار لازم برای استخراج یک بیت‌کوین مقداری ثابت نیست و توسط سیستم طوری تعیین می‌شود که بیت‌کوین‌های موجود با نرخی یکنواخت افزایش یابد، در حال حاضر نرخ افزایش این واحد 25 عدد در 10 دقیقه است، که این مقدار به طور معمول هر 4 سال یکبار به نصف کاهش می‌یابد، این فرایند تا زمانی که تعداد بیت‌کوین‌های موجود به 21 میلیون برسد انجام می‌شود، تا سال 2140 کل بیت‌کوین‌های موجود استخراج خواهند شد و پس از آن تعداد بیت‌کوین‌های در حال چرخش ثابت خواهند ماند.

بیت‌کوین

بیت‌کوین‌ها چه کاربردی برای ما دارند؟

مطمئنا با خواندن این مقاله متوجه شده‌اید که بیت‌کوین نیز مانند هر واحد پولی دیگری نوعی ارز به حساب می‌آید، همانگونه که شما با استفاده از ارز می‌توانید در کشور‌های خاصی به خرید و فروش بپردازید، با این واحد پولی نیز می‌توانید همین کار را انجام دهید، همچنین از آنجایی که ارزش بیت‌کوین همواره در حال تغییر است، می توانید مقداری از آن‌را خریداری کرده و در زمان افزایش نرخ بیت‌کوین آن را به فروش برسانید!

آیا در حال‌حاضر کسب درآمد از بیت‌کوین واقعا امکان‌پذیر است؟

بیت‌کوین معروف‌ترین ارز دیجیتالی است که نام آن، این روزها بر سر زبان‌ها افتاده و سایت‌های زیادی مدعی هستند که در ازای انجام فعالیت‌هایی به شما بیت‌کوین رایگان می‌دهند، اما این موضوع تا چه حد حقیقت دارد؟ آیا این امکان وجود دارد که بدون انجام هیچ تلاشی به شما بیت کوین رایگان ارائه شود؟!

آیا امکان دریافت بیت‌کوین رایگان وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم هم بله و هم خیر!

شما می‌توانید از طریق سایت یا برنامه‌های خاصی بیت‌کوین رایگان بگیرید اما این مقدار به حدی کم است که عملا برای جمع‌آوری 1 بیت‌کوین باید چندین میلیون سال وقت صرف کنید، به نظر شما این‌کار ارزشش را دارد؟

سایت‌های بسیار زیادی هستند که از طریق قرعه‌کشی، نمایش تبلیغات یا انجام یک فعالیت به خصوص مقداری ساتوشی (واحد جزئی بیت‌کوین) می‌دهند، اما همانطور که گفتیم این مقدار بسیار کم است، تازه اگر شانس آورده و درگیر سایت یا برنامه‌های اسکم (Scam) نشوید.

اسکم (Scam) چیست؟

اسکم یا فریبکاری اینترنتی به شیوه‌ای از کلاه‌برداری گفته می‌شود که در آن فرد قربانی به امید دریافت پول اقدام به انجام فعالیتی خاص یا عضویت در یک سایت به خصوص می‌کند، اما در نهایت نه تنها هیچ پولی دریافت نمی‌کند بلکه این امکان وجود دارد با در اختیار قرار دادن اطلاعات بانکی خود ضرر مالی نیز بکند.

اسکم چه ارتباطی با بین کوین دارد؟

همانطور که گفتیم سایت‌هایی با وعده‌ی دریافت بیت کوین رایگان شما را تشویق به انجام فعالیت‌هایی خاص می‌کنند، مثلا:

 • چند تبلیغ ببینید
 • روی گزینه‌ی خاصی کلیک کنید
 • در جایی کامنت گذاشته یا موضوعی را لایک کنید
 • به صفحات مختلف سایتشان سر بزنید یا در قرعه‌کشی شرکت کنید
 • و…

اما باید این موضوع را بدانید که اکثر این سایت‌ها کلاه بردار بوده و پس از انجام این فعالیت‌ها هیچ بیت‌کوینی به شما پرداخت نخواهند کرد، در حال حاضر استخراج بیت‌کوین (که در ادامه نحوه‌ی آن را نیز برای شما شرح خواهیم داد) پروسه‌ای بسیار هزینه‌بر و دشوار است، حال به نظر شما این امکان وجود دارد که این سایت‌ها به شما بیت‌کوین به این ارزشمندی را بدون دریافت هیچ هزینه‌ای پرداخت کنند؟

نحوه‌ی استخراج بیت‌کوین چگونه است؟

بیت‌کوین‌ها با حل کردن و پردازش بلاک‌های بلاک‌چین (Blockchain) استخراج می‌شوند، در حقیقت با هر تراکنش بیت‌کوین زنجیره‌ی بلاکی پردازش شده و مقدار آن تغییر می‌کند، این پردازش‌ها با استفاده از کلیه‌ی کامپیوترهای موجود در این شبکه انجام می‌شود و هر کامپیوتر سهم خاصی در این پردازش دارد.

محل‌هایی به نام استخر استخراج (Mining Pool) وجود دارد که افراد مختلف قدرت پردازشی رایانه‌های خود را در آن به اشتراک گذاشته و پس از استخراج هر بلاک، هرکدام با توجه به قدرت پردازشی که ارائه دادند (Hash Rate) سهم بیت‌کوین خود را دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را به کیف پول بیت‌کوینی خود منتقل کنند.

اما چگونه می‌توان به این فرایند دسترسی داشت:

به دلیل ساختار الگوریتم‌های مورد نیاز بلاکچین، معمولا پردازش‌های این سیستم با استفاده از کارت‌های گرافیک انجام می‌شود، با نصب برنامه‌های مخصوص اینکار شما نیز می‌توانید به راحتی به یک استخر متصل شده و اقدام به استخراج بیت‌کوین کنید، اما دست نگه دارید! در حال حاضر چنین چیزی به سختی امکان‌پذیر است.

در حال حاضر استخراج بیت‌کوین عملا امکان‌پذیر نیست!

همانطور که گفتیم بیت‌کوین‌ها برای استخراج به کارت گرافیک احتیاج دارند، چیزی مشابه دستگاه زیر:

بیت‌کوین

دستگاهی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید Bitcoin Rig نام دارد، همانطور که می‌بینید از 6 عدد کارت گرافیک و یک مادربرد ایجاد شده است، با استفاده از چنین دستگاهی شما قادرید به Hash Rate قابل قبولی برسید و ماهیانه مقداری بیت کوین استخراج کنید، اما با یک حساب سرانگشتی که در خصوص هزینه‌ی این تجهیزات انجام دهید متوجه خواهید شد که چرا درحال حاضر استخراج بیت‌کوین به راحتی امکان‌پذیر نیست، تازه علاوه‌بر هزینه‌ی سخت‌افزار مورد نیاز، میزان برق مصرفی و همچنین گرما و استهلاک این تجهیزات را نیز در نظر داشته باشید.

آیا استخراج بیت‌کوین با کامپیوترهای معمولی امکان‌پذیر است؟

در عمل پاسخ این سوال خیر است، در حقیقت شما می‌توانید با استفاده از کارت گرافیک معمولی موجود در رایانه‌ی خود نیز عمل استخراج بیت‌کوین را انجام دهید، اما در حال حاضر به‌قدری سختی شبکه بالاست که در عمل شما با یه کامپیوتر معمولی باید چند هزار سال صبر کنید تا 1 بیت‌کوین به دست آورید، چراکه یک کارت گرافیک عادی به هیچ‌وجه قدرت پردازشی مورد نیاز برای انجام سریع معادلات بلاک‌چین را ندارد.

از طرفی استخراج بیت‌کوین فشار زیادی به دستگاه شما وارد می‌کند و معمولا کارت‌های گرافیکی که برای استخراج بیت‌کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند پس از چند سال سوخته و یا عملا غیر قابل استفاده می‌شوند، بنابراین استخراج بیت‌کوین با یک کامپیوتر معمولی به هیچ‌وجه توجیه اقتصادی ندارد، زیرا پیش از اینکه درآمد داشته باشید دستگاه شما آسیب خواهید دید و هزینه‌های جانبی شما بیش از مبلغ جمع‌آوری شده خواهد بود.

تنها در صورتی که سرمایه‌ی کافی داشته باشید می‌توانید اقدام به تهیه‌ی Bitcoin Rig و یا دستگاه‌هایی موسوم به Bitcoin Asic کنید که با هدف استخراج ارزهای دیجیتال به وجود آمده‌اند، هزینه‌ی چنین دستگاه‌هایی به طور میانگین در حدود 1000 تا 3000 دلار است، با این وجود باز هم با توجه به هزینه‌ی برق مصرفی و استهلاک تجهیزات چندان صرفه‌ی اقتصادی برای استخراج بیت‌کوین وجود ندارد.

چگونه بیت‌کوین به دست آوریم؟

در حال حاضر بهترین راه برای به دست آوردن بیت‌کوین خرید آن است، البته آن‌هم با ریسک بسیار زیاد، شما می‌توانید مقداری بیت کوین برای خود بخرید، آن را پس‌انداز کرده و تنها امیدوار باشید که در آینده ارزش آن افزایش یابد، همانطور که مشخص است این کار کاملا ریسک‌پذیر بوده و این امکان وجود دارد که به هر دلیلی ارزش این ارز دیجیتال به شدت کاهش یابد و تمام سرمایه‌ی شما از دست برود، پس به این نکته توجه داشته باشید که هیچ‌گاه سرمایه‌گذاری زیادی روی این واحد پول مجازی نکنید، چراکه همواره با خطرات بسیاری رو به رو خواهید شد.

آیا کسب درآمد از بیت کوین امکان پذیر است؟

توصیه‌ی ما این است که هر ماه با توجه به بودجه‌ی خود مقداری ارز دیجیتال تهیه کرده و آن را در کیف پول مجازی خود نگهداری کنید، اما نه با هدف سرمایه‌گذاری بزرگ، بلکه تنها از جنبه‌ی سرگرمی و ریسک‌پذیری به این پروسه نگاه کنید، به گونه‌ای که در صورت کاهش شدید ارزش این ارز دچار مشکل نشوید، ضمن اینکه مجبور نیستید تمام بودجه‌ی مد نظر خود را صرف خرید بیت کوین کنید، شما می‌توانید ارزهای مختلفی مانند بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، اتریوم و… تهیه کرده و ترکیبی از ارزهای دیجیتال را در کیف پول خود نگهداری کنید، بدین ترتیب در صورت افت ارزش یکی از ارزها چندان دچار مشکل نخواهید شد.

شاید عده‌ای با سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین به سودی غیرقابل تصور رسیده باشند اما از سوی دیگر نیز افراد زیادی به دلیل اینکه تمام سرمایه‌ی خود را روی اینکار گذاشتند به شدت دچار ضررهای مالی جبران ‌ناپذیری شده‌اند، همواره شرط عقل را در نظر بگیرید و با دقت بسیار زیاد وارد این حوزه شوید، آیا شما نیز تجربه‌ای در کار با بیت‌کوین دارید؟ آن‌را با ما و سایر کاربران همیار آی‌تی در میان بگذارید.

در پایان، آیا از بیت‌کوین استفاده کنیم یا خیر؟

همانگونه که گفته شد، این واحد پولی کاملا مستقل از دولت‌هاست، یعنی اگر به هر دلیلی در این مورد دچار مشکل شوید، مورد سو استفاده قرار گیرید یا کلید اختصاصی حساب خود را از دست بدهید هیچ مرجع قانونی برای حمایت از شما وجود نخواهد داشت، از آنجایی که افراد در این شبکه به صورت ناشناس فعالیت می‌کنند احتمال سو استفاده یا بروز رفتار غیر قانونی وجود خواهد داشت.

بنابراین اگر قصد دارید از این واحد پولی استفاده کنید، لطفا با احتیاط، مطالعه‌ی کامل و تحت شرایط و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت کنید، استفاده از این سیستم کاملا بر عهده‌ی خود شما خواهد بود و همیار آی‌تی هیچگونه مسئولیتی در این قبال نمی‌پذیرد، همانطوری که گفته شد این واحد پولی نیز همانند سایر ارز‌ها امکان کاهش و افزایش ارزش خواهد داشت، بنابراین توصیه اکید ما این است که با آگاهی کامل از آن استفاده کنید.

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

70 پاسخ

 1. بعضی ها چنان میگم از از بیت کوین اسلحه و مواد مخدر خرید، گویا در ایران کسی معتاد نیست و مردم در ایران از طریق بیت کوین معتاد شدن 😂😂😂 هیچ کسی اسلحه ندارد برید مناطق جنوبی و خوزستان مردم‌ چقدر اسلحه دارند،

 2. خیلی عالی توضیح میدین عالیه
  لطفاً آموزش هک وای فای رو هم بزارید بیشتر سایت ها میمونه ولی تقلبیه

 3. چرا همه میگن بیت کوین یه ارز بدون وابستگی به دولت خاصیه اما الان امریکا داره دسترسی به این ارز رو برای کشور هایی تحریمن مسدود میکنه؟

  1. سلام
   نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگه‌ای نمی‌تونه ارز دیجیتالی مثل بیت‌کوین رو محدود کنه، چیزی که مسدود شده، صرافی‌های ارز دیجیتال مثل بایننس هستند که در حقیقی محلی برای خرید بیت‌کوین محسوب میشن، اما شما می‌تونید بیت‌کوین رو از جاهای دیگه‌ای بخرید که مشکل تحریم ندارن، در نتیجه این بیت‌کوین نیست که با مشکل تحریم مواجهه و شرکت‌های فروشنده‌ی بیت‌کوین هستند که ما رو تحریم کردند.
   اگر علاقه‌مندید بیشتر در این خصوص بدونید فکر می‌کنم مقاله‌ی بلاک‌چین خیلی می‌تونه برای شما جذاب باشه، دلیل اینکه بیت‌کوین قابل تحریم شدن نیست، اینه که روی شبکه‌ی بلاک‌چین در حال فعالیت هست و بلاکچین دست یک دولت یا شخص نیست که بتونه کنترل یا محدودش کنه.

 4. با سلام
  من یه مدتی هست دارم استفاده میکنم ، به نظر جواب میده و اگه دوستان خودتون رو هم معرفی کنین خیلی خوب جواب میده .
  اگه خواستین ثبت نام کنین از این لینک استفاده کنین که همون اولش دو برابر حساب بشه :
  https://cryptotabbrowser.com/28048858

  1. خوشحالیم که آموزش‌ها برای شما مفید بوده دوست عزیز.

 5. cpu intel core i5 9400
  کارت گرافیک gtx1650 super
  رم 16 گیگ
  مناسب چاپ بیتکوین هست؟

  1. سلام، خیر، اصلا با سیستم‌های خانگی نباید بیت‌کوین ماین کنید، چون سخت‌افزارتون به‌شدت آسیب میبینه.

 6. از بیت کوین استفاده های منفی هم میشه و اگه میخوای از سایت های خارجی اسلحه یا مواد مخدر بخری به جای پول نقد بیت کوین میدی

 7. سلام بیت کوین یا همان پولی نامرئ است و در دارک وب استفاده میشود مانند خرید اسلحه و مواد مخدر

 8. پس یه سیستم نسبتا قوی برای استخراج بیت کوین در حال حاظر بخایم جمع کنیم در حدوده حالا چقد هزینه داره برامون حالا حدودی منظورم ؟ بعد با این سیتم حداقل روزی چند ساعت باید سیستم رو در حالت استخراج قرار بدهیم

  1. یک سیستم نسبتا قوی حدود 20 میلیون تومن هزینه لازم داره، البته همونطوری که گفتم استفاده از سیستم خانگی برای استخراج بیت‌کوین کار کاملا اشتباهی هست، مدت زمان کار کردن هم بسته به قدرت پردازش برای استخراج بیت‌کوین (HashRate) مشخص میشه.

 9. سلام پس منظور شما اینه برای استخراج بیت کوین باید یه سخت افزار قوی اعم از مادر برد و کارت گرافیک و سی پی یو قوی بسازیم ؟ سوال من اینه با ی سیستم خیلی قوی حداقل سالی 1 بیت کوین میشه استخراج کرد ؟ و یا این که بستگی به این داره که روزی چند ساعت کامپیوتر رو در حالت استخراج قرار بدیم ؟ ممنون میشم یه توضیح بدید

  1. سلام دوست گرامی
   استخراج بیت‌کوین به وسیله‌ی کامپیوتر صرفه‌ی اقتصادی نداره چون که هم سیسمتون دچار اصطحلا‌ک میشه و هم اینکه هزینه‌ی برق زیادی براتون خواهد داشت، معمولا ماین کردن بیت‌کوین با دستگاه‌های مخصوص انجام میشه که در حال حاضر با توجه به قیمت ارز در کشور ما، هزینه‌ی خیلی بالایی داره.
   در خصوص ماین کردن با کامپیوتر، بله همونطوری که خودتون گفتید بسته ساعات کار سیستم داره و عملا استخراج ۱ بیت‌‌کوین در سال با سیستم‌های خانگی امکان‌پذیر نیست، حتی ممکنه سیستمون آسیب جدی ببینه.

 10. سلام خدمت همه دوستان عزیز
  من یه چند سالی هستش که با این چیزا سروکار دارم
  خیلی از راه ها رو هم رفتم و برگشتم
  خواستم بهتون بگم که الکی وقتتون رو جاهای دیگه تلف نکنین چون بعد یه مدت نتیجه نمیگیرین و کلا بیخیال قضیه میشین
  تنها راه واقعی و البته راحت و مطمئن فقط استفاده از مرورگر کریپتوتب هستش که واقعا عالیه
  تنها کاری که باید حقیقتا انجام بدین 10 نفر زیر مجموعه برا خودتون پیدا کنین گه فکر نمیکنم زیاد باشه
  من الان چیزی حدود 340 نفر زیر مجموعه دارم کلا که هر ماه چیزی حدود 2.5 میلیون از این مرورگر بدست میارم
  اگه واقعا دنبال بیت کوین هستی باید زیرمجموعه بگیری البته روزی 3 تا 4 ساعت هم کامپیوتر رو در حالت استخراج قرار بده. تمام
  لینک مرورگر کریپتوتب رو هم براتون میزارم تا راحتتر بهش دسترسی داشته باشین
  https://cryptobrowser.site/en/9083393/

  1. کسی این لینکو نزنه تو لینک خودتو گذاشتی اگه میخوای کلاه بزاری نمیتونی سر من کلاه بزاری این لینک خودشه شما دارین بیت کوین ها رو واسه علی اقا جمع میکننین نه خودتون لطفا نزنید

 11. باسلام خدمت ادمین سایت سوالی داشتم که چجوری سختی شبکه پایین میاد والان درچه حدیه
  2چجوری می توان سختی شبکه را مشاهده کرد 3با یک لب تاب ویا pcگیمر چقدرطول میکشد به یه بیت کوین دست یابیم حدودا چند سال ممنون از مطالب شما وزحماتتان اگه امکانش هست چندسال طول میکشد

  1. سلام دوست عزیز
   به زبان ساده، سختی شبکه پارامتری هست که مقدار بیت‌کوین استخراج شده رو در یک مدت زمان خاص تضمین می‌کنه، شما می‌تونید سختی شبکه بیت‌کوین رو در طریق لینک زیر بررسی کنید:
   http://chainquery.com/bitcoin-api/getdifficulty
   به‌طور کلی مدت زمان استخراج بیت‌کوین کاملا به قدرت سخت‌افزار شما (به خصوص کارت گرافیک) بستگی داره و نمیشه قاطعانه عددی رو در این خصوص ارائه داد، اما با توجه به هزینه‌ی برق و همچنین استهلاک سیستم عملا غیر ممکنه که بتونید طی 50 سال آینده حتی به 1 بیت‌کوین دست‌پیدا کنید (با توجه به شرایط کشور ما)
   در خصوص لپ‌تاپ هم به شما توصیه می‌کنیم اصلا اقدام به استخراج بیت‌کوین با اینجور دستگاه‌ها نکنید چرا که استخراج عملا فشار خیلی زیادی به سخت‌افزار سیستم وارد می‌کنه و به راحتی می‌تونه به دستگاه شما آسیب بزنه و عملا اون رو غیرقابل استفاده بکنه، استخراج بیت‌کوین به سخت‌افزارهای خاص خودش احتیاج داره و استفاده از سیستم‌های خانگی اصلا به صرفه نیست.
   در کل بهتون توصیه می‌کنیم اگر علاقه دارید در این حوزه وارد بشید مقداری بیت‌کوین برای خودتون خریداری کرده و نگهش دارید تا مجددا ارزشش افزایش پیدا کنه (البته توجه داشته باشید به هیچ‌وجه تمام سرمایه‌تون رو در این این راه قرار ندید، چون می‌تونه خطرات بسیار زیادی داشته باشه) بیشتر به چشم یک تفریح و پس‌انداز کوچیک بهش نگاه کنید.

 12. من دوستانی دارم ک میگن ماهی 200تومن درامد دارن اونم با زحمت درسته ؟اونم تو سایت های کلیکی مثلا صد تاشون عضو میشن بعو همشونو میندازن توی بلاکچین و جمع میکنن میفروشن این هم امکان پذیر نیست ایا؟

  1. سلام، بله امکان‌پذیر هست، اما کار بسیار بیهوده‌ایه، چون اون مقدار وقت و هزینه‌ای که صرف می‌کنید به خاطر مبلغ خیلی ناچیزی هدر میره، در کل توصیه نمی‌کنم.

 13. ببخشید این لینکا که همه جا پخش میکنن و میگن دریافت بیت کوین رایگان جریانش چیه؟ (مثل همین لینکی که آقای محمد اینجا فرستادن) واقعا بیت کوین میده؟

  1. نه نمیدن اینا لینک های خودشونه الناز خانوم شما اگه لینکو بزنید دارین واسه اونا بیت کوین جمع میکنین نه خودتون

  1. اینا الکیه
   بخش زیادی از بیت کوینی که استخراج میشه به همون مرورگر میرسه فقط یه درصدیش رو شما میگیرید.
   الکی وقتتون رو صرف نکنید

 14. سلام
  ببخشید این مرورگری که خیلی ازش صحبت میکنند چی هست؟ از اون میشه پول دراورد؟

  1. سلام
   خیر دوست عزیز، این مرورگر از قدرت CPU دستگاه شما استفاده می‌کنه، اما هش ریت خیلی کمی بهتون میده که عملا استخراج بیت کوین باهاش هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.

 15. سلام. برنامه cryptotab و سایت مربوطه یک تقلب و اسکم در همین زمینه هستن! با فریب مردم و راضی کردنشون به نصب این بروزر(cryptotabbrowser) در واقع بیت کوین های استخراج شده قسمت اعظمش به حساب صاحب برنامه میره نه به حساب اجرا کننده برنامه!

  1. بله منم حرفتون رو کاملا تایید می‌کنم، هرچند این سایت پرداختی داره ولی بخش اعظمی از بیت‌کوین‌ها به خودشون میرسه، ضمن اینکه خیلی هم به CPU فشار میاره و به هیچ‌وجه کار کردن باهاش روی گوشی و حتی لپ‌تاپ توصیه نمیشه.

 16. سلام ، میشه سایتهای معتبر که رایگان ساتوشی میدن رو معرفی کنید ممنون

  1. یه نمونه این سایت: https://get.cryptobrowser.site/2738982
   در ازای استفاده از CPU بت بیتکوین میده
   ولی مقدارش خیلی کمه، انتظار کسب درآمد زیادی نداشته باش
   و اینکه با موبایل اصلن نرو سمتش چون به CPU آسیب میزنه
   ترجیها فقط با PC

 17. سلام برنامه هایی که توی Google play هست که با خواندن پست و لایک کردن میشه بیتکوین بدست آوردن واقعیت داره یا نه
  ممنون میشم توضیح بدید

  1. باید بررسی کنید دوست عزیز، اکثر این برنامه‌ها اسکم هستن و پرداختی ندارند.
   با یه جستجو توی اینترنت معمولا میتونید به نتیجه برسید، باید ببینید کاربران دیگه چه چیزایی در موردشون گفتن، ولی اکثرا اسکم هستن و پولی پرداخت نمیکنن.

 18. عزیزانی که میخوان ماینیگ کنن و بیت کوین بدست بیارن این نرم افزار رو بهشون معرفی میکنم که هم مرورگر اینترنت هم یه ماینر با دعوت دوستاتونم میتونید سرعت ماینتونو زیاد کنین واسه گوشی ام داره تو سایت ولی خوب سرعت ماین گوشی ّّبایینه از دستش ندین و شروع کنین صد در صد معتبر با برداخت اینم لینکش
  https://get.cryptobrowser.site/2276773

 19. با سلام
  ما شرکت خدمات حسابرسی- مالی و مالیاتی هستیم
  از شما دعوت میکنیم از سایت ما دیدن کنید.
  nikanaccountcastle.com
  nikanaccountcastle@yahoo.com
  88825759

 20. سلام سایتتون عالیه،،مرسی
  بنده چند ساله روس طرحی شبیه بیت کویین دارم کار میکنم،بزودی پول اینترنتی ایران ،دنیا رو فتح میکنه،و بزودی ارزش هر پول اینترنتی ما به چند میلیون تومان میرسه،،،این کار بنوعی استارت آپ و فین تک محسوب میشه،از عزیزانی که نظریه و طرح و ایده دارن دعوت به همکاری میشه،
  t.me/inotik12

  1. میتونید خودتون سخت افزار لازم رو خریداری کنید و شروع به استخراج بیت کوین کنید، یا از سایت های خرید و فروش بیت کوین مقداریش رو بخرید و بعد که ارزشش بیشتر شد بفروشید.

 21. سلام حالا اگه خودمون استخراج کنیم نحوه استخراج چه جوریه باید چیکار کرد

  1. برای به دست اوردن بیت‌کوین بیشتر از GPU (کارت گرافیک) استفاده میشه و موردی که هست اینه که با سیستم‌های معمولی اصلا توجیه اقتصادی نداره اینکار (به دلیل استهلاک، گرمای زیاد و برق مصرفی)

   اگر میخواین بیت‌کوین استخراج کنید میتونید از سخت‌افزارهای مخصوص اینکار استفاده کنید.
   (به عنوان مثال شرکتی مثل ایسوس کارت گرافیک و مادربردهای مخصوص اینکار رو به بازار روانه کرده)

 22. سلام
  حالا اگه استخراج کنیم باید چی کار کنیم چیزی باید حل کنیم یا چی

  1. شما نباید چیزی حل کنید، پردازنده این کار رو میکنه.

 23. سلام .
  من میخواستم با پرداخت یه مبلغ مختصری از سایت خوبتون حمایت کنم ولی متاسفانه بعد از پرداخت پیامی اومد با متن ( این تراکنش در سایت ثبت نشد ) میشه راهنمایی کنید؟

  1. مشکل خاصی نیست دوست عزیز، در اون لحظه احتمالا دیتابیس سایت به شدت مشغول بوده و تراکنش در دیتابیس سایت ثبت نشده، وگرنه من الان بررسی کردم تراکنش بین بانکی شما با موفقیت انجام شده بود، سپاس‌گذاریم از اینکه از ما حمایت میکنید و امیدواریم بتونیم مطالب رایگان بیشتری رو در سایت برای شما منتشر کنیم.

   همچنین خوشحال میشیم به عنوان یکی از کاربرای خوب و حرفه‌ای سایت نظراتتون رو در مورد محتوای پست‌ها ارائه کنید.

   باعث افتخار ماست که چنین کاربران محترم و قدردانی مثل شما داریم 🙂

 24. سلام من سخت افزارم ۶۴ گیگ رم داره و … همه چیز رو توضیح دادبد ولی ایکاش میگفتید منی که این سخت افزار و سیستم رو دارم باید چطور کسب درامد کنم

  1. برای به دست اوردن بیت‌کوین بیشتر از GPU (کارت گرافیک) استفاده میشه، رم چندان کاربردی نداره براتون، منتها موردی که هست اینه که با سیستم‌های معمولی اصلا توجیه اقتصادی نداره اینکار (به دلیل استهلاک، گرمای زیاد و برق مصرفی)
   اگر میخواین بیت‌کوین استخراج کنید میتونید از سخت‌افزارهای مخصوص اینکار استفاده کنید.
   (به عنوان مثال شرکتی مثل ایسوس کارت گرافیک و مادربردهای مخصوص اینکار رو به بازار روانه کرده)

  1. ببینید واسه شروع برنامه‌نویسی به نظرم بهتره اول با الگوریتم و فلوچارت شروع کنید، بعدش که خوب با الگوریتم نویسی آشنا شدید، به سراغ یک زبان برنامه‌نویسی برید…
   این مجموعه مقالات می‌تونن برای شما مفید باشن:
   https://www.hamyarit.com/blog/algorithm/
   https://www.hamyarit.com/blog/flowchart/
   https://www.hamyarit.com/blog/computer-programming/
   https://www.hamyarit.com/blog/programming-basics/

 25. خیلی خوبه این اطلاعات ولی ای کاش یک کانال تلگرامی داشته باشین که مدام پیگیر باشیم

 26. درود بر داش فرشاد گوهری عزیز با پست های عالیش من که بدبخت شدم یه بار با این بیت کویین
  پیشنهاد میکنم دور منفیش نرید ?

 27. چند روز پیش داخل به سایتی خوندم مثل اینکه قیمت بیت کوین به 2700 دلار رسیده، کاش قبلا بیت کوین میخریدیم الان میفروختیم 😀

 28. ببخشید من با اینکه مقاله رو خوندم ولی نفهمیدم بیت کوین آخرش چیه؟

  1. به زبان ساده، یه نوع ارز مجازی یا واحد پول اینترنتی.

 29. سلام
  من دارم یه اپلیکیشن در مورد بیت‌کوین مینویسم، میتونم از مطالب شما هم استفاده کنم؟

 30. اوووو، حالا یه جوری تهش نوشتید همیار آی تی مسئولیتی قبول نیمکنه انگار چه خبره! بیت کوین غیر قانونی نیست که /-:

 31. بیت کوین در ایران هم قابل استفاده هست؟ و اینکه اصن میشه در ایران هم به دست آوردش؟

  1. به صورت فیزیکی خیر قابل استفاده نیست در ایران.
   بله در ایران هم میشه به دست آوردش، هم از طریق خریدش، هم یک سری سایت‌هایی هستن که به صورت روزانه مقداری ساتوشی (واحد کمتر از بیت‌کوین، تقریبا مثل ریال خودمون) به صورت رایگان بتون میدن، اگر هم میخواید خودتون استخراج کنید باید یک سخت‌افزار قدرتمند داشته باشید.

 32. پست جدید!!!!!!! دارم خواب میبینم /-:
  ینی خوشم میاد پست نمیذارید، نمیذارید، نمیذارید، بعد یهو که میذارید در مورد یه چیزی مثل بیت کوین مینویسید، بیت کوین مگه غیر قانونی نیست؟

  1. ببیند بیت‌کوین یه نوع واحد پول مجازی هست و خوب خواه ناخواه میتونه استفاده‌های منفی هم ازش بشه.

 33. چه عجب !!! بلاخره یه پست جدید گذاشتین داخل سایت 🙂
  عاقا به خدا این سایت حیفه، تورو خدا بش برسین و بیشتر پست بذارین.
  حالا از ما گفتن بود… باز شما بهونه بیار که نویسنده نداریم و وقت نداریم و از این حرفا، خوب 4 تا نویسنده استخدام کنید /-:

  1. چشم، سعی میکنیم سایت رو سریع‌تر به‌روزرسانی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *