Search
Close this search box.

باورهای نادرست درباره گوگل و سئو که باید بدانید!

فهرست مطالب

اگر شما جزو افرادی باشید که مشغول سئو هستید و با کارفرماها صحبت کنین، خواهید دید که اکثر آن ها دید درستی از موتورهای جست و جو مخصوصا گوگل ندارند و توقعاتی که از این موتور جست و جو و موتورهای جست و جوی دیگر دارند، بعضا اشتباه است.

در این مقاله سعی می کنیم تا اشتباهاتی که کارفرماها و شرکت های مختلف درباره سئو و گوگل دارند را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم تا با دید بهتری بتوانید با دیگر افراد صحبت کرده و اشتباهات ان ها را بهشان گوشزد کنید.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین چیزهایی که در بهینه سازی و سئو باید انجام دهید، استفاده از کلمات کلیدی است. چرا که با همین کلمه کلیدی است که به گوگل می فهمانیم محتوای صفحه درباره چه چیزی است. در سایت هایی که با وردپرس طراحی می شوند، افزونه یواست و رنک مث به شما حدود استفاده از کلمات کلیدی در متن را گوشزد می کنند. مثلا هر 100 کلمه یک بار باید یک کلمه کلیدی داخل محتوا آورده شود.

اما نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که استفاده زیاد از کلمه کلیدی نباید داشته باشید چرا که استفاده زیاد باعث می شود سایت شما اسپم شناسایی شده و گوگل رتبه خوبی به آن ندهد. در عین حال کاربر هم از خواندن این محتوا صرف نظر کرده و به آن توجهی نمی کند. اگر شما آموزش سئو را دیده باشید میدانید این در حالی است که به عنوان یک باور نادرست از گوگل در بین افراد وجود دارد که هرچه کلمه کلیدی بیشتری استفاده کنند، رتبه بهتری می گیرند.

استفاده از گوگل ادورز برای جایگاه بهتر

استفاده از تبلیغات پولی گوگل باعث می شود سایت شما در رتبه های برتر قرار بگیرند. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند با تلبغات پولی می توانند به رتبه های برتر برای همیشه دست پیدا کند. این تا حدودی درست است اما قرار نیست که برای همیشه این رتبه حفظ شود. شما تا وقتی بودجه برای گوگل ادورز داشته باشید، رتبه برتر برای شما خواهد بود و به محض قطع شدن تبلیغات، به رتبه اصلی خود بازخواهید گشت.

استفاده از برچسب ها

برچسب ها یکی دیگر از باورهای اشتباه نسبت به گوگل است. شاید در گذشته این برچسب ها مهم بودند و رتبه می گرفتند اما امروزه چنین چیزی اصلا صحبح نیست و نباید از برچسب ها استفاده زیادی کرد. بسیاری از سئوکاران یا مدیران وب سایت به اشتباه تعداد زیادی برچسب درون سایت خود قرار می دهند و از این طریق می خواهند ورودی بگیرند. این در حالی است که اگر تعداد برچسب ها زیاد باشد، باعث می شود گوگل شما را به عنوان اسپم شناسایی کرده و رتبه خوبی به صفحات شما ندهد.

ساخت لینک فریبکارانه

یکی از کارهایی که افراد فکر می کنند با آن می توانند رتبه خوبی بگیرند، گرفتن و ایجاد تعداد زیادی بک لینک است. اما اینکه این بک لینک ها چگونه ایجاد می شوند، در سه دسته خلاصه می شود که جزو باورهای اشتباه نسبت به گوگل و موتور جست و جو به حساب می آید.

  • اولین مورد این است که شما تعداد زیادی بک لینک اجاره ای بگیرید. یعنی باید ماه به ماه یا به صورت دوره ای این بک لینک ها را تمدید کنید تا باعث ضربه زدن به سایت شما نشود.
  • مورد بعدی قرار گرفتن سایت شما در مزرعه لینک است. این سایتا تعداد زیادی لینک درون آن ها قرار می گیرد که اگر سایت شما درون آن ها برود، باعث خواهد شد تا سایت نمره منفی از سمت گوگل دریافت کند.
  • مورد بعدی نیز تبادل لینک است. یعنی شما به یک سایت بگویید لینک شما را داخل سایت خود قرار دهد و در طرف دیگر نیز شما آدرس سایت او را در سایت خود قرار دهید. چنین کاری باعث خواهد شد تا از سمت گوگل جریمه شوید.

نمایش محتوای تقلبی و غیر واقعی به ربات ها

این مورد از طریق برنامه نویسی قابل انجام است. یعنی سایت شما می تواند تشخیص دهد بازدید کننده ربات است یا انسان. اگر بازدید کننده ربات باشد یک محتوا و اگر انسان باشد یک محتوای دیگر به او نمایش داده خواهد شد.

گوگل درباره این فریب هشدار داده است و گفته اگر متوجه شود سایتی از این ترفند استفاده می کند، سایت را پنالت کرده و از نتایج گوگل حذف خواهد کرد.

ایجاد صفحات زیاد در سایت

در سایت های وردپرسی و دیگر سایت ها، افراد فک می کنند اگر صفحات زیادی را در سایت خود داشته باشند، می توانند رتبه بهتری بگیرند و در واقع به منظور گول زدن گوگل صفحات زیادی را برای خود ایجاد می کنند. داشتن صفحات زیاد در سایت چیز بدی نیست اما باید این صفحات محتوای ارزشمند داشته باشند تا یک نیاز کاربر از این طریق برآورده شود.

فرض کنید 100 صفحه داخل سایت داشته باشید و فقط 5 صفحه آن مفید باشد، از نظر گوگل چنین چیزی خوب نیست و امتیاز خوبی به شما نخواهد داد و حتی شما را جریمه خواهد کرد. سعی کنید از محتوای کپی نیز استفاده کنید چرا که این کار نیز از نظر گوگل مصداق یک صفحه با محتوای بی ارزش و بی کیفیت است.

شما در برخورد با افراد کدام یک از این باورها را دیده اید؟ آیا توانسته اید آن ها را متقاعد کنید که چنین کاری اشتباه است؟ خوشحال خواهیم شد تا تجربه خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

یک پاسخ

  1. در دوبند آخر اشتباه نوشته اید لطفا اصلاح کنید.

    سعی کنید از محتوای کپی نیز استفاده “کنید (نکنید) “چرا که این کار نیز از نظر گوگل مصداق یک صفحه با محتوای بی ارزش و بی کیفیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *