Search
Close this search box.

بهترین و آسان ترین روش های جذب کاربران و افزایش مشتری

فهرست مطالب

یکی از بزرگترین هدف های هر سایتی افزایش بازدید سایت و در نتیجه تبدیل کاربران به مشتری است. امروزه با شیوع کرونا رقابت در میان سایت ها و فروشگاه های اینترنتی بیشتر شده است و هر کدام از سایت ها در تلاش هستند تا هر روز ترافیک یا بازدید سایت خود را از طریق پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب، محتوای با کیفیت، بک لینک و… بالا ببرند. همه این کار ها که ذره ذره در کنار هم قرار می گیرند ما را به هدف بزرگترمان یعنی داشتن یک جایگاه بسیار خوب در گوگل و بهبود بخشیدن به وضعیت سئو نزدیک می کند. حالا تصور کنید که کاربر را جذب کردید مرحله بعدی چیست؟ بله درست حدس زدید تبدیل کاربران به مشتری. در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه آمار ورود کاربران به سایت را افزایش دهید.

1.تاثیر عنوان مناسب

در کنار هنرنمایی ، دانش و ارزش کار طراحی خلاقانه سایت فاکتور ها و عواملی هستند که باعث می شود فرد بر روی لینک سایت شما کلیک کند و وارد و مجذوب سایت شما شود یکی از این راه ها انتخاب جذاب ترین و بهترین عنوان برای افزایش نرخ کلیک است. بهتر است با یک مثال شروع کنیم عنوان شما مانند ویترین شما است فرض کنید شما در خیابان بهار مرکز لباس های کودک هستید و اگر توجه کرده باشید همه مغازه ها در کنار هم هستند در این میان چه چیزی شما را وادار می کند که وارد یک مغازه شوید؟ ویترین آن مغازه اولین چیزی است که می بینید. حالا همین موضوع را در اینترنت در نظر بگیرید مثلا شما این دوعنوان را با هم مقایسه کنید راه سفید کردن دندان یا روشهای برای سفید کردن دندان در چند ثانیه.مطمئنا عنوان دوم جذب بیشتری دارد.

ویژگی های یک عنوان مناسب

دقیقا به موضوع اشاره کند: مثلا عنوان شما این است “بک لینک چیست و چه تاثیری در سئو دارد” و شما در مقاله به صورت مستقیم به این موضوع اشاره کرده اید.

استفاده از افعال متنوع: شما میتوانید هیجان کاربر را برانگیزید و به جای اینکه مثلا عنوان را با است به پایان برسانید مثلا از یاد بگیرید، امتحان کنید و … استفاده کنید.

سوال از کاربران: مثلا تصور کنید عنوان شما این باشد چرا کاربران روی سایت شما کلیک نمی کنند؟ شما اینگونه مخاطب را کنجکاو می کنید و کاری می کنید که تشنه رسیدن به جواب باشند.

2.در ابتدا ارزشمندترین ومهمترین بخش محتوا را بنویسید

شروع مقاله شما باید آنقدر جذاب باشد که کاربر علاقه مند باشد که هر طور شده تا پایان آن را بخواند وبا آن درگیر شود یعنی شما فقط در حد چند سطر این زمان را دارید که مخاطب را قانع کنید که این همان محتوایی است که به دنبالش می گردد. برای درک بهتر این موضوع می توانید به قسمت مقالات ما درسایت شرکت دیجیتال مارکتینگ ریراکو مراجعه کنید تا به طور محسوس با این مسئله آشنا شوید.

3. کاربر را به ماندن در صفحه تشویق کنید

شما با استفاده از عبارات بسیار ساده میتوانید کاربر را در صفحه خود نگه دارید مثلا ماجرا از اینجا شروع می شود که، حتما این سوال برای شما پیش آمده است که، تنها رمز افزایش درآمد این است که و… این کار باعث می شود که حواس خواننده شش دانگ به محتوا باشد. برای اینکه خواننده طلب شما را دنبال کند یکی از بهترین روش ها تمام کردن پاراگراف با یک سوا است مثلا خوب حالا یک شرکت سئو با نمونه کار موفق چه مراحلی را برای رسیدن به این جایگاه طی کرده است؟ و در پاراگراف بعدی به مراحل آن بپردازید.

4. call to action

انگیزه، انگیزه! شما به کاربر دستورمی دهید ولی به نحوی که بداند با انجام آن یک مزایایی نصیبش می شود. به طور مثال همین حالا کلیک کن و جایزه دریافت کن! یا امروز تخفیف دریافت کن. شما اینگونه مخاطبتان را دعوت می کنید تا یک کار سودآور انجام دهد.

5. با کاربران خود به صورت آنلاین در ارتباط باشید

شاید دقت کرده باشید وارد برخی از سایت ها که می شوید کنار آن قسمت چت مانندی می آید که چطور می توانم به شما کمک کنم؟ این به مخاطب شما حس اطمینان می دهد و می داند هر جا مشکلی برای شما پیس بیاید و یا سوال داشته باشند شما در کنارشان هستید و میتوانند روی شماحساب کنند.

سخن پایانی

شما برای اینکه بتوانید مخاطب را جذب کنید و در سایت نگه دارید باید تکنیک هایی که در بالا اشاره کردیم را یاد بگیرید و آنها را به کار ببرید تا به موفقیت دست پیدا کنید. این کار اولش سخت است ولی همان طور که می دانید بعد از هر سختی آسانی است. اگر در این کار نیاز به یک تیم و شرکت کاربلد دارید ما در شرکت ریراکو از طراحی سایت، ایجاد صفحه فرود تبلیغات هدفمند ، مشاوره وخدمات سئو و در خدمت شما هستیم .

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *