Search
Close this search box.

نحوه تشخیص باتری اصلی آیفون از تقلبی

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه باتری آیفون اصلی را بررسی کنید. این مقاله به شما کمک می‌کند که متوجه شوید آیا باتری‌ای که خریداری کردید تقلبی یا اصل است؟ اگر در فکر خرید گوشی آیفون قدیمی هستید و از کیفیت باتری آن مطمعن نیستید و به این فکر میکنید که آیا باتری آن از عمر خوبی برخوردار است و درصد باتری چقدر است و بسیاری موارد دیگر، می‌توانید در این مقاله جواب این سوالها را پیدا کنید و در هنگام خرید گوشی و یا باتری اپل انتخاب بهتر و مطمعن‌تری داشته باشید.

درباره باتری‌های اصلی آیفون

تمام باتری‌های قابل شارژ مجدد از جمله باتری گوشی موبایل، طول عمر مشخصی دارند و طی زمان بهرحال تحلیل می‌روند. طی سال‌ها استفاده در نهایت ظرفیت و عملکرد آنها کاهش می‌یابد و باید جایگزین یا تعویض شوند. البته میزان این سال‌ها و کیفیت ماندگاری و عملکرد آن‌ها به میزان مراقبت ما از باتری گوشی نیز بستگی دارد. در مقاله افزایش طول عمر باتری می‌توانید اطلاعات کاملی در زمینه باتری و نحوه نگهداری آن بدست آورید. آیفون از باتری‌های لیتیوم یون داخلی و با کیفیت بالا استفاده می‌کند. باتری‌های لیتیومی باتری‌های حساسی هستند و به همین خاطر باید با حساسیت هم ساخته شوند. باتری‌های ساخته شده توسط اپل هم به طور دقیق طراحی، آزمایش و تولید می‌‌شوند تا با استانداردهای کیفیت و عملکرد اپل مطابقت داشته باشند. همچنین باتری‌های اصلی اپل دارای گواهی ایمنی هستند که نشانگر سلامت باتری و کیفیت محصول است.

باتری اصل آیفون چه خصوصیاتی دارد؟

باتری‌ اصل باتری‌ای است که توسط سازندگان و تولید کنندگان اصلی گوشی، و کاملا مطابق با استانداردهای جهانی و کارخانه سازنده ساخته شده باشد، به نحوی که تمامی محصولات به صورت همزمان و منطبق با کیفیت محصولات برند آن شرکت تولید شده باشند. کارخانه سازنده اصلی همیشه کیفیت را برای کاربران خود تضمین می‌کند و شما از دوام و ایمنی آن مطمعن هستید.

نحوه بررسی اصل بودن باتری آیفون بر روی گوشی

اگر زمانی متوجه شدید باتری گوشی آیفون شما به درستی کار نمی‌کند و یا نیاز به تعویض دارد، قبل از اقدام به خرید و یا پس از خرید باتری آیفون از فروشگاه، می‌توانید با استفاده از راهکارهایی باتری اصل آیفون از کپی و یا تقلبی آن را تشخیص دهید. با هم چند روش را در زیر مرور می‌کنیم.

ابتدا بررسی ویژگی سلامت باتری در بخش تنظیمات گوشی

مراحل بررسی سلامت باتری اصلی آیفون به شرح زیر است:

مرحله 1: تنظیمات را باز کنید.

مرحله 2: سپس روی گزینه “باتری  “و بعد از آن بر روی “وضعیت باتری” کلیک کنید.

مرحله 3: در صفحه باز شده دو گزینه “حداکثر ظرفیت باتری (Maximum battery capacity) “و “پیک ظرفیت عملکرد”  (Peak performance capacity) نمایش داده می‌شود. در پنجره‌ باز شده گفته شده است که باتری آیفون شما اورجینال است. علاوه براین در قسمت “حداکثر ظرفیت باتری”  (Maximum battery capacity) نشان داده شده است که ظرفیت باتری آیفون در مقایسه با زمانی که جدید بود و تازه خریداری کرده بودید چقدر است. برای درک آسان‌تر این فرمول را درذهن خود نگه دارید: 100٪ – حداکثر ظرفیت باتری = عمر باتری در آیفون است.

در صورتیکه در قسمت “Pak Performance Capacity” گفته شده باشد: در حال حاضر باتری گوشی شما از پیک ظرفیت عملکرد نرمال برخوردار است، یعنی باتری در وضعیت خوبی بسر می‌برد و از کیفیت اصل برخوردار است.

بررسی سلامت باتری با استفاده از اپلیکیشن‌های تست باتری

در این قسمت نحوه بررسی باتری اصلی آیفون با اپلیکیشن Battery Testing را به شما می‌گوییم که مراحل آن به شرح زیر است.

مرحله 1: به Appstore بروید و برنامه Battery Testing را در گوشی خود دانلود کنید.

مرحله 2: برنامه را باز کنید و به قسمت Devices و سپس battery بروید. در این قسمت پارامترهای باتری آیفون نمایش داده می‌شود.

مرحله 3: به بخش ارزیابی وضعیت باتری بروید و در بخش اعلام موافقت (Agree to the Data Collection Permission application) گزینه شروع بررسی را بزنید. پس از این در صفحه‌ای که نمایش می‌دهد اطلاعات باتری را نمایش می‌دهد.

کیفیت باتری اصلی آیفون را با استفاده از نرم افزار کامپیوتر بررسی کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که چگونه می‌توانید باتری اصلی را با مواردی که گفتیم بررسی کنید، در این بخش می‌توانید با نحوه بررسی باتری آیفون اصل از طریق نرم افزارهای کامپیوتری آشنا شوید. گفتنی است این روش یکی از روش‌های خوب و با دقت بالاست که شما را از انتخابتان مطمعن می‌سازد.

بررسی باتری اصلی آیفون با استفاده از نرم افزار3U   

ابتدا نرم افزار را در کامپیوتر خود دانلود کنید تا نحوه چک کردن اصل بودن باتری آیفون را هم با هم به ترتیب طی کنیم:

مرحله 1: نرم افزار را در کامپیوترتان نصب کنید و بر روی آیکون آن در صفحه دستکتاپ کامپیوتر دابل کلیک کنید تا صفحه اصلی آن باز شود.

مرحله 2: در صفحه نمایش داده شده گزینه راه اندازی یا Lounch را باز کنید.

مرحله 3: در این مرحله رابط نرم افزار ظاهر می‌شود، روی گزینه Install Driver کلیک کنید.

مرحله چهارم: پس از نصب درایور، گوشی آیفون مد نظر را از طریق کابل لایتنینگ اپل به کامپیوتر متصل کنید.

مرحله 5: سپس نرم افزار 3U را باز کنید و روی View Verification Report کلیک کنید.

مرحله 6: در ردیفی که شماره سریال باتری نوشته شده است، اگر نتایج ظاهر شده در ستون نتیجه تست،  Normal و به رنگ سبز نشان داده شده باشد، باتری شما 100٪ اصلی و از شرکت اپل است. اما در صورتی که کلمه Normal به رنگ قرمز ظاهر شود، به این معنی است که باتری آیفون شما تعویض شده یا از یک سازنده فرعی و بی‌کیفیت است.

بررسی باتری اصلی آیفون را از طریق نرم افزار iBackupbot

این نرم افزار هم بر روی کامپیوتر نصب می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که از طریق اتصال گوشی به کامپیوتر اطلاعات باتری آیفون خود را بررسی کنید. مراحل استفاده از این نرم افزار به شرح زیر است.

مرحله 1: ابتدا نرم افزار iBackupbot را دانلود کرده و طبق معمول بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

مرحله 2: پس از اتمام مراحل نصب، برای اتصال آیفون به کامپیوتر از یک کابل USB استفاده کنید. سپس مطابق شکل زیر پوشه “اطلاعات بیشتر (More Information)”و بعد از آن گزینه iPhone را انتخاب کنید.

مرحله 3: در کادری که ظاهر می‌شود، در قسمت باتری “Battery” پارامترهای لازم در مورد باتری آیفون نشان داده می‌شود.

تعداد چرخه باتری و یا :CycleCount چرخه شارژ کامل باتری آیفون 100٪ است.
ظرفیت باتری یا :DesignCapacity نشان دهنده حداکثر ظرفیت اولیه باتری است.
ظرفیت شارژ کامل یا :FullCharge Capacity حداکثر ظرفیت فعلی باتری را نشان می‌دهد.

ب) نحوه تشخیص  زمان تعویض باتری گوشی آیفون

در نهایت اگر شما از گوشی آیفون استفاده می‌کنید و نمی‌دانید که آیا گوشی شما باتری سالمی دارد یا نه و زمان تعویض باتری آن فرا رسیده یا نه، به نشانه‌هایی که در زیر می‌گوییم دقت کنید، اگر یکی از این نشانه‌ها را در عملکرد باتری گوشی آیفون خود متوجه شدید، باتری به احتمال زیاد دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد.

  • باتری گوشی شما خیلی سریع به صورت فول شارژ یا شارژ کامل می‌شود و این زمان شارژ شدن کمتر از زمانی است که گوشی یا باتری را برای اولین بار خریداری کرده‌ بودید.
  • باتری در حال شارژ شدن است اما در زمان میزان شارژ 2% یا بیشتر شارژ می‌پرد که این نشان می‌دهد باتری آیفون شما مشکل دارد.
  • باتری را تا 100% شارژ می‌کنید و بدون استفاده از آن باتری مدام خالی می‌کند.
  • درصد باتری به اشتباه پرش می‌کند و گاهی عدد شارژ بالا و گاهی عدد پایین را نشان می‌دهد.

در این مقاله نحوه بررسی باتری اصلی تمامی مدل‌های آیفون از جمله باتری گوشی آیفون 7 را با شما به اشتراک گذاشتیم. با استفاده از این روش‌ها و راهکارهای مختلف دیگر می‌توانید راه مناسبی را برای بررسی کیفیت باتری گوشی آیفون مد نظر خود، انتخاب کنید. امیدواریم مقاله به شما کمک کند تا بتوانید یک باتری آیفون خوب و با کیفیت انتخاب کنید.

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *