Search
Close this search box.

سایت داری، فروش نداری؟! من، بنیامین ابراهیمی راهکار رو بهت میگم

فهرست مطالب

داشتن یک سایت یا فروشگاه اینترنتی اولین قدم برای رسیدن به درآمد اینترنتی است، اما همه ما می‌دانیم که تضمین کننده آن نخواهد بود. تضمین کننده موفقیت در اینترنت و رسیدن به فروش مورد انتظار در کسب و کار اینترنتی در درجه اول بالا بردن ترافیک و بازدید سایت و در قدم دوم هدفمند نمودن کاربرانی است که وارد سایت می‌شوند. در این مقاله با من بنیامین ابراهیمی مجری پروژه‌های سئو و بهینه سازی سایت همراه باشید تا راه حلی عالی را برای افزایش ترافیک هدفمند و فروش بالا سایت با شما در میان بگذارم. راه حل‌ها و نکاتی که با توجه کردن به آن‌ها در زمان سفارش پروژه سئو و بهینه سازی سایت خود می‌توانید به بهترین شکل ترافیک و فروش خود را افزایش دهید. این نکات طلایی می‌تواند تحولی بزرگ در کسب و کار اینترنتی شما به وجود آورد.

منظور از ترافیک در سایت چیست؟

در بازار سنتی برای اینکه میزان موفقیت یک مغازه تجاری را بسنجند، از فاکتورهای مختلفی استفاده می‌نمایند که یکی از این فاکتورها اصطلاحاً “پاخور مغازه” است. هرچقدر پاخور یک مغازه بیشتر باشد، احتمالاً ورود مشتری به آن بیشتر شده و در نتیجه میزان فروش آن نیز بیشتر خواهد بود. ترافیک سایت دقیقاً تعریفی مشابه با همان اصطلاح پاخور در مغازه‌های سنتی را دارد. کاربرانی که وارد سایت شده و از صفحات و محصولات مختلف آن دیدن می‌نمایند، باعث بالا رفتن ترافیک سایت می‌شوند.

با این تعریف اکنون همه شما به خوبی درک کرده‌اید که ترافیک سایت تأثیر بسیار زیادی روی میزان فروش و درآمد یک کسب و کار اینترنتی با هر مضمونی، فروشگاهی، خبری، آموزشی و … دارد؛ اما سؤال مهم و اساسی اینجاست که چه روش‌هایی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد و کدام روش بهترین نتیجه را برای سایت شما به دنبال خواهد داشت؟ پرسشی که در ادامه همراه با تشریح هر چه بیشتر روند سفارش پروژه سئو، به پاسخ‌ها و راه حل‌های استثنایی برای آن می‌پردازیم.

روش‌های افزایش ترافیک سایت

سفارش پروژه سئو و استفاده از تکنیک‌های استثنایی آن می‌تواند یک راه حل عالی و با بهینه‌ترین هزینه برای بالا بردن ترافیک سایت باشد؛ اما برای درک هر چه بهتر این موضوع لازم است تا راه حل‌ها و روش‌های معمول برای بالا بردن ترافیک و میزان فروش سایت را با هم بررسی کرده و مزیت‌ها و معایب هر یک را نیز مرور کنیم.

افزایش ترافیک سایت با گوگل ادورز

گوگل ادورز یکی از سرویس‌های شرکت گوگل است که در این سرویس شما می‌توانید در ازای پرداخت پول به آن شرکت، سایت خود را در نتایج اول موتور جستجوی گوگل مشاهده کنید. گوگل ادورز در واقع یک میانبر برای رسیدن به رتبه‌های اول گوگل است که برای افزایش ترافیک سایت شبیه به یک ماشین سفر در زمان عمل می‌کند.

مزیت این روش سرعت عملیاتی شدن آن است؛ یعنی در کمتر از چند ساعت و با پرداخت هزینه آن، در صفحه اول گوگل خواهید بود. از ایرادات این روش هم می‌توان به هزینه بالای این سرویس با توجه به قیمت دلار در ایران، موقتی بودن ترافیک آن (با اتمام پروژه همه چیز به وضعیت قبل باز خواهد گشت) و هدفمند نبودن ترافیک به دست آمده اشاره کرد.

افزایش ترافیک سایت با تبلیغات کلیکی

روش بعدی افزایش ترافیک سایت، کمک گرفتن از تبلیغات کلیکی در سایت‌های پربازدید ایرانی است. در این روش شما می‌توانید به کمک شرکت‌های تبلیغاتی، محصولات و خدمات خود را در سایت‌های پربازدید و با ترافیک بالا به نمایش گذاشته و کاربران زیادی را به سمت سایت و فروشگاه خود بکشانید.

مزیت این روش، در سرعت و سادگی اجرا کمپین‌های تبلیغاتی آن است. همچنین پرداخت آن نسبت به گوگل ادورز ساده‌تر و ارزان‌تر اتفاق می‌افتد؛ اما معایبی شبیه به گوگل ادورز و حتی بدتر دارد. در این روش، ترافیک تنها به ازای پرداخت هزینه وارد سایت شما می‌شود. پس با اتمام بودجه تبلیغات، ورود ترافیک به سایت شما متوقف خواهد شد. با اتمام بودجه و پایان دادن به تبلیغات همه چیز به شرایط سابق برمی‌گردد و فروش از بین خواهد رفت. همچنین ترافیک این نوع تبلیغات هدفمندی فوق‌العاده ضعیفی دارد.

افزایش ترافیک سایت با سوشال مدیا

سومین روش افزایش ترافیک سایت کمک گرفتن از فضای سوشال مدیا مانند اینستاگرام است که به طور کلی به دو روش می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

  • روش اول ایجاد یک صفحه اختصاصی و جذب مخاطب یا اصطلاحاً فالوور و درنهایت هدایت آن‌ها به سایت است؛
  • و روش دوم تبلیغات در پیج‌های دیگر و هدایت مخاطب آن‌ها به سایت ما.

مزایای این روش رایگان بودن بستر فعالیت و پرمخاطب بودن آن است؛ و از معایب آن می‌توان به مواردی مثل وقت‌گیر بودن فعالیت برای صفحه اختصاصی خود یا قیمت بالای تبلیغات در صفحات و پیج دیگران اشاره کرد؛ اما مهمترین ایراد این روش غیر هدفمندی ترافیک ایجاد شده است.

افزایش ترافیک سایت با سئو

نوبت به معرفی شگفت آورترین و بهترین روش افزایش ترافیک سایت یعنی سئو می‌رسد؛ چراکه هدفمندترین ترافیک تنها به کمک سئو برای کسب و کار شما رقم خواهد خورد. در ادامه این مقاله به معرفی کامل و اختصاصی این روش می‌پردازیم اما پیش از آن بطور اجمالی مزایا و معایب آن را با هم مرور می‌کنیم.

از مزایای مهم این روش می‌توان به مواردی همچون هدفمندی ترافیک، پایداری و ثبات ترافیک حاصل شده از این روش، کم هزینه و مقرون بصرفه بودن این روش نسبت به روش‌های دیگر یا به عبارتی پایین بودن قیمت پروژه سئو و … اشاره کرد و تنها ایراد وارده به این روش زمان‌بر بودن آن نسبت به روش‌های دیگر افزایش ترافیک است که در ادامه متوجه خواهید شد نسبت به مزایای آن موضوعی کاملاً کم اهمیت است.

برای اینکه اهمیت استفاده از خدمات و انجام پروژه سئو برای افزایش ترافیک را بهتر درک کنید، لازم است تا توضیح مختصری درباره ترافیک هدفمند ارائه کنیم که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد.

منظور از ترافیک هدفمند چیست؟

برای پاسخ به این سؤال بهترین روش کمک گرفتن از یک مثال واقعی و قابل لمس است. فرض کنید که شما یک مغازه فروش پوشاک دارید؛ اما تابلو قدیمی که بالای مغازه شما نصب شده است مربوط به کفش فروشی است که پیش از شما در آن محل کار می‌کرد. این تابلو به قدری جلب توجه می‌کند که مشتریان بدون توجه به دکور شما و به نیت خرید کفش وارد مغازه می‌شوند! به نظر شما نتیجه این موضوع برای فروشگاه شما چه خواهد بود؟

شما تعداد بسیار زیادی از مشتریان را در طول روز در مغازه خود خواهید داشت که به خاطر مشاهده این تابلو و به نیت خرید کفش وارد شده‌اند و عملاً دیدن لباس‌های مغازه جذابیتی برای آن‌ها ندارد و از این گذشته ممکن است برنامه‌ای برای خرید لباس هم نداشته باشند؛ بنابراین شما نیز فروشی نخواهید داشت. پس پرواضح است که:

فروش بالا تنها زمانی برای ما رقم خواهد خورد که ترافیک هدفمند وارد صفحه‌ای درست و هدفمند از سایت ما شود.

در واقع برگ برنده‌ای که سفارش پروژه سئو داشته و در این محتوا قصد داریم به آن اشاره کنم همین موضوع است.

بهتر است از خود بپرسید که:

  • چرا باید مخاطبی که در فضایی مانند اینستاگرام در حال وقت گذرانی است، در میان بی‌نهایت محتوای طنز و تفریحی به دنبال تبلیغ فروشگاه و سایت فروش لپ تاپ شما از آن استقبال کند؟
  • چرا باید مخاطبی که در یک سایت آموزش آشپزی در حال یادگیری پخت غذای مورد علاقه همسرش است، با دیدن تبلیغ خرید ماشین لباسشویی همه کارهای خود را رها کرده و برای بازدید از فروشگاه ماشین لباسشویی وارد سایت شما شود؟

درست متوجه شدید! شما تنها زمانی در کسب و کار آنلاین خود موفق خواهید بود که مخاطب و مشتری خود را در موقعیت و زمان درست وارد سایت خود کنید؛ اما راه حل این کار چیست؟ جواب ساده است؛ سئو! سئو تنها راهکار برای ایجاد هدفمند ترافیک است. چرا؟

ترافیک هدفمند در واقع به کاربری اطلاق می‌شود که با جستجوی عبارت “خرید لپ تاپ ایسوس” وارد سایت فروش لپ تاپ شما شده باشد. این چنین کاربری در واقع یک مشتری بالقوه تلقی می‌شود که در صورت موافق بودن تمام شرایط لازم تبدیل به مشتری بالفعل خواهد شد.

اگر در این باره با ما موافق هستید و اهمیت داشتن ترافیک هدفمند را درک کردید، حالا وقت آن رسیده که حرفه‌ای‌تر و بیشتر درباره سئو و پروژه سئو بدانید.

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

سئو چیست؟

سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در اینترنت است. به زبان ساده سئو به مجموعه‌ای از اقدامات گفته می‌شود که ما روی یک سایت انجام می‌دهیم تا آن سایت با کلمه‌ای خاص به صفحه اول گوگل برسد.

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

اهمیت سئو را می‌توان با بررسی رفتار کاربران در هنگام جستجو در اینترنت و گوگل درک کرد. برای مثال خودتان را جای کاربری بگذارید که در حال جستجوی عبارت “سفارش پروژه سئو” است. نتایج زیادی در گوگل برای این عبارت به نمایش درمی‌آید. ده‌ها صفحه که در هر صفحه 10 سایت مختلف این خدمات را ارائه می‌نمایند. حال سؤال اینجاست که شما کدام سایت و یا کدام لینک نمایش داده شده را برای خدمات سفارش پروژه سئو انتخاب خواهید کرد؟

پاسخ این سؤال برای اکثریت کاربران بسیار ساده است. آن‌ها در اکثر موارد کار خود را در همان لینک اول دنبال می‌نمایند و در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب، در بدترین شرایط در همان چند لینک ابتدایی به مطلوب خود می‌رسند. حالا اگر به میزان مشتری و مخاطبی که به دلیل عدم حضور خود در صفحه اول گوگل از دست می‌دهید توجه کنید به اهمیت بالای سئو پی خواهید برد و عزم خود را برای سفارش پروژه سئو جزم خواهید کرد.

راهکارهای سئو سایت چیست؟

اما برای سئو سایت چه روش‌ها و راهکارهایی وجود دارد؟ آیا باید شخصاً سایت خود را سئو کنیم یا راهکار دیگری برای آن وجود دارد؟ آیا بهتر نیست سراغ سفارش پروژه سئو برویم؟ برای درک این موضوع نیز لازم است تا تمام راهکارهای موجود را با هم بررسی کنیم.

آموزش سئو

آموزش سئو می‌تواند بهترین گزینه برای آن دسته از کارفرماهایی باشد که بودجه کافی برای راه اندازی کسب و کار خود ندارند و باید در هزینه‌ها مدیریت داشته باشند؛ البته باید بدانید که یادگیری سئو نیازمند زمان و کسب تجربه زیاد است و برای کسب و کارهایی که تعداد کلمه کمی برای بهینه سازی دارند، اصلاً منطقی و مقرون بصرفه نخواهد بود. یادمان باشد که آدم عاقل برای یک لیوان شیر هیچ وقت یک گاو نمی‌خرد!

استخدام سئوکار

راهکار بعدی که مناسب کسب و کارهایی با تعداد کلمات زیاد برای سئو و بهینه سازی است، استخدام یک سئوکار و پرداخت ماهیانه دستمزد می‌باشد. نکته مهم در این روش آشنایی نسبی شما با سئو است، چراکه باید بتوانید کنترل و نظارت کافی بر نیروی خود داشته باشید.

برون سپاری پروژه سئو

و اما بهترین گزینه برای کسب و کارهایی که بودجه کافی برای برون سپاری پروژه سئو خود دارند و در تلاش هستند تا در کمترین زمان ممکن و به اصولی‌ترین شکل به صفحه اول گوگل برسند. این دسته از کارفرماها می‌توانند به سادگی با سفارش پروژه سئو با آسودگی خاطر به صفحه اول گوگل برسند.

چرا سفارش پروژه سئو بهترین راهکار است؟

همه ما این ضرب المثل را از بزرگترهای خود شنیده‌ایم که می‌گفتند “کار را به کاردان بسپار” به طور قطع یکی از جاهایی که این جمله به درستی صدق می‌کند در همین جا و همین لحظه است. انجام پروژه سئو به قدری دارای پیچیدگی‌های خاص و نکات کلیدی است که با کوچکترین خطایی ممکن است سایت پنالتی ‌شود که حتی تا نابودی یک کسب و کار نیز کشیده خواهد شد. پس مهم است که معماری سئو سایت خود را به فردی با تجربه و یا شرکتی معتبر و با سابقه بسپارید.

بنیامین ابراهیمی مجری پروژه‌های سئو و بهینه سازی سایت

بنیامین ابراهیمی مجری پروژه‌های سئو و بهینه سازی سایت

در یک جمع بندی کلی می‌توان بیان کرد که:

  1. برای افزایش میزان فروش نیاز به بالا بردن ترافیک سایت داریم.
  2. برای بالا بردن میزان فروش لازم است تا ترافیک هدفمند برای سایت خود ایجاد کنیم.
  3. بهترین راه حل برای داشتن ترافیک بالا و در عین حال هدفمند سئو است.
  4. و ایدئال‌ترین روند انجام پروژه سئو برون سپاری آن به افراد و شرکت‌های با سابقه و حرفه‌ای است.

پس اگر به عنوان یک کارفرما فکر می‌کنید که به خدمات سئو و بهینه سازی سایت نیاز دارید می‌توانید با ثبت درخواست مشاوره رایگان برای پروژه سئو از طریق لینک benyaminebrahimi.com/hi به این خدمات دسترسی پیدا کنید.

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *