معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال

زمان مطالعه: حدود 3 دقیقه

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال ابزاری نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری بوده که برای ذخیره ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. در کیف پول ارز دیجیتال کلیدهای عمومی و خصوصی مربوط به بلاک چین کاربران و همچنین سوابق تراکنش ها ذخیره می شوند. هر کیف پول ارز دیجیتال برای انتقال رمز ارزها یک آدرس عمومی دارد. همچنین برای واریز و برداشت رمز ارز از کیف پول باید کارمزد پرداخت شود.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

به صورت کلی کیف پول های ارز دیجیتال به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از: کیف پول گرم (Hot Wallet) و کیف پول سرد (Cold Wallet). در ادامه به توضیح این دو نوع کیف پول می پردازیم.

کیف پول گرم

این نوع کیف پول ها برای ذخیره ارز دیجیتال باید به اینترنت متصل شوند. این کیف پول ها دارایی کاربران را به روش آنلاین ذخیره می کنند. البته توجه داشته باشید بعضی از کیف پول های گرم قابلیت ذخیره آفلاین هم دارند. کیف پول تحت ‌وب، کیف پول دسکتاپ و کیف پول موبایل نمونه هایی از کیف پول گرم به شمار می آیند..

کیف پول سرد

این نوع کیف پول ها به‌صورت سخت‌افزاری و فیزیکی هستند. در واقع کیف پول های سرد برای ذخیره‌ دارایی کاربران نیاز به متصل شدن به اینترنت ندارند. فقط در زمانی که این کیف پول ها می خواهند ارز دیجیتال را انتقال دهند برای مدت زمان کوتاهی باید به اینترنت وصل شوند. کیف پول کاغذی و کیف پول سخت‌افزاری نمونه هایی از کیف پول های سرد هستند.

معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

تفاوت کیف پول گرم و سرد

تفاوت‌های کیف پول گرم و سرد به خصوصیات و روش عملکرد آن‌ها مربوط می شود که مهمترین این تفاوت ها در زیر توضیح داده شده است.

تفاوت اصلی کیف پول گرم و سرد در متصل شدن به اینترنت است. برای استفاده از کیف پول گرم باید حتما به اینترنت متصل شد در صورتی که برای استفاده و ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول سرد نیازی به متصل شدن به اینترنت نمی باشد.

بنابراین امنیت کیف پول سرد بسیار بالاتر از کیف پول گرم است. چون کیف پول سرد به صورت آفلاین عمل می کند و هکرها برای دسترسی به کلید های خصوصی کیف پول باید حتما به اینترنت متصل باشند. ولی کیف پول های گرم به علت وصل شدن به اینترنت بیشتر در معرض خطر حمله هکرها هستند.

کیف پول‌های گرم رایگان می باشند و فقط باید برنامه‌ آن‌ها را روی کامپیوتر یا موبایل خود نصب نمایید ولی برای استفاده از کیف پول های سرد باید آن ها خریداری کنید.

روش استفاده از کیف پول گرم بسیار آسان است و نسبت به کیف پول سرد سرعت بیشتری دارد. شما با استفاده از موبایل و یا کامپیوتر به آسانی می توانید به کیف پول گرم دسترسی داشته باشید ولی کیف پول‌ سرد را باید با کابل به کامپیوتر وصل نمود و روش استفاده از آ‌ن‌ خیلی آسان نیست.

آموزش ارزهای دیجیتال

استفاده روزافزون از رمز ارز باعث گسترش استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال شده است. شما بسته به شرایط و میزان سرمایه گذاری خود در بازار ارزهای دیجیتال باید یکی از انواع کیف پول های گرم و یا سرد را برای ذخیره رمز ارزهای خود انتخاب کنید. برای انجام این کار شما باید اطلاعات و دانش کافی در زمینه شناسایی ارزهای دیجیتال و چگونگی ذخیره رمز ارزها کسب کنید.

شما می توانید از فضای مجازی و سایت هایی که در این زمینه فعال هستند کمک بگیرید. وب سایت آرن کریپتو https://arencrypto.com یکی از سایت های ایرانی است که در زمینه آموزش ارزهای دیجیتال بسیار فعال بوده و مطالب زیادی دارد شما با مراجعه به این سایت می توانید بازار ارزهای دیجیتال را تحلیل کنید و اخبار و اطلاعات مفیدی درباره رمز ارزها کسب نمایید.

این مقاله صرفا جنبه‌ی معرفی داشته و محتوای آن توسط سفارش‌دهنده نگارش شده است، همیار آی‌تی مسئولیتی در قبال صحت عملکرد وبسایت معرفی شده نمی‌پذیرد.

شما یک گام جلوتر از دیگران باشید! اگر به آی‌تی و تکنولوژی علاقه‌مندید و دوست دارید سریع‌تر در این زمینه پیشرفت کنید، همین حالا به جمع 15,867 عضو همیار آی‌تی بپیوندید، دسترسی به تمام آموزش‌های پریمیوم، دریافت جدیدترین آموزش‌های کاربردی مرتبط با آی‌تی و استفاده از مشاوره‌ی رایگان، برخی از مزایای عضویت در سایت هستند، شما نیز به کاربران همیار پیوسته و همین حالا وارد دنیای حرفه‌ای‌ها شوید... من هم می‌خواهم عضو ویژه‌ی همیار شوم

اولین نظر را شما بدهید!

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید، سوالات شما توسط کارشناسان همیار آی‌تی پاسخ داده می‌شود...