Search
Close this search box.

راهنمای اتصال تلفن به حافظه فلش

فهرست مطالب

اتصال تلفن به فلش مموری، به لطف otgها ممکن شده است. البته استفاده از این ابزارها نیز چالش‌های بسیاری دارد؛ از قطع و وصلی گرفته تا جابه‌جا نشدن فایل‌ها بین دو دستگاه! برای رفع این مشکلات، در قدم اول باید بررسی کنید که فلش مموری و otg هر دو سالم و رسانا هستند. سپس در مرحله بعدی، باید به سراغ بررسی مشکلات نرم‌افزاری فلش مموری و گوشی بروید که در ادامه به بررسی آن‌‌ها خواهیم پرداخت. 

با مطالعه راهنمای اتصال تلفن به حافظه فلش وصل کردن فلش مموری به گوشی برای شما مانند آب‌خوردن آسان خواهد شد. 

بررسی نرم‌افزاری گوشی؛ اولین قدم در آماده‌سازی تلفن برای اتصال فلش

اولین قدم در راهنمای اتصال تلفن به حافظه فلش، آماده‌سازی تلفن همراه است. Otg‌ از درگاه شارژر به گوشی متصل می‌شود که این درگاه ممکن است در برخی موارد برای خواندن فلش با اختلال مواجه شود. ازهمین‌رو مهم است برای ایجاد اتصال تلفن حافظه به فلش، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را انجام داده باشید. برای انجام بروزرسانی‌، به بخش تنظیمات رفته و روی About گوشی کلیک کنید.

سپس آپدیت‌های نرم‌افزاری مورد نیاز به شما نشان داده می‌شوند تا نسبت به به‌روزرسانی گوشی اقدام کنید. هم‌چنین مهم است اگر قصد انتقال حجم عظیمی از فایل‌ها را دارید،‌ گوشی شما به میزان کافی شارژ داشته باشد. برای برخی از تلفن‌ها ممکن است به یک برنامه مدیریت فایل برای دسترسی و مدیریت آسان فایل‌ها در دستگاه USB نیاز داشته باشید. توصیه می‌کنیم این برنامه را از منابع معتبر نصب کنید تا آسیبی به گوشی شما نرسد. بررسی این مراحل برای اتصال انواع فلش مموری ضروری نیست و اگر از تکنولوژی و سیستم عامل گوشی خود اطمینان کافی را دارید، به سراغ مرحله بعدی بروید. 

Otg؛ ابزار مورد نیاز برای ایجاد اتصال تلفن به حافظه فلش

برای متصل کردن گوشی به حافظه فلش، به یک otg نیاز دارید که با تایپ گوشی شما سازگار باشد. برای مثال اگر گوشی تایپ C دارید، باید حتما یک او تی جی تایپ سی نیز خریداری کنید. انواع otg تایپ سی و مخصوص آیفون در مراکز نمایندگی فلش مموری در تهران به‌فروش می‌رسند که برای تهیه این ابزار، می‌توانید به این مراکز مراجعه کنید. 

درایو فلش USB را به کابل OTG وصل کرده و سپس OTG را به تلفن خود وصل کنید. سپس وارد بخش فایل‌ها شوید و بررسی کنید که فلش مموری در بخش حافظه‌های گوشی شما ذخیره می‌شود یا خیر. درصورتی‌که فلش مموری مشاهده می‌شود، یعنی گوشی آن را خوانده است و پس از صادر کردن اجازه، امکان ارسال و دریافت فایل از فلش مموری وجود دارد.

امکان دسترسی فلش مموری به فایل‌های گوشی را فعال کنید

زمانی که فلش مموری را به گوشی وصل کنید، از بخش نوار اعلان‌ها یک پیام برای شما ظاهر می‌شود که باید امکان دسترسی به فلش مموری را فعال کنید. پس از فعال‌سازی،‌ به کلیه فایل‌های داخل فلش مموری دسترسی خواهید داشت. هم‌چنین می‌توانید فایل‌ها را از فلش به گوشی و از گوشی به فلش منتقل کنید. 

اتصال تلفن به حافظه فلش با لپ‌تاپ؛ ساده و سریع

علاوه‌بر استفاده از او تی جی، شما می‌توانید به سراغ لپ‌تاپ نیز بروید. برای انتقال فایل از فلش مموری به گوشی و ایجاد اتصال تلفن به حافظه فلش، کافی است فلش و تلفن را به کامپیوتر وصل کنید. سپس وارد بخش my computer شوید و فایل‌های مورد نظر را از فلش مموری به گوشی انتقال دهید. این روش نسبت به اوتی‌جی، کمی سریع‌تر است؛ زیرا پردازنده لپ‌تاپ در حال پردازش عملیات است. 

البته اگر لپ‌تاپ یا کامپیوتر در دسترس نیست،‌ بهترین راه استفاده از کابل یا otg جیبی است که امکان اتصال حافظه به فلش را به‌صورت مستقیم فراهم می‌کند. 

استفاده از otg؛ بهترین راه اتصال تلفن به حافظه فلش

در این مقاله روش‌های اتصال تلفن به حافظه فلش را بررسی کردیم. ساده‌‌ترین راه برای ایجاد اتصال، استفاده از otg‌ است؛ زیرا نیاز به هیچ قطعه یا دستگاه دیگری نیست. هم‌چنین اوتی‌جی‌ها سریع‌تر هستند و امکان انتقال انواع فایل با otg وجود دارد. البته که مهم است otg‌ را از برندهای معتبر خریداری کنید؛ زیرا برندهای داخل بازار ممکن است کیفیت مطلوبی را ارائه ندهند. این کمبود کیفیت می‌تواند باعث آسیب به گوشی یا فلش مموری شما شود. برای خرید otg برای اتصال تلفن به حافظه فلش، فقط کافی است نگاهی به محصولات لوتوس حافظه داشته باشید.

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *