Search
Close this search box.

کاربرد هوش مصنوعی ، 17 ابزار که انجام کار‌ها را آسان می‌کنند

فهرست مطالب
بررسی 17 کاربرد هوش مصنوعی در زندگی روزمره

هوش مصنوعی یا Artificial intelligence تقریبا جای خود را در میان تمامی حوزه‌ها باز کرده و کار و زندگی میلیون‌ها انسان را آسان‌تر کرده است. برای استفاده از هوش مصنوعی در فعالیت‌های روزمره، تنها چیزی که به آن احتیاج داریم یک ایده مناسب و دسترسی به ابزارهای درست است. ai نقش بسیار مهمی در تغییر روش‌های سرگرمی، تعامل با موبایل و حتی رانندگی برای ما داشته است و بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم با الگوریتم‌های یادگیری ماشینی (ML) و پردازش زبان طبیعی (NLP) در وظایف روزمره خود روبرو می‌شویم. فزاینده بودن رو در رویی ما با هوش مصنوعی، سبب شده انجام برخی از کارها راحت‌تر و در زمان سریع‌تری انجام شوند؛ به همین دلیل مهم است کاربرد هوش مصنوعی را شناخته و در جهت تسریع فرایندها از آن استفاده کنیم. در این مقاله 17 مورد از کاربردهای هوش مصنوعی و ابزارهای مناسب جهت انجام هر نوع فعالیت به‌خصوص را جمع‌آوری کرده‌ایم.

آیا هوش مصنوعی فقط برای استفاده کاربران حرفه‌ای است یا مردم عادی هم می‌توانند از آن بهره ببرند؟

اگر فقط بگوییم هوش مصنوعی «کاربردی» است، در حق آن کم‌لطفی کرده‌ایم. پنج سال پیش، فقط متخصصان حوزه تکنولوژی از AI استفاده می‌کردند؛ اما امروزه، شما همواره درحال استفاده از هوش مصنوعی برای انجام فعالیت‌های روزمره خود هستید؛ حتی اگر متوجه آن نباشید. هوش مصنوعی مولد (Generative AI) ابزار ترند سال نامیده شده و  طرفداران گسترده‌ای پیدا کرده است. اما پرچم‌دار این ابزارها، چت جی‌پی‌تی (ChatGPT) است که فقط در پنج روز اول عرضه آن توانست به‌شکل بی‌سابقه‌ای ۱ میلیون کاربران را جذب خود کند؛ درصورتی که برای نتفیلیکس ۳.۵ سال و برای اینستاگرام ۲.۵ ماه طول کشید تا این‌حجم کاربر به دست آورند. دلیل حجوم افراد به هوش مصنوعی مولد به‌دلیل کاربرد چشم‌گیر آن در فعالیت‌های روزمره است.

چت جی‌پی‌تی تنها ابزار موجود نیست؛ جمنای (Gemini) که توسط گوگل مدت کوتاهی بعد از ChatGPT عرضه شد، نیز به موفقیت زیادی دست پیدا کرد. علاوه‌بر این نام‌های معروف، تعداد بسیاری ابزار هوش مصنوعی دیگر هم جهت آسان‌ترکردن کارهای روزانه ما به بازار آمده‌اند؛ ابزارها و اپلیکیشن‌های پرطرفداری مانند Snapchat AI ،Grammarly و Spotify AI DJ از تکنولوژی هوش مصنوعی بهره می‌برند. حال بیایید باهم بررسی کنیم که چگونه می‌توانیم از هوش مصنوعی برای انجام فعالیت‌های پراهمیت خود استفاده کنیم.

17 کاربرد ابزارهای هوش مصنوعی در عصرکنونی

ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی (ML) الگوهای فکری انسانی را تقلید می‌کنند تا به تحول دیجیتالی جامعه کمک کنند. سیستم‌های هوش مصنوعی محیط خود را درک می‌کنند، با آنچه درک کرده‌اند برخورد می‌کنند، مشکلات را حل می‌کنند و برای کمک به وظایف و ساده‌سازی زندگی روزمره اقدام می‌کنند. در ادامه، 17 فعالیت متداول آورده شده که با ai قابل انجام است یا کمک می‌کنند در روند انجام کارها، نتایج بهتری بگیرید و شامل سه دسته بندی کلی می‌شوند:

  • فعالیت‌های متنی هوش مصنوعی
  • فعالیت‌های تصویری/ویدیویی هوش مصنوعی
  • فعالیت‌های صوتی هوش مصنوعی

هرکدام از این‌ها نقش خود را در کسب‌وکارها، خلاقیت‌های فردی و حتی حوزه‌های سرگرمی دارند. در ابتدا از فعالیت‌های مبتنی بر متن شروع و شما را با قابلیت‌های AI در این زمینه آشنا می‌کنیم.

کاربرد هوش مصنوعی در محتوای متنی و وبسایت

اگر می‌خواهید با کاربردهای هوش مصنوعی آشنا شوید، فعالیت‌های مرتبط با نویسندگی و محتوا از بهترین گزینه‌ها برای شما هستند. ابزار پرطرفدار چت جی‌پی‌تی از نمونه‌های درخشان مدل‌ زبانی بزرگ (LLM) است که با آن می‌توانید تقریبا هرکاری را انجام دهید. در ادامه، فعالیت‌هایی را که می‌توانید به‌وسیله هوش مصنوعی به‌راحتی به‌انجام برسانید را به شما معرفی می‌کنیم.

1. نوشتن متن تبلیغاتی و محتوای صفحه لندینگ یک سایت

نوشتن متن تبلیغی  جذاب برای صفحه لندینگ یک سایت برای جلب‌توجه بازدیدکنندگان و تبدیل آن‌ها به مشتریان بالقوه حیاتی است؛ علی‌الخصوص اگر شما یک کپی رایتر حرفه‌ای نباشید. با کمک‌گیری از قدرت هوش مصنوعی می‌توانید متن تبلیغی متقاعدکننده تولید، نظر مخاطبان را جلب و آن‌ها را به انجام اقدامی سودآور تشویق کنید. هوش مصنوعی قادر است محصول یا خدمات شما را بررسی، نکات منحصربه‌فرد آن‌ها را درک و متنی جذاب باتوجه به مخاطب هدف شما تولید کند. این‌کار هم از اتلاف وقت و صرف انرژی جلوگیری و هم به شما در ساخت صفحه لندینگی موثر کمک می‌کند.

این تکنولوژی همچنین انقلابی در فرایند نوشتن رپورتاژ آگهی و پست مهمان به‌وجود آورده است؛ ابزارهای AI با تجزیه‌و‌تحلیل داده‌ها، محتوای مفیدی برای مخاطبان هدف ایجاد و بهینه می‌کنند. با استفاده از هوش مصنوعی، نویسندگان می‌توانند متون جذاب و متقاعد کننده‌ای را با کارایی بیشتر و به‌هدررفتن زمان کمتر ایجاد کنند.

Jasper،  Copy.ai و Writesonic در میان بسیاری دیگر از ابزارهای نویسندگی هوش مصنوعی، می‌توانند محتواهای لندینگ پیج را به‌سادگی برای شما تولید کنند.

هوش مصنوعی chatgpt کاربرد بالایی در تولید محتوا دارد

2. مقالات طولانی را خلاصه کنید

خواندن مقالات طولانی ممکن است وقت‌گیر باشد، خصوصا اگر مجبور باشید به‌صورت مداوم، جدیدترین اخبار و ترندهای مربوط به حوزه فعالیتتان را مطالعه کنید. با کمک هوش مصنوعی به‌جای خواندن کل متن به‌سادگی می‌توانید خلاصه‌ هر نوع مقاله‌ای را دریافت کنید. AI قادر به ارائه یک خلاصه جامع با برجسته‌سازی نکات مهم و جزئیات کلیدی متن است. به‌جای اختصاص ساعت‌ها به مطالعه یک متن، از هوش مصنوعی برای خلاصه‌کردن آن استفاده کنید و از به‌هدررفتن وقتتان جلوگیری کنید. حال از ابزارهای ChatGPT، Bing AI یا Gemini برای خلاصه‌سازی همین مقاله استفاده کنید.

3. با هوش مصنوعی ایمیل‌های حرفه‌ای بنویسید

نویشتن ایمیل‌های حرفه‌ای برای بسیاری می‌تواند تجربه ترسناکی باشد؛ علی‌الخصوص، اگر می‌خواهید تاثیر خوبی بر ذهن بگذارید یا ایده پیچیده‌ای را منتقل کنید. با کمک هوش مصنوعی می‌توانید ساختار متن ایمیل خود را بسازید، کلمات مناسب را انتخاب و از دستورات و قواعد نگارشی درست استفاده کنید؛ AI همچنین می‌تواند طبق متون رشته‌های ایمیل شما، متنی را به شما پیشنهاد دهد و کار را برای انتقال ایده و افکار شما ساده‌تر کند.

ابزارهای نویسندگی AI جزو ابزارهای هوش مصنوعی هستند که بیشتر از دیگر گزینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر ایمیل‌های تبلیغاتی زیادی برای فروش محصولات خود می‌نویسید، ابزاری به‌نام AI sales tools برای کمک به شما وجود دارد. ابزارهای Grammarly، Constant Contact یا Hoppy Copy با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، محتواهای ایمیلی تولید می‌کنند.

4. به‌سرعت فرمول‌های اکسل بسازید

اکسل (Excel) ابزار قدرتمندی برای تحلیل و طبقه‌بندی داده‌ها است؛ اما ساخت فرمول‌ها برای آن ‌می‌تواند طاقت‌فرسا و زمان‌بر باشد. هوش مصنوعی این فرآیند را آسان می‌کند و فرمول‌های موردنیاز را به‌سرعت می‌سازد. برای اینکه هوش مصنوعی بتواند فرمول‌های موردنیاز را برای شما تولید کند، به این تکنولوژی توضیح دهید که چه نوع داده‌هایی دارید و نیازمندید چه کاری را انجام دهید؛ این موضوع می‌تواند تا حدزیادی، خصوصا اگر یک متخصص در حوزه کار با اکسل نیستید، از اتلاف وقت جلوگیری کند. استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت فرمول، دقت و درستی را تضمین می‌کند و به کسب نتایجی قابل‌اعتماد می‌انجامد. از CodePal یا ChatGPT برای درک داده‌ها و ساخت فرمول استفاده کنید.

5. رزومه‌ای بی‌عیب و نقص بسازید

ساخت یک رزومه حرفه‌ای که بتواند توانایی‌های شما را به‌درستی منعکس کند، ممکن است کاری چالش‌برانگیز باشد؛ خصوصا اگر قصد داشته باشید در یک شغل پرتقاضا خودی نشان دهید. هوش مصنوعی می‌تواند روزمه شما را بهبود دهد و شانس شما را برای جلب توجه کارفرما افزایش دهد. AI حتی در طراحی ساختار و فرمت رزومه، که ممکن است کاری پیچیده در مایکروسافت ورد باشد، به شما کمک خواهد کرد. هوش مصنوعی رزومه شما را بررسی و آن را با برجسته‌کردن توانایی‌ها و موثرتر می‌کند؛ همچنین یک هدف شغلی مناسب و گیرا برایتان می‌نویسد. استفاده از ai برای بهبودبخشیدن به رزومه، استعدادهای شما را نمایان و شانس را برای پیداکردن شغل رویایی‌تان افزایش می‌دهد. می‌توانید با استفاده از Resume.io یا هرنوع ابزار AI برای ساخت رزومه، رزومه‌ای بی‌عیب و نقص برای خود بسازید.

6. برای یک داستان، دیالوگ‌های روایتی بسازید

نوشتن دیالوگ برای یک داستان کاری پرچالش است، مخصوصا اگر می‌خواهید شخصیت داستان شما اصیل و مجذوب‌کننده باشد. امروزه هوش مصنوعی با بهبود داستان‌سرایی و خلق دیالوگ‌های موثر به نویسندگان کمک شایانی می‌کند. هوش مصنوعی می‌تواند براساس موضوع اصلی داستان، نوع شخصیت‌پردازی کاراکترها و لحن موردنظر شما دیالوگ بنویسد. این عملکرد از هدررفتن بیهوده وقت و انرژی به‌ویژه در هنگام وقوع فلج قدم نویسنده جلوگیری می‌کند. بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای ساخت دیالوگ، پایداری و باورپذیری شخصیت‌ها را تضمین و داستان را برای خوانندگان جذاب و لذت‌بخش‌تر می‌کند.

ابزارهای SudoWrite، ChatGPT و  Jasperبه شما در ساخت داستان‌های اورجینال کمک می‌کنند.

7. درباره هرمطلبی یک گفتگو دوطرفه داشته باشید

چت‌بات‌های هوش مصنوعی مسیری طولانی را در ‌سال‌های اخیر طی کرده‌اند و امروزه می‌توانند تقریبا درباره هر موضوعی گفتگویی داشته باشند. چه بخواهید درباره اخبار تازه صحبتی داشته باشید، مبحثی را یاد بگیرید یا حتی درباره روز خود گفت‌وگو کنید، دستیار هوش مصنوعی می‌تواند همان یار گفت‌گویی باشد که به آن نیاز دارید. به چت‌بات یک پرسونا بدهید که طبق آن حرکت کند (مثلا مربی شخصی، یا یک دوست دوران کودکی) و از کیفیت گفت‌وگویی که با شما خواهد داشت شگفت‌زده شوید. از بهترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی می‌توان Character  AI، ChatGPT یا Gemini را نام برد.

8. مباحث پیچیده را سریع‌تر متوجه شوید

درک اطلاعات پیچیده، چه برای مسائل کاری یا علاقه شخصی و چه برای کمک به تکالیف کودکان باشد، ممکن است چالش‌های زیادی را برای شما به‌همراه بیاورد. هوش مصنوعی، که مبتنی‌بر مدل‌های زبانی پیشرفته است، این فرآیند را برای شما ساده می‌کند. AI قادر است هر نوع اطلاعات پیچیده‌ای را به مفاهیمی کوچک و قابل‌هضم تبدیل و مفهوم اصلی، ایده و تم آن را شناسایی کند. این رویکرد ساختاریافته به شما کمک می‌کند تا در هر مرحله بر یک بخش تمرکز کنید؛ این‌کار مدیریت اطلاعات و فهم آن را آسان می‌کند. با استفاده از هوش مصنوعی و تمرکز بر یک موضوع در هر برهه زمانی و درنهایت درک کلی مطلب، تحقیقات شما موثر و کاربردی‌تر می‌شود؛ به‌طور مثال، AI موضوعی مانند «چگونه سئو وب‌سایت خود را بهبود ببخشیم» را به بخش‌های کوچک و قابل‌درک‌تر تبدیل می‌کند تا شما بتوانید تمام مهارت‌های منحصربه‌فرد را برای ساخت یک استراتژی سئو جامع بیاموزید.

از  ChatGPT، Gemini یا هر ابزار جایگزین دیگری برای تقسیم اطلاعات به بخش‌های کوچک‌تر و درک مفاهیم به‌شکلی موثرتر استفاده کنید.

Gemini کمک می‌کند تا مفهوم متن پیچیده را بهتر متوجه شویم.

9. برای یک مصاحبه کاری تمرین کنید

آماده‌شدن برای یک مصاحبه کاری می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. وقتی اطلاعی از پرسش‌هایی که باید خود را برایشان  آماده‌کنید ندارید، هوش مصنوعی به کمک شما می‌آید. با ابزارهای AI مبتنی‌بر گفت‌وگو، می‌توانید برای یک مصاحبه کاری تمرین کنید و اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید. با دادن اطلاعاتی درباره فرصت‌های شغلی، الزامات آن و تجربیات قبلی‌تان به هوش مصنوعی، این تکنولوژی پرسش‌های احتمالی مصاحبه را پیش‌بینی و به شما در پاسخ به آن‌ها کمک می‌کند. فرق نمی‌کند که برای چه نوع شغلی درخواست داده‌اید؛ چه اولین کارتان بعد از پایان دوران تحصیل باشد و چه یک شغل جدید در حوزه نرم‌افزار، هوش مصنوعی قادر است شما را برای مصاحبه کاری آماده سازد. اطلاع از سوالاتی که ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شوید، اعتماد به‌نفس و عملکرد شما را در روز مصاحبه بالا خواهد برد.

با ChatGPT و Gemini می‌توانید با اعتمادبه‌نفس بالا خود را برای هر مصاحبه‌ای آماده کنید.

10. با پیشنهاداتی درباره سئو، ترافیک سایتتان را افزایش دهید

افزایش ترافیک سایت، یکی از اهداف اساسی بسیاری از صاحبان کسب‌وکار  شناخته می‌شود و استراتژی حیاتی برای رسیدن به این هدف، بهبود سئو است. ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو، وب‌سایت شما را آنالیز و پیشنهاداتی برای بهبود سئو به شما ارائه می‌دهند. هوش مصنوعی با بررسی صفحات رتبه‌بالا در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP)، کلمات کلیدی هدف را شناسایی، محتواهایی که بهتر است تولید کنید را پیشنهاد و مشکلات تکنیکی که می‌تواند به رتبه سایت شما صدمه بزند را مشخص می‌کند. استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود سئو، به جذب ترافیک ارگانیک بیشتر به سمت سایت، افزایش قابلیت‌دیده‌شدن و بازدید آن و درنهایت به ارتقا کسب‌وکار شما کمک می‌کند.

ابزارهایی مانند Surfer SEO، Rank Math و GrowthBar در مسیر جذب ترافیک بیشتر، شما را همراهی خواهند کرد.

11. کدهای بهتری بنویسید

کدنویسی معمولا پروسه‌ای پیچیده و زمان‌بر است؛ به‌ویژه اگر روی پروژه بزرگی کار می‌کنید یا درحال یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید هستید. با کمک هوش مصنوعی می‌توانید به‌شکل موثری کدهای بهتری بنویسید؛ AI می‌تواند کد اسنیپت (code snippets) پیشنهاد دهد، خطاهای موجود را شناسایی کند و طبق مشخصات تعیین‌شده کد بنویسد. با استفاده از این تکنولوژی علاوه‌بر جلوگیری از اتلاف وقت، کد‌های کارآمدتر و قابل‌اطمینان‌تری خواهید نوشت. چه یک برنامه‌نویس حرفه‌ای باشید، چه تازه کدنویسی را آغاز کرده باشید، هوش مصنوعی ابزاری کاربردی جهت بالابردن توانایی‌ها و کیفیت کار شما خواهد بود.

برای کدنویسی آسان‌تر، از Github Copilot، CodePal یا دیگر ابزارهای دستیار کدنویسی و سازنده سایت استفاده کنید.

از github copilot می‌توان در فرایند کدنویسی استفاده کرد

طراحی گرافیک، خلق آثار هنری و ویرایش ویدیو با استفاده از هوش مصنوعی

بعضی از پیچیده‌ترین تسک‌های دیجیتالی مربوط به ساخت تصاویر و ویدیوها هستند؛ این کار‌ها برای کسب‌وکار اهمیت بالایی دارند اما بسیاری از افراد هنوز نتوانستند در این زمینه فعالیت کنند. هوش مصنوعی تولید و ویرایش عناصر بصری را برای تمام پروژه‌های شخصی یا تجاری شما بسیار آسان کرده‌است.

12. هنر شخصی‌سازی‌شده خلق کنید

خلق هنر شخصی‌سازی‌شده (custom art) نیاز به مهارت زیادی دارد و اگر هنرمند حرفه‌ای نباشید، تقریبا انجام چنین کاری غیرممکن است؛ اما با استفاده از هوش مصنوعی و با کمی کمک قوه‌تخیل، اثر هنری منحصربه‌فرد و زیبایی خلق کنید! هوش مصنوعی قادر است براساس مشخصاتی که به آن داده‌اید مانند سبک، رنگ و موضوع، اثر هنری تولید کند؛ این کار از هدررفتن زمان جلوگیری و درعین‌حال، آثار فوق‌العاده‌ای تولید می‌کند. با AI می‌توانید برای خانه، کسب‌وکار یا پروژه دیجیتالی خود اثر هنری خلق کنید؛ چه در حال خلق تصویر صفحه اول سایت یا تصویر هیرو، کاور آلبوم، یا تصویر یک پست وبلاگ باشید، هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند تا دیدگاه خود را به واقعیت تبدیل کنید.

برای استفاده از این قابلیت‌ها می‌توانید از ابزاری مانند Midjourney استفاده کنید.

استفاده از midjourney برای تولید محتوای تصویری

13. لوگو و هویت بصری برند بسازید

خلق یک لوگوی منحصربه‌فرد و به‌یادماندنی برای ساخت هویت برند شما بسیار مهم است؛ اما استخدام یک طراح حرفه‌ای می‌تواند هزینه‌بر باشد. طراحی لوگو توسط خودتان نیز اگر هنرمند ماهری نباشید، چالش‌‌هایی را به‌همراه خواهد داشت.

با هوش مصنوعی می‌توانید در کسری از ثانیه یک لوگو حرفه‌ای خلق کنید. هوش مصنوعی می‌تواند طراحی لوگوها را بر اساس ترجیحات شما در رنگ، سبک و سمبولیسم ایجاد کند؛ همچنین با کمک این تکنولوژی قادر خواهید بود سایر هویت‌های بصری برند مانند کارت‌های ویزیت، سربرگ‌ها و گرافیک‌های شبکه‌های اجتماعی را تولید و هویت برند یکپارچه‌ای را تضمین کنید.

در این فرآیند می‌توانید از ابزارهای Looka، Logo.ai، Design AI و سایر ابزارهای مربوطه استفاده کنید.

14. ویدیو بسازید و ویرایش کنید

ساخت ویدیوهای جذاب ممکن است فرآیندی پیچیده و نیازمند مهارت بالا و منابع تحلیلی باشد. هوش مصنوعی امکان ساخت ویدیو به‌شکلی موثرتر و سریع به شما ارائه می‌دهد. با AI می‌توانید ویدیوها را ویرایش، افکت‌های مناسب را اضافه و حتی برای برای آن‌ها محتوا تولید کنید؛ این تکنولوژی همچنین محتوای ویدیو شما را آنالیز و پیشنهادهایی برای بهبود آن ارائه خواهد داد. هر ابزار هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو، وظایف مخصوص به خود را انجام می‌دهد؛ بعضی ابزارها از متن اسکریپت ویدیو استفاده و چیزی که نوشته‌اید را با یک آواتر هوش مصنوعی به‌صورت بلند می‌خوانند. برخی دیگر به شما اجازه می‌دهند کلمات اضافی میان صحبت (مانند «ام») را حذف  کنید و  ویرایش ویدئو را بر اساس نسخه متنی آن انجام دهید.

اگر ابزاری هم برای ساخت و هم برای ویرایش ویدیو می‌خواهید، Synthesia، FlexClip و Descript را امتحان کنید.

15. تصاویر را مانند یک متخصص ویرایش کنید

درگذشته بهترین گزینه برای ویرایش تصاویر، عکسان حرفه‌ای یا طراحان گرافیک بودند؛ اما با کمک هوش مصنوعی می‌توانید مانند یک متخصص تصاویر را ویرایش کنید. ویرایش تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به‌طور خودکار نورپردازی، رنگ‌ها و ترکیب تصاویر را تنظیم کند تا کیفیت و جذابیت آن‌ها را افزایش دهد؛ همچنین، قادر است افکت‌ها را اضافه و عناصر غیرمطلوب را حذف کند؛ حتی می‌تواند تصاویر را به سبک‌های مختلفی تغییر دهد. استفاده ازهوش مصنوعی برای ویرایش عکس‌هایتان، به شما امکان می‌دهد تا تصاویر خیره کننده‌ای برای وب‌سایت، پست‌های رسانه‌های اجتماعی یا پروژه‌های شخصی‌تان خلق کنید، بدون اینکه نیاز به یادگیری نرم‌افزارهای ویرایش پیچیده یا تکنیک‌های مرتبط با آن داشته باشید.

برای ویرایش بی‌دردسر تصاویر با کمک هوش مصنوعی از HitPaw، Fotor و Remove.bg استفاده کنید.

عملکرد بهتر در تولید محتوای صوتی

از هوش مصنوعی می‌توان در فرآیند محتوای صوتی استفاده کرد؛ از تولید صداهای انسانی و موسیقی گرفته تا ویرایش موسیقی متن (sound tracks)، هوش مصنوعی راه تولید محتوای صوتی را برای افراد هموارتر کرده است.

16. متن هر صفحه وب را تبدیل به صوت کنید

خواندن صفحاتی که متن‌های طولانی دارند کاری وقت‌گیر و خسته‌کننده است؛ علی‌الخصوص اگر ساعت‌ها در حال تحقیق و مطالعه باشید. با کمک ابزارهای تولید صدا و تبدیل متن به گفتار (Text-to-speech) هوش مصنوعی می‌توانید به‌جای مطالعه متن یک صفحه، به آن گوش دهید. AI قادر است محتوای یک صفحه وب را بخواند و به شما امکان گوش‌دادن به آن را حین انجام کاری دیگر بدهد. اگر باید چندین کار را هم‌زمان با هم انجام دهید، مشکلات بینایی دارید یا کلا شنیدن را به خواندن ترجیح می‌دهید، این قابلیت برای شما بسیار مفید خواهد بود.

با ابزاری مانند Speechify متن هر نوع صفحه وب را به فرمتی شنیداری تبدیل کنید.

17. پادکست‌های مختلف را ویرایش و منتشر کنید

ویرایش و انتشار پادکست‌ها ممکن است پیچیده و زمان‌بر باشد، به‌ویژه زمانی که با ضبط‌های طولانی یا قسمت‌های متعدد سروکار دارید. هوش مصنوعی می‌تواند به شما در ویرایش و انتشار پادکست‌هایتان با کارایی بیشتر کمک کند. این تکنولوژی در برش‌دادن و چیدن ضبط‌ها، حذف نویزهای پس‌زمینه، بهبود کیفیت صدا و حتی حذف کلمات اضافی و سرفه‌های روی میکروفون کمک کند. هیچ‌وقت پادکست‌سازی تااین‌حد برای همه در دسترس نبوده است؛ هوش مصنوعی همچنان موانع را کنار می‌زند تا هرکس بتواند صدای خود را به اشتراک بگذارد.

کدام یک از این ابزارها را امتحان خواهید کرد؟

هوش مصنوعی دیگر مفهومی دورافتاده نیست، بلکه یک ابزار عملی است که وظایف روزمره ما را سبک‌تر و کارایی را بیشتر می‌کند. 17 کاربرد هوش مصنوعی که با هم بررسی کرده‌ایم، از فعالیت‌های مبتنی‌بر متن گرفته تا برنامه‌های صوتی و تصویری، نشان می‌دهد که درحال‌حاضر هوش مصنوعی چه‌قدر کاربردی و در دسترس است. با کمک ابزارهای هوش مصنوعی در زمان صرفه‌جویی کنید، خلاقیت بیشتری به‌خرج دهید و پربارتر باشید؛ بنابراین، استفاده از این ابزارها را برای انجام فعالیت‌های روزمره‌تان فراموش نکنید و انقلابی در عملکرد خود به‌وجود آورید.

قصد دارید استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی را برای چه فعالیت‌هایی شروع کنید؟

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *