Search
Close this search box.

دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید؟ پیش از تصمیم‌گیری حتما بخوانید

فهرست مطالب
دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید؟ پیش از تصمیم‌گیری حتما بخوانید

دراپ شیپینگ یک مدل کسب‌وکار نوآورانه است که طیف وسیعی از مزایا و قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد و آن‌را به گزینه‌ای جذاب برای دراپ‌شیپرها تبدیل می‌کند. ترید نیز یک نوع فعالیت مالی در بازار فارکس است که طرفداران خود را دارد. اگر می‌خواهید بدانید که برنامه دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید، باید در قدم نخست به مزایا و معایب این دو توجه کنید.

دراپ شیپینگ چیست؟

Drop shipping یک روش از تجارت الکترونیک‌ است که در آن فروشنده محصولاتی را که قصد فروششان را دارد در انبار خود نگه‌داری نمی‌کند. اگر می‌خواهید بدانید که دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید، همین توضیحات، راهنمای ارزش‌مندی برایتان محسوب می‌شود. در مدل Drop shipping وقتی یک فروشنده سفارش دریافت می‌کند، خودش شخصاً کالا را خریداری نمی‌کند، بلکه از طریق یک تولیدکننده شخص ثالث، کالا را برای مشتری ارسال می‌کند. در نتیجه، فروشنده مجبور نیست مستقیماً به محصول رسیدگی کند و دردسرهای انبارداری و ارسال را متحمل شود. در این روش، فروشنده یا دراپ‌شیپر فقط نقش واسطه را بین مشتری و تامین‌کننده ایفا می‌کند.

مزایای دراپ شیپینگ

با مطالعه مزایای dropshipping قطعاً می‌دانید که انتخاب دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید. در ادامه با هریک از مزایای این بیزینس جذاب آشنا می‌شوید.

مزایای دراپ شیپینگ
 • سرمایه گذاری اولیه کم: برخلاف خرده‌فروشی سنتی، دراپ شیپینگ به سرمایه‌گذاری اولیه زیادی نیاز ندارد. شما فقط هنگام فروش محصولات، از تامین‌کننده خود خریداری می‌کنید و ریسک مالی را از این طریق به حداقل می‌رسانید.
 • گسترش بیزینس: با Drop shipping می‌توانید به راحتی محصولات جدید را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید و کسب‌وکارتان را بدون نگرانی در مورد سطح موجودی یا فضای ذخیره‌سازی گسترش دهید.
 • تمرکز بر بازاریابی و خدمات مشتری: در دراپ شیپینگ تدارکات توسط تامین‌کنند‌گان انجام می‌شود و شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید بر ایجاد برند خود و ارائه خدمات عالی به مشتریان تمرکز کنید. این راه‌کار کلید موفقیت بلندمدتتان است.
 • انتخاب گسترده محصول: شما این آزادی عمل را دارید که طیف متنوعی از محصولات را بدون نیاز به انبار کردن آن‌ها به مشتریان خود ارائه دهید. دراپ شیپینگ به شما امکان می‌دهد تا به سرعت با روندهای بازار سازگار شوید و ترجیحات مشتری را بشناسید.
 • بدون محدودیت مکانی و زمانی: کسب‌وکار دراپ شیپینگ خود را می‌توانید از هر جایی با اتصال به اینترنت اجرا کنید. دراپ شیپینگ به شما این انعطاف‌پذیری را می‌دهد تا از خانه یا حین سفر کار کنید.
انتخاب گسترده محصول از مزایای دراپ شیپینگ

چالش‌های دراپ شیپینگ

Drop shipping در کنار مزایایی که دارد، دارای چالش‌هایی نیز است. با این وجود، راه‌ غلبه بر آن‌ها آسان‌تر است. در ادامه با مهم‌ترین چالش‌های این حوزه آشنا می‌شوید.

 • عدم کنترل مناسب بر کیفیت محصولات و زمان تحویل: دراپ‌شیپرها نمی‌توانند کیفیت محصولاتی که از تامین‌کنند‌گان می‌خرند را کنترل کنند و این می‌تواند باعث افت اعتبار آن‌ها در نظر مشتریان شود. البته دراپ‌شیپرهای موفقی وجود دارند که توانسته‌اند بر این چالش غلبه کنند و کنترل همه جانبه‌ای روی محصولات و زمان‌بندی تحویل آن داشته‌باشند.
 • رقابت فراوان: بازار دراپ شیپینگ بسیار رقابتی است و دراپ‌شیپرها باید استراتژی‌های منحصر به‌فرد و خلاقانه‌ای داشته‌باشند تا بتوانند در این بازار موفق شوند. خوشبختانه دوره‌ آموزش دراپ شیپینگ صفر تا صد، مسیر موفقیت را به علاقه‌مندان این حوزه نشان می‌دهد.

ترید چیست؟

ترید در بازار فارکس شامل خرید و فروش ارز است که در آن معامله‌گر با هدف کسب سود، استراتژی‌های مختلف را به‌کار می‌برد. فارکس یک بازار جهانی است که در آن ارزهای بین‌المللی در برابر یک‌دیگر به‌صورت جفت ارز مبادله می‌شوند، مانند EUR/USD. این بازار در کنار سود، ضررهای خودش را نیز دارد. اگر شما هم قصد تریدر شدن را دارید ولی در سر دو راهی قرار گرفته‌اید که دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید، باید در قدم نخست به مزایا و معایب ترید توجه کنید.

مزایای ترید

ترید و معامله‌گری در بازار فارکس نیز مزایای خود را دارد و می‌تواند تریدرها را به اهداف مالی که دارند، برساند. با بررسی مزایای ترید، قطعاً متوجه می‌شوید که دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید. در ادامه با جزئیات این حرفه آشنا می‌شوید.

مزایای ترید
 • بازار جهانی نقد شونده: ترید در بازار فارکس که یکی از بزرگ‌ترین و نقدشونده‌ترین بازارهای مالی در جهان است، انجام می‌شود. معامله‌گران با کسب دانش و مهارت چندین ساله می‌توانند در این بازار موفق شوند.
 • در کنار بزرگان بازار: در این بازار بانک‌های بزرگ، سرمایه‌گذاران نهادی، مؤسسات دولتی، شرکت‌ها و معامله‌گران حضور دارند. افرادی که این حوزه را انتخاب می‌کنند، قطعاً افتخار بودن در کنار بزرگان بازار را دارند.
 • ابزار معاملاتی: به غیر از معاملات نقدی، بازار فارکس نیز مشتقاتی مانند فوروارد، آتی، اختیار معامله و سوآپ ارز را ارائه می‌دهد. معامله‌گران با دانش کافی می‌توانند وارد این بخش‌ها شوند و از آن‌ها سود کسب کنند.

معایب ترید

تمام حرفه‌ها معایب مختص به خود را دارند که برای برخی کم‌تر و برای برخی دیگر بیش‌تر است. قطعاً ترید نیز از این قاعده کلی مستثنا نیست. با بررسی معایب ترید، مطمئناً به این نتیجه می‌رسید که دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید و معامله‌گری در بازار فارکس.

 • ریسک‌های اهرمی: معاملات فارکس اغلب شامل اهرم است که می‌تواند سود و زیان شما را افزایش دهد. یک حرکت کوچک بازار این توانایی را دارد تا تأثیر نسبتاً بزرگ‌تری بر وجوهی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، بگذارد. تنها راه موفقیت در ترید، تمرین و کسب تجربه است که قطعاً زمان و سرمایه شما این هزینه را پرداخت می‌کند.
 • خطرات نرخ بهره: تغییرات در نرخ‌های بهره، بر ارزش ارز و سرمایه‌گذاری شما تأثیر می‌گذارد. این عامل می‌تواند منجر به سود یا زیان‌های غیرقابل پیش‌بینی و حتی شوکه کننده برای شما شود.
 • پیچیدگی: ترید در بازار فارکس تحت‌تاثیر رویدادهای جهانی و عوامل اقتصادی پیچیده قرار دارد که پیش‌بینی و حرکت را برای معامله‌گران چالش‌برانگیز می‌کند.
 • نوسانات: ترید و معامله‌گری می‌تواند به شدت نوسان داشته‌باشد و حرکات سریع قیمت، زیان‌های جبران‌ناپذیری را برای معامله‌گران به بار بیاورد.
ترید و معامله‌گری می‌تواند به شدت نوسان داشته‌باشد

مقایسه کلی دراپ شیپینگ و ترید

یک مقایسه کلی می‌تواند مشخص کند که برای شما دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید؟ در هنگام مقایسه باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید تا مشخص کنید کدام گزینه برای شما بهتر است. در ادامه با بررسی کلی این دو حوزه آشنا می‌شوید.

مقایسه تعهد زمانی

 • دراپ شیپینگ: امکان برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیرتر را فراهم می‌کند. شما می‌توانید بسیاری از فرآیندها را به‌صورت خودکار انجام دهید و و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.
 • ترید: نیاز به تجزیه‌وتحلیل مداوم بازار دارد و می‌تواند زمان‌بر باشد، زیرا بازار فارکس همیشه دچار تغییر می‌شود.

مقایسه سختی‌های مسیر دراپ شیپینگ و ترید

 • دراپ شیپینگ: پتانسیل سودآوری بالایی را با استراتژی‌های مناسب ارائه می‌دهد. به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید کسب‌وکارتان را گسترش دهید و به مرور زمان با سختی کم‌تری سودتان را بالا ببرید.
 • ترید: موفقیت در ترید بسیار سخت است و باید بر مشکلات و چالش‌های پیش‌رو غلبه کرد و به عبارتی هفت خان رستم را پشت سر گذاشت.

مقایسه مهارت‌ها و دانش مورد نیاز

 • دراپ شیپینگ: به دانش تجارت الکترونیک، بازاریابی و خدمات مشتریان نیاز دارد، اما این مهارت‌ها را می‌توان بدون تجربه قبلی یاد گرفت و به‌کار برد.
 • ترید: نیاز به درک عمیق بازارهای مالی، شاخص‌های اقتصادی و استراتژی‌های معاملاتی پیچیده دارد و موفقیت در آن نیاز به سال‌ها تمرین و صرف هزینه‌های گزاف دارد.

مقایسه درآمد دراپ شیپینگ و ترید

 • دراپ شیپینگ: با ایجاد نام تجاری و جذب مشتری، این توانایی را دارد تا درآمد پایدارتری را برای دراپ‌شیپرها فراهم کند.
 • ترید: سود معامله‌گر می‌تواند به‌دلیل حرکات بازار، بسیار نوسانی و غیرقابل پیش‌بینی باشد.

مقایسه چالش‌های دراپ شیپینگ و ترید

 • دراپ شیپینگ: ریسک مالی کم‌تری دارد، زیرا به خرید موجودی، نگه‌داری و انبار کردن نیازی ندارد.
 • ترید: برای کسانی که تازه وارد بازار شده‌اند یا مدیریت ریسک مناسبی ندارند، ضرر قابل توجهی را متوجه آن‌ها می‌کند.

مقایسه پلت‌فرم‌ها و ابزارها مورد نیاز

 • دراپ شیپینگ: می‌تواند از طریق پلت‌فرم‌های مختلفی مانند شاپیفای ایجاد و راه‌اندازی شود. این پلت‌فرم پشتیبانی و ابزارهایی را برای کمک به موفقیت شما ارائه می‌دهد.
 • ترید: به پلت‌فرم‌های معاملاتی پیچیده‌ای نیاز دارد که یادگیری آن می‌تواند سخت و زمان‌بر باشد.

اگر در مسیری قرار دارید و نمی‌دانید برای شما دراپ شیپینگ بهتر است یا ترید؟ باید به مزایا و معایبی که این دو حرفه دارند، توجه کنید و ببینید کدام‌یک از آن‌ها شما را با ریسک کم و هزینه پایین به موفقیت می‌رسانند. قطعاً دراپ شیپینگ یک مدل تجاری با تعهد زمانی کم‌تر، پتانسیل بالاتر برای سودآوری و ثبات در درآمد است.

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *