Search
Close this search box.

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران چیست ؟

فهرست مطالب

چکیده : بر اساس اطلاعات آماری ، شرکت ها و برند های پیشرفته و بزرگ تر علاقمند به فعالیت در این برنامه هستند چرا که اینستاگرام کاربران فراوانی را در خود جای داده و افرادی که از آن به معروفیت می رسند راحت تر می توانند خود و برندشان را در سطح جهانی معروف کرده و سبب دیده شدن خود شوند . اپلیکیشن اینستاگرام به جرئت معروف ترین برنامه در داخل ایران می باشد و در جایگاه بالایی در زندگی مردم قرار دارند ، اما ما قصد داریم به بررسی دقیق علت محبوبیت اینستاگرام در ایران بپردازیم و دلایل آن را بدانیم .

علت محبوبین اینستاگرام در ایران چیست ؟

امروزه تعداد افرادی که از برنامه های مجازی استفاده می کنند بسیار بالا می باشد و برخی از این اپلیکیشن ها از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند به طوری که تعداد بیشتری از مردم را در خود جای داده اند ، یکی از این برنامه ها اپلیکشین اینستاگرام می باشد .

اینستاگرام برنامه ای است که به دلیل مزایای فراوان خود و راحتی برقراری ارتباطات و خرید به یکی از اپ های بسیار معروف در سراسر جهان تبدیل شده است ، همه افرادی که به سن ۱۳ سالگی رسیده اند می توانند آن را نصب کرده و اکانت اختصاصی خود را داشته باشند ، تمامی کاربران این برنامه می توانند تمامی عکس ها و تصاویر مخصوص به خود را در آن آپلود کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارند

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده و تحقیقات اخیر متوجه شده ایم که نرخ کاربران اینستاگرام بسیار بالا بوده و از میزان محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد ، برنامه اینستاگرام با زبان تصویر محور خود توانسته است رشد شگرفی در میزان درآمد و کسب و کار افراد داشته باشد و موجب رشد جمع زیادی از کاربران خود شده است به گونه ای که روز به روز بر تعداد افرادی که بیزنس خود را به فضای اینستاگرام می آورند در حال افزایش می باشد .

بر اساس اطلاعات آماری ، شرکت ها و برند های پیشرفته و بزرگ تر علاقمند به فعالیت در این برنامه هستند چرا که اینستاگرام کاربران فراوانی را در خود جای داده و افرادی که از آن به معروفیت می رسند راحت تر می توانند خود و برندشان را در سطح جهانی معروف کرده و سبب دیده شدن خود شوند .

اپلیکیشن اینستاگرام به جرئت معروف ترین برنامه در داخل ایران می باشد و در جایگاه بالایی در زندگی مردم قرار دارند ، اما ما قصد داریم به بررسی دقیق علت محبوبیت اینستاگرام در ایران بپردازیم و دلایل آن را بدانیم .

استقبال مردم از برنامه اینستاگرام و دلایل مطرح آن

با توجه به اطلاعات به دست آمده اینستاگرام محبوب ترین برنامه در داخل کشور ایران محسوب میشود و امروزه حدود ۲۴ میلیون نفر از افراد داخلی در آن حضور دارند و فعال هستند و کسب و کار های بزرگ در آن مشغول هستند و درآمد های بسیار زیاد بدست آورده اند ، اما دلایل فراوانی برای محبوبیت این برنامه در داخل کشور و گسترش آن وجود دارد .


اگر اینستاگرام را از لحاظ محبوبیت در سراسر دنیا بررسی کنیم اینستاگرام در رتبه 13 جهانی قرار دارد ، این برنامه به قدری در جهان پیشرفته است که روزانه بیش از 100 میلیون عکس و ویدیو مختلف در آن آپلود میشود و این نشان از قدرت این برنامه دارد .

شبکه اینستاگرام بسیار تاثیر گذار می باشد افراد به کمک این برنامه به سرعت می توانند نیاز های خود اعم از خرید محصولات متفاوت و ارتباطات را در کم ترین زمان ممکن بدست آورند .


بیشترین نرخ سنی موجود و فعال در اینستاگرام حدود 18 تا 29 می باشد ، و این نشان دهنده آن است که افراد جوان بیشترین تعداد تشکیل دهنده هستند .

اینستاگرام شبکه اجتماعی گسترده

اینستاگرام شبکه اجتماعی گسترده

اینستاگرام حدود یک میلیارد کاربر فعال دارد ، به عبارتی حدود ۱/۷ از مردم جهان از آن استفاده می کنند و از هر ده نفر حدود 6 نفر روزانه وارد حساب کاربری خود میشوند و در آن تعامل دارند ، بیشترین تایمی که افراد در اینستاگرام می گذارند در بخش اکسپلور اینستاگرام می باشد ، این قسمت بخش اشتراکی می باشد که محتوای باب میل کاربران نمایش داده میشود به همین دلیل افراد علاقمند هستند بیشتر اوقات خود را در آنجا باشند .

از بین آمار های گفته شده بخشی از افراد به صورت هفتگی که حدود 21 درصد را شامل میشود وارد اینستاگرام میشوند و دسته اخر کمتر به این برنامه سر می زنند .

تعداد بالایی از کاربران در اینستاگرام فعالیت دارند و روزانه مطالب فراوانی در آن جای داده میشود ، در مقایسه این برنامه با اپلیکیشن پینترست که یک برنامه تصویر محور می باشد و تقریبا محبوبیت بالایی دارد و تعداد افرادی که روزانه به آن وارد میشوند 35 درصد کمتر از اینستاگرام می باشد و این یک رشد غول آسا را نشان می دهد .

جذابیت این برنامه به قدری زیاد بوده است که در گذر زمان و از سال تولید خود تا الان کاربران خود را افزایش داده است و در رقابت با سایر برنامه ها موفق تر بوده است و همین طور بر میزان محبوبیت اینستاگرام افزوده میشود به همین دلیل شرکت های بزرگی همچون فیسبوک اقدام به خرید این برنامه با ارزش بسیار بالا کرده است به همین دلیل صاحبان این برنامه جزو سرمایه داران محسوب میشوند .

میانگین سنی کاربران اینستاگرام

با توجه به این حجم انبوه کاربر در فضای اینستاگرام می خواهیم بدانیم که بیشتر ترین گروه سنی فعال در اینستاگرام کدام دسته می باشد .

همان طور که در قسمت بالا مشاهده کردید بزرگ ترین درصد را سنین 19 تا 29 سال به خود اختصاص داده اند ، و به دلیل فعالیت خود در اینستاگرام محبوبیت زیادی بین کاربران بدست آورده اند ، این دسته حدود 59 درصد را تشکیل می دهند و به عبارتی بیش از 50 درصد کاربران مخصوص سنین جوان می باشد .

کمترین تعداد از سنین متعلق به افراد بیش از 65 سال می باشد و افراد 30 تا 64 در میانه این افراد قرار دارند ؛ به همین دلیل این برنامه در مقایسه با سایر برنامه های قدر جهان درصد قابل توجهی از افراد جوان را به خود اختصاص داده است و این درصد ها بسیار قابل توجه هستند .

تعداد کاربران اینستاگرام از کشور های مختلف جهان

در این قسمت قصد بررسی تعداد کاربران در سراسر جهان را داریم ، تعداد کاربران زیادی از کل دنیا در برنامه اینستاگرام فعال هستند اما برخی از کشور ها تعداد بیشتری از کاربران فعال در اینستاگرام را دارند برای مثال کشور آمریکا با حدود 110 میلیون نفر در رتبه اول در جهان قرار دارد .

کشور ایران در میان درصد های مشخص شده در رتبه هفتم دنیا قرار دارد و این تعداد آمار بسیار بالایی هستند ؛ اما به طور کلی سه کشور برتر دنیا آمریکا ، برزیل با حدود 66 میلیون نفر و هند با تعداد 64 میلیون نفر در سه کشور برتر قرار دارند و کمترین تعداد متعلق به کشور آلمان با تعداد 18 میلیون نفر می باشد که این کشور در رتبه 11 قرار دارد ‌.

اگر تمامی کاربران در اینستاگرام را از لحاظ جنسیت بررسی کنیم بانوان با درصد 56 درصد و آقایان با رتبه 43 درصد در اینستاگرام فعالیت دارند .

محبوبیت اینستاگرام در ایران

محبوبیت اینستاگرام در ایران

دلایل محبوبیت اینستاگرامبسیار زیاد است و افرادی که وارد این برنامه میشوند دلایل متفاوتی دارند برخی از آنها قصد کسب درآمد بیشتر دسته های دیگر برای محبوبیت، برقراری ارتباط ، گذراندن اوقات فراغت، استفاده کردن از مطالب مفید و… وارد این برنامه میشوند .

سادگی استفاده از اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام به گونه ای طراحی دیده شده است که تمامی افراد در هر سطحی می توانند از آن استفاده کنند ، به عبارتی این برنامه در کنار قابلیت های منحصر به فرد خود که آن را از سایر برنامه ها متمایز می کند بسیار ساده نیز می باشد به همین دلیل افراد در هر سنی نیز می توانند از آن استفاده کنند .

برای مثال در برنامه اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن عکس افراد می توانند با چند کلیک ساده از افکت های مختلف ، استیکر ها ، متن نوشته های مختلف و… کمک بگیرند و عکس و فیلم خود را به اشتراک بگذارند .

همچنین قابلیت جدید اینستاگرام که کار را برای همه افراد بسیار ساده تر کرده است تمپلیت ها هستند ، این بخش ها به خودی خود تنظیم کلیپ و تصاویر را انجام می دهند و دیگر نیازی نیست برای ساخت چالش ها و ترند ها از سایر برنامه ها استفاده کنید بلکه به راحتی با قرار دادن تعداد عکس های متفاوت در تمپلیت های متفاوت تنظیم و موسیقی ترند روی آن قرار داده میشود و این سادگی برای همه کار را راحت کرده است .

ارتباط سریع تر و راحت تر با دوستان 

امروزه ارتباطات از گذشته کمرنگ تر شده است و افراد مشغله های فراوانی در زندگی روزمره خود دارند و یا فاصله افراد با اشنایان خود زیاد است و به سرعت نمی توانند به دیدن آنها بروند و همین مورد می تواند دید و بازدید را بسیار کمرنگ تر کند اما کاربران می توانند به کمک اینستاگرام در حدود چند ثانیه ارتباط تصویری و صوتی داشته باشند و همچنین با دنبال کردن اکانت های یکدیگر روزانه از طریق پست و استوری ها پیگیر یکدیگر باشند و به راحتی تمامی صحبت های خود در انجام دهند .


همچنین یکی از مزایای این مورد کاهش فاصله های اجتماعی میان افراد مختلف بوده است به عبارتی در چند سال پیش برقراری ارتباط با افراد شناخته و اینفلوئنسر ها کمی دشوار بوده است اما امروزه بسیاری از افراد شناخته شده اکانت های مختص به خود را در اینستاگرام دارند که می توان با آنها ارتباط برقرار کرد و همچنین اینستاگرام برای آسانی دسترسی به افراد معروف تر با تیک آبی امکان شناسایی آسان را ایجاد کرده است .

تبلیغات آسان تر و بازاریابی راحت تر 

فضای اینستاگرام برای انجام تبلیغات و شناخته شدن بسیار مناسب می باشد و دلیل آن تجمع افراد زیاد و همچنین سادگی کار و در آخر کم هزینه بودن این روش می باشد ، کاربران مختلف در تمامی حوزه ها با ساخت اکانت کاری و فعالیت دران فالوور های زیادی را جذب و برند خود را معروف تر می کنند .

زبان اینستاگرام

کشور های مختلف زبان ، آداب رسوم ، فرهنگ و… های مختلف دارند برای همین برقراری ارتباط با سایر افراد در سراسر دنیا کمی دشوار می باشد ، اما زبان اصلی اینستاگرام تصویر می باشد ، زبان تصویر محور نیازی به هیچ گونه ترجمه و تغییر ندارد و می توان منظور را به سادگی حتی بهتر از کلمات به سایر افراد رساند و همین مورد سبب شده است که تمامی افراد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند .

تغییر لایف استایل 

می دانید که تغییر لایف استایل بسیار سخت می باشد ، به ویژه اینکه به صورت همگانی باشد ، به عبارتی ایجاد تغییر در زندگی افراد بسیار سخت می باشد اما اینستاگرام این مورد را بسیار ساده تر کرده است .


اینستاگرام به کمک زبان اصلی خود که همان تصاویر و ویدیو ها می باشد سبب شده است که افراد با دیدن لایف استایل ها و ویژگی های بسیار خوب سعی در ایجاد آن در زندگی خود داشته باشند .

بیزنس و کسب و کار در اینستاگرام

بیزنس و کسب و کار در اینستاگرام

مهم ترین دلیلی که سبب شده است افراد زیادی در داخل کشور به این برنامه روی بیاورند امکان ایجاد بیزنس و کسب کار ساده تر می باشد ، ورود به بسیاری از مشاغل کار دشواری می باشد در ابتدا سرمایه های زیادی را نیاز دارند این در حالی است که در اینستاگرام افراد می توانند بدون داشتن هزینه اولیه و تنها با ایجاد یک حساب در اینستاگرام به درآمد سر شار برسند .

بدست آوردن درآمد بالا در اینستاگرام نیازمند جذب مخاطب و فالوور می باشد ، افراد موفق در اینستاگرام تعداد فراوانی فالوور دارند و از همین مسیر درآمد خود را افزایش داده اند ، درست است که برنامه اینستاگرام تعداد کاربران بالایی دارد اما بدست آوردن فالوور فرایند دشواری می باشد و به همین سادگی نیست ، اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که متا فالوور با ارائه سرویس های افزایش فالوور اینستاگرام به صورت واقعی این دغدغه بزرگ را حل کرده است .

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که قصد افزایش فالوور های خود بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن دارید بهتر است از خرید فالوور کمک بگیرید.

بهترین سایت خرید فالوور اینستاگرام متا فالوور با کیفیت ترین و پر سرعت ترین پنل های افزایش فالوور را در اختیار کاربران خود قرار داده است ، که می توان راه رسیدن به موفقیت و درآمد را به کمک فالوور های اضافه شده کوتاه کرد .

سخن پایانی

استفاده کردن از اپلیکیشن ها زندگی اخیر را بسیار ساده تر کرده و بسیاری از مشکلات گذشته حل شده است و تمامی این ها را به قدرت شبکه های مجازی و برقراری ارتباط ساده به کمک آن ها مدیون هستیم که میتوان گفت مهم ترین علت محبوبیت اینستاگرام می باشد .

اپلیکیشن اینستاگرام جزو این شبکه های برتر می باشد که زندگی بسیاری از افراد را دگرگون کرده و موجب درخشیدن آنها در حوزه های مختلف شده است ، این برنامه همچون پلکانی راه رسیدن به اهداف خیلی از افراد را راحت تر کرده و شرایط برای موفقیت برای تمامی کاربران آن به یک میزان می باشد و همین مورد موجب شده که تمامی افراد با استعداد و ستاره راحت تر بدرخشند .

برچسب ها : محبوبیت اینستاگرام,اینستاگرام,علت محبوبیت اینستاگرام,دلایل محبوبیت اینستا

این مقاله را دوست داشتید؟

مقالاتی که «نباید» از دست بدهید!

دیدگاه‌ها و پرسش‌و‌پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *