میثم شکری ساز در جست و جوی راهی برای حل مشکلات

زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه

همان طور که می دانید امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، ارتباطات در دنیای کنونی بین مردم گسترش یافته است. در این راستا برخی به دلیل اینکه دارای مشاغل مهم و پر درآمد بودند، از مشکلات اقتصادی جان سالم به در بردند و عده بیشتری که از نظر مالی در پایین ترین سطح های جامعه قرار دارند، با مشکلات بسیاری رو به رو شده اند. هر چند این شرایط ممکن است موانع و معضلات بسیاری برای افراد مختلف به وجود آورده و ادامه مسیر زندگی را برای آن ها دشوار کند. در این میان افرادی از قشر فقیر یا متوسط جامعه نیز هستند که با وجود تمامی مشکلات پیش رو دست از تلاش بر نداشته و مسئولیت های خود را بهتر از قبل انجام می دهند.

البته در دنیای امروزی مشکلات اقتصادی بسیار بیشتر از قبل به چشم می خورد زیرا مدیران و افراد بالا رتبه دانش و مهارت کافی برای انجام این فعالیت ها را ندارند. بدین صورت تنها با افزایش مهارت ها بر اساس دانش آموخته شده، می توان قدم مثبتی در راستای رفع مشکلات مردم برداشت. در شرایط بد اقتصادی نیز بازار کار دچار نقص شده و شرکت های بی شماری در حال تعدیل کارمندان خود هستند زیرا می توانند از پس مخارج آن ها و لوازم مورد نیاز بر آیند. لازم به ذکر است که. برخی از شرکت ها نیز با وجود مسائل پیش رو از این موانع و سختی ها عبور کرده و به مسیر خود در راه رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده ادامه می دهند. آن ها برطرف کردن نیاز های مردم و کارمندان خود را در اولویت قرار داده و به دنبال راه حل هایی هستند تا بلکه کسی از کار تعدیل نشود و جدای از رفع نیاز ها، به پیشرفت و ترقی برسد. از این رو، در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از افرادی بپردازیم که با راه اندازی کسب و کاری نو، قدم های محکمی در راستای حل مشکلات اقتصادی بر می دارد و به آموزش دادن تمام مردم و بالا بردن مهارت های شان اعتقاد دارد. یکی از رهبران تاثیر گذار در امر آموزش و حل مشکلات بازار کار، میثم شکری ساز است که در سال های اخیر عنوان کار آفرین برتر را به خود اختصاص داده است. وی فردی می باشد که در این معضلات به وجود آمده، نه تنها عقب نشینی نکرد، بلکه با رهبری و برنامه ریزی صحیح، مسیر موفقیت را پیمود.

میثم شکری ساز در جست و جوی راهی برای حل مشکلات

میثم شکری ساز کیست؟

میثم شکری ساز کار آفرین نمونه کشور در بیست و نهمین روز فروردین ماه سال ۱۳۶۵ در اصفهان به دنیا آمد. جالب است بدانید که این شخصیت بزرگ، عناوینی همچون مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد، مترجم، نویسنده، سخنران انگیزشی و مدرس را به خود اختصاص داده است. ایشان از پیشگامان آموزش مجازی در حوزه آموزش و ارائه ی دوره های آموزشی می باشد و فعالیت خود را با تأسیس موسسه آموزش مجازی پارس در سال ۱۳۸۷ آغاز نموده است.

یکی دیگر از اقداماتی که توسط ایشان انجام گرفت،  شناخته شدن به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۶ بود و به طبع آن اقدامات بی شماری نظیر ریاست انتشارات پارسیان دانش پندار، مجری طرح آموزش ده هزار دفترICT روستایی در زمینه گردشگری با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان میراث فرهنگی گردشگی و صنایع دستی و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و موارد دیگر را به انجام رسانده است.

ایشان تحصیلات دکتری کارآفرینی را در دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع را به اتمام رسانده و به عنوان یکی از برجسته ترین مشاوران عالی رتبه کشور در حوزه ی مدیریت، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی نیز شناخته شده اند.

بیشتر بخوانید: میثم شکری ساز کلاهبردار یا کارآفرین؟

میثم شکری ساز یکی از جوان ترین مدیران اقتصادی کشور محسوب می شود  و با توجه به سن و سال کم وی در بین سایر کار آفرینان، می توان او را یکی از جوان ترین تاثیر گذار کشور در ایجاد کسب و کار و تغییر و تحول در بازار کار نیز نام گذاری کرد. به علاوه ایشان در حوزه های مختلف علمی پژوهشی، تجاری و اقتصادی فعالیت های گسترده ای را انجام و دستاوردهای قابل توجهی را به دست آورده است.

لازم به ذکر است که این مدیر جوان در تحقق اهداف آرمانی و رویارویی با مشکلات، هولدینگ بزرگ پارس پنهاد نهاد را تاسیس و فعالیت های خود را در حوزه های دیگر نیز آغاز نمود. از مجموعه های کنونی هولدینگ بزرگ پارس می توان به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، موسسه کاوش(کنسرسیوم ارزیابی و اعتبار سنجی شرکت ها)، آموزشگاه فنی حرفه ای پارس و موسسه پارسیان نشر اشاره کرد.

میثم شکری ساز در جست و جوی راهی برای حل مشکلات

رفع مشکلات اقتصادی

همان طور که می دانید یکی از بزرگ ترین معضلات پیش روی افراد فعال در حوزه های اقتصادی و تجاری، نوسانات بازارها و مشکلات به وجود آمده می باشد. در نتیجه کسب و کارهای بسیاری در این شرایط ضربات متعددی خورده و حتی از دور رقابت های تجاری و اقتصادی خارج شده اند، زیرا مدیران این مجموعه ها و سازمان ها نتوانسته اند این معضلات را رفع و راه حل های مناسبی را ارائه دهند. نکته ای که قابل توجه است، تعدیل کارمندان بوده که پس از این مشکلات به وجود آمد. این درحالی است که امثال میثم شکری ساز مانند سایر کارفرمایان، تنها به دنبال پر کردن جیب خود نبوده و حل کردن مشکلات و مسائل اقتصادی را مردم را در اولویت قرار داده اند.

در بخش های قبلی در مورد اهمیت آموزش و توسعه مهارت های شغلی نکاتی آورده شد، که به همگان اثبات می کند، بدون این دو عامل، موفقیت تنها حرف خواهد بود و به مراحل بعدی، یعنی تصمیم گیری و برنامه های نخواهد رسید. یکی دیگر از موارد مهم، رهبریت شایسته میثم شکری ساز است، زیرا رهبران واقعی با تکیه بر علم و دانش، با در اختیار داشتن مهارت های مدیریتی بسیار مانند قدرت ریسک پذیری بالا و با تدوین برنامه ها و استراتژی های مختلف و مهم، سازمان را هدایت و آن را از موانع و معضلات پیش رو عبور داده و به سمت اهداف از پیش تعیین شده رهبری می خواهند کرد.

این مقاله صرفا جنبه‌ی معرفی داشته و محتوای آن توسط سفارش‌دهنده نگارش شده است، همیار آی‌تی مسئولیتی در قبال صحت عملکرد وبسایت معرفی شده نمی‌پذیرد.

شما یک گام جلوتر از دیگران باشید! اگر به آی‌تی و تکنولوژی علاقه‌مندید و دوست دارید سریع‌تر در این زمینه پیشرفت کنید، همین حالا به جمع ۵۲۵۳ عضو همیار آی‌تی بپیوندید، دسترسی به تمام آموزش‌های پریمیوم، دریافت جدیدترین آموزش‌های کاربردی مرتبط با آی‌تی و استفاده از مشاوره‌ی رایگان، برخی از مزایای عضویت در سایت هستند، شما نیز به کاربران همیار پیوسته و همین حالا وارد دنیای حرفه‌ای‌ها شوید... من هم می‌خواهم عضو ویژه‌ی همیار شوم

اولین نظر را شما بدهید!

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید، سوالات شما توسط کارشناسان همیار آی‌تی پاسخ داده می‌شود...