راهنمای کامل افزودن هدر، فوتر و شماره‌ی صفحه به ورد

زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه / 361 گفتگو

اگر تا به حال با واژه‌پرداز مایکروسافت ورد کار کرده باشید حتما با مفاهیم هدر، فوتر و شماره‌ی صفحه برخورد داشته‌اید، این المان‌ها برای افزودن یک آبجکت ثابت به تمام صفحات استفاده می‌شوند، در ادامه با همیار آی تی همراه باشید تا با هم به بررسی این امکانات پرداخته و بدانیم چگونه می‌توانیم این المان‌ها را به سند ورد بیفزاییم و آن‌ها را مطابق سلیقه‌ی خود ویرایش کنیم.

هدر (Header) در مایکروسافت ورد چیست؟

کلمه‌ی هدر (Header) در اصطلاح لغوی به معنای سربرگ می‌باشد و همانگونه که از نام آن پیداست برای افزودن یک المان ثابت به بالای صفحات ورد استفاده می‌شود، فرض کنید قصد دارید یک مقاله را در چندین فصل مختلف تایپ کنید و هر فصل را با نوشتن آن در سربرگ صفحه مشخص کنید، در این مورد میتوانید از هدر استفاده کنید.

با مشاهده‌ی تصویر زیر بیشتر با مفهوم هدر آشنا خواهید شد:

Microsoft-Word-Header

متنی که در بخش هدر بنویسید در تمام صفحات برای شما تکرار خواهد شد.

نحوه‌ی افزودن هدر به صفحه‌ی مایکروسافت ورد

برای افزودن هدر به سند متنی خود در مایکروسافت ورد طبق تصویر زیر عمل کنید، ابتدا وارد منوی Insert شوید و سپس از ناحیه سمت راست بر روی گزینه‌ی Header کلیک کرده و در نهایت قالب (طرح) مورد نظر خود را در فهرست باز شده انتخاب کنید.

word-header

در بخش مشخص شده میتوانید عنوان هدر خود را درج نمایید.

نکته: شما می‌توانید بدون انجام مراحل بالا و  با دوبار کلیک کردن بر روی بخش بالایی صفحه وارد بخش تنظیم هدر شوید.

فوتر (Footer) در مایکروسافت ورد چیست؟

کلمه‌ی فوتر (Footer) در اصطلاح لغوی به معنای پانوشت می‌باشد و همانگونه که از نام آن پیداست برای افزودن یه المان ثابت به پایین صفحات ورد استفاده می‌شود، فرض کنید قصد دارید یک مقاله را در چندین بخش مختلف تایپ کنید و هر بخش را با نوشتن آن در پانوشت صفحه مشخص کنید، در این مورد میتوانید از فوتر استفاده کنید.

می‌توان گفت هدر و فوتر کاربرد تقریبا مشابهی دارند.

نحوه‌ی افزودن فوتر به صفحه‌ی مایکروسافت ورد

همانند تصویر بالا مراحل را طی کنید و در انتها بر روی گزینه‌ی Footer کلیک کنید، همچنین شما می‌توانید با دوبار کلیک کردن در بخش انتهایی صفحه وارد محیط ویرایش فوتر شوید.

نحوه‌ی افزودن شماره‌ی صفحه به مایکروسافت ورد

باز هم همانند مراحل قبل عمل کنید و در انتها بر روی گزینه Page Number کلیک کنید، در اینجا با چند گزینه مواجه خواهید شد که به توضیح هر یک می‌پردازیم:

 • Top of Page
  با انتخاب این گزینه شماره‌ی صفحات شما به قسمت بالای برگه‌ها (در بخش هدر) افزوده می‌شود.
 • Bottom of Page
  با انتخاب این گزینه شماره‌ی صفحات شما به قسمت پایین برگه‌ها (در بخش فوتر) افزوده می‌شود.
 • Page Margins
  با انتخاب این گزینه شماره‌ی صفحات شما به قسمت حاشیه‌ی برگه‌ها (در کناره‌ی صفحه) افزوده می‌شود.
 • Current Position
  این گزینه شماره‌ی صفحه را به محلی که هم‌اکنون نشانگر موس شما قرار دارد، خواهد افزود.
 • Format Page Number
  با انتخاب این گزینه به برخی از تنظیمات شماره‌ی صفحه دسترسی خواهید داشت که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.
 • Remove Page Numbers
  این گزینه تمام شماره‌ی صفحات را حذف خواهد کرد!

نحوه‌ی کار با گزینه‌ی Format Page Number در مایکروسافت ورد

همانگونه که در بالا توضیح دادیم این گزینه برای تنظیم برخی از قابلیت‌های شماره‌بندی صفحات به کار می‌رود، این منو را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که در ذیل به توضیح برخی از گزینه‌ها خواهیم برداخت:

Format Page Number

گزینه‌ی Number Format
در منوی بازشونده‌ی این گزینه می‌توانید فرمت و ساختار شماره‌بندی را مشخص کنید (شماره‌بندی با اعداد، حروف، اعداد یونانی و…)

گزینه‌ی Include Chapter Number
با فعال‌سازی این گزینه می‌توانید تنظیمات بخش‌بندی را در شمار‌ه‌ی صفحات اعمال کنید (بخش Chapter start with style) همچنین در قسمت Use separator میتوانید کارکتر دلخواهتان را برای جداسازی صفحات بخش‌ها انتخاب کنید.

گزینه‌ی Page numbering
در این بخش دو گزینه‌ پیش روی شماست، قسمت Continue from previous section صفحات به صورت پیش‌فرض و با توجه به شماره‌ی بخش قبلی صفحه‌بندی می‌شوند، همچنین با انتخاب گزینه‌ی Start at می‌توانید مشخص کنید که صفحه‌بندی از شماره‌ی دلخواه شما آغاز شود.

قبلا در مقاله‌ای جداگانه آموزش فارسی کردن اعداد در ورد را منتشر کرده‌ایم، که به شما توصیه می‌کنیم حتما آن را ببینید.

نحوه‌ی افزودن هدر و فوتر متفاوت به صفحات مایکروسافت ورد

تا اینجا یاد گرفتیم که چگونه باید هدر و فوتر را به صفحات ورد خود بیفزاییم، اگر دقت کرده باشید در میابید که با افزودن هدر (یا فوتر) به یک صفحه این بخش در سایر صفحات نیز تکرار می‌شود و اگر شما تنها یکی از آن‌ها را تغییر دهید، سایر هدرها (یا فوترها) نیز تغییر خواهند کرد.

برای اینکه بتوانید سکشن‌های (بخش‌‌های) مختلفی ایجاد کنید و هدرهای متفاوتی را به آن‌ها تخصیص دهید مطابق تصاویر زیر، این مراحل را دنبال کنید:

 1. به ابتدای صفحه‌ای که قصد جداسازی آن‌را دارید بروید و نشانگر موس را در ابتدای نوشته‌های آن‌ صفحه قرار دهید.
 2. از تب Layout بر روی گزینه‌ی Breaks کلیک کرده و در منوی باز شده گزینه‌ی Continuous را انتخاب کنید (در بخش Section Breaks)

این مطلب، یک آموزش پریمیوم از همیار آی‌تی است، چیزی که خواندید تنها بخشی از مقاله بود و محتوای حرفه‌ای‌تر در انتظار شماست، کاربران ویژه می‌توانند ادامه‌ی آموزش را هم بخوانند، پس شما نیز همین حالا به جمع اعضای ویژه‌ی همیار پیوسته و به تمام آموزش‌ها و امکانات پریمیوم سایت دسترسی داشته باشید، این یک سرمایه‌گذاری عالی روی آینده‌ی کاری و حرفه‌ای شماست... پس شما نیز همین حالا به جمع اعضای ویژه‌ی همیار پیوسته و به تمام آموزش‌ها و امکانات پریمیوم سایت دسترسی داشته باشید، این یک سرمایه‌گذاری عالی روی آینده‌ی کاری و حرفه‌ای شماست...

در یک قدمی حرفه‌ای شدن هستید!

این مطلب، یک آموزش پریمیوم از همیار آی‌تی است، چیزی که خواندید تنها بخشی از مقاله بود و محتوای حرفه‌ای‌تر در انتظار شماست، کاربران ویژه می‌توانند ادامه‌ی آموزش را هم بخوانند، پس شما نیز همین حالا به جمع اعضای ویژه‌ی همیار پیوسته و به تمام آموزش‌ها و امکانات پریمیوم سایت دسترسی داشته باشید، این یک سرمایه‌گذاری عالی روی آینده‌ی کاری و حرفه‌ای شماست...

درحال حاضر هزینه‌ی عضویت ویژه ۱۹,۰۰۰ تومان است و با یکبار پرداخت به تمام آموزش‌های پریمیوم سایت دسترسی خواهید داشت.

شما یک گام جلوتر از دیگران باشید! اگر به آی‌تی و تکنولوژی علاقه‌مندید و دوست دارید سریع‌تر در این زمینه پیشرفت کنید، همین حالا به جمع ۴۵۶۳ عضو همیار آی‌تی بپیوندید، دسترسی به تمام آموزش‌های پریمیوم، دریافت جدیدترین آموزش‌های کاربردی مرتبط با آی‌تی و استفاده از مشاوره‌ی رایگان، برخی از مزایای عضویت در سایت هستند، شما نیز به کاربران همیار پیوسته و همین حالا وارد دنیای حرفه‌ای‌ها شوید... من هم می‌خواهم عضو ویژه‌ی همیار شوم

361 گفتگو

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید، سوالات شما توسط کارشناسان همیار آی‌تی پاسخ داده می‌شود...

 1. Avatar پرستش گفت:

  اقا سلام من قبلا بلد بودم مثلا صفحه اولم هدر نداشته باشه دومی داشته باشه باز سومی نداشته باشه اینجوری…ولی الان یادم رفته چکارکنم

 2. Avatar رادان گفت:

  با سلام و عرض احترام
  یک سوال داشتم در برخی از کتابها هدر های هر فصل (مثلا فصل اول … و یا فصل دوم….) به جای بالای صفحه در سمت چپ صفحه قرار داده شده که شکیلتر و جذابتر شده (منظورم اینه کلا بجای هدر در سمت چپ کاغذ فص بندی ها رو نوشتن)، ممکن است کمک بفرمایید به چه صورت است
  با تشکر

 3. Avatar ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید مشغول نوشتن پایان نامه هستم می خواهم درقسمت فوترخطی ایجادکنم که شماره صفحه دریک سمت وعنوان فصل درسمت دیگرقرارگیردلطفا راهنماییم کنید

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، برای انجام این‌کار، اول شماره صفحه رو قرار بدید، بعد نشان‌گر موس رو بعد از شماره بگذارید و دو مرتبه کلید TAB رو بزنید که نشان‌گر بیاد سمت راست و عنوان مورد نظرتون رو بنویسید، بعد از اون هم از سربرگ Insert وارد بخش Shapes بشید و شکل خط رو انتخاب و اون رو در فوتر رسم کنید.

 4. Avatar امین گفت:

  ممنون از پاسخ
  این کار رو کردم اما فوتر میره زیر نامبر
  راهی هست که فوتر بالای پیج نامبر باشه؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش می‌کنم.
   بله، بعد از اینکه شماره صفحه رو اضافه کردید، نشانگر موس رو قبل از شماره قرار بدید و اینتر رو بزنید تا شماره صفحه بیاد پایین و بعد در بخش بالایی که تشکیل میشه، متن مد نظرتون رو برای فوتر بنویسید، توجه داشته باشید که نشانگر موس باید قبل از عدد (به عنوان مثال برای فارسی، سمت چپ) قرار بگیره و اینتر بزنید که عدد یک خط بیاد پایین و بالاش فضای خالی ایجاد بشه، نه زیرش.

 5. Avatar امین گفت:

  سلام
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدید
  من نیاز دارم هم فوتر هم پیچ نامبر رو قرار بدهم
  اما با اضافه کردن یکی دیگری حذف میشه
  چطور به طور همزمان هم پیج نامبر رو زیر فوتر داشته باشم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   در ابتدا شماره صفحه رو به فایلتون اضافه کنید بعد مجددا وارد فوتر بشید و نشانگر موس رو بعد از شماره صفحه قرار بدید و ۲ بار کلید Tab رو بزنید تا نشانگر به سمت راست صفحه منتقل بشه و متن مورد نظر برای فوتر رو بنویسید.

 6. Avatar سپیده گفت:

  سلام
  من هم زمان که فوتر می زنم و بعد میخوام شماره صفحه بزنم فوتر حذف میشه. برای داشتن هم زمانشون (شماره صفحه و فوتر) چی کار باید بونک؟ ممنونم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   در ابتدا شماره صفحه رو به فایلتون اضافه کنید بعد مجددا وارد فوتر بشید و نشانگر موس رو بعد از شماره صفحه قرار بدید و ۲ بار کلید Tab رو بزنید تا نشانگر به سمت راست صفحه منتقل بشه و متن مورد نظر برای فوتر رو بنویسید.

 7. Avatar مهسا گفت:

  سلام من باید @
  به اول تمام خط ها توی تمام صفحات اضافه کنم
  تعدادصفحا خیلی زیاده لطفا کمکم کنید

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، متاسفانه راه اصولی برای این کار نمی‌شناسم، اما یه ترفند می‌تونید استفاده کنید، اگر ابتدای متن‌هاتون الگوی یکسانی داره (مثلا با یک کلمه‌ی ثابت شروع میشه) می‌تونید از قابلیت Search و Replace در ورد استفاده کنید، کلیدهای ترکیبی ctrl+h رو بزنید، در کادر بالا کلمه‌ی اول صفحه رو وارد کنید، در کادر پایین هم @کلمه و دکمه‌ی Replace All رو بزنید تا در تمام صفحات جایگزین بشه.
   نکته‌ی مهم: اگر اون کلمه‌ی ابتدایی در بخش‌های دیگری از صفحه هم وجود داشته باشه، جایگزین خواهد شد، پس حتما قبلش یک کپی از فایلتون بگیرید که مشکلی براتون پیش نیاد.

 8. Avatar مهسا گفت:

  سلام من باید @ به اول خط کل صفحاتم اضافه تعداد صفحات خیلیی زیاده ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. Avatar اخوان گفت:

  خیلی ممنون مفید بود
  من هدر رو انتخاب و اعمال کردم اما وقتی پیج نامبر رو اعمال میکنم متن هدرم پاک میشه یعنی هدر و پیج نامبر همزمان نمیتونم اعمال کنم.
  باید دقیقا چیکار کنم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز، اول شماره‌ی صفحه رو به فایلتون اضافه کنید بعدش مجددا وارد ویرایش هدر بشید و نشانگر موس رو بعد از شماره صفحه قرار بدید و ۲ بار کلید Tab رو بزنید تا نشانگر به سمت راست صفحه منتقل بشه و متن مورد نظر برای هدر رو بنویسید.

 10. Avatar N گفت:

  باسلام
  من اخیرا ورد ۲۰۱۹ نصب کردم و با فاصله ای که هدر و فوتر از لبه ی صحفه ایجاد می کنند مشکل پیدا کردم. در واقع من اصلا هیچ هدر یا فوتری برای متن خودم انتخاب نکردم اما با این حال فاصله ی هدر و فوتر در کل متن اعمال می شه و اجازه نمیده که مثلا متن بلافاصله بعد از بوردر تایپ بشه.
  علاوه براین در پایین صفحه هم زیر نویس ها با فاصله ی نسبتا زیادی از بوردر قرار می گیرند. نمی دونم چطور این فاصله هارو حذف کنم. تو نسخه های قدیمی تر مثل ۲۰۱۶ اصلا چنین مشکلی نداشتم.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، برای اینکه بتونید فاصله‌های بالا و پایین صفحه رو تغییر بدید کافیه وارد سربرگ Layout بشید، از اونجا Margins رو انتخاب کنید و فاصله‌ی دلخواه خودتون رو تنظیم کنید.

 11. Avatar ناشناس گفت:

  سلام ، چکار کنیم رنگ هدر کمرنگ نشه بعد از انتخاب ؟؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، وقتی فایلتون رو به PDF تبدیل کنید با همون رنگ اصلی نمایش داده میشه.

 12. Avatar ناشناس گفت:

  سلام
  چجوری باید هدر و فوتر صفحه ها رو متفاوت از هم بذارم(بدون اینکه گزینه ی متفاوت بودن صفحه ی اول یا صفحات زوج و فرد رو فعال کنم)

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، طبق همین آموزش پیش برید دوست عزیز، به صورت کامل توضیح داده شده.

 13. Avatar محمد گفت:

  سلام، چطور هم پیج نامبر و هم کلمه ای در فتور همزمان امکان اعمال بر روی همه برگه ها هست.ممنون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام،‌ متاسفانه من دقیقا متوجه منظورتون نشدم، اما به‌طور پیش‌فرض وقتی شما چیزی رو در فوتر قرار بدید در تمام صغحه‌ها تکرار میشه، شماره‌ی صفحه هم همینطور، مگر اینکه خودتون سکشن بریک زده باشید و ارتباط صفحات رو جدا کرده باشید.

 14. Avatar نسیم گفت:

  سلام.. یک دفترچه واسه چاپ دارم که صفحات زوج در فوتر سمت راست و صفحات فرد باید سمت چپ باشدولی برعکس این هست و اصلا تغییر نمیکنه.میشه راهنمایی کنید که چطور ممکنه صفحات فرد در سمت چپ قرار بگیرد؟؟؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، نمی‌دونم درست متوجه منظورتون شدم یا نه، اما اگر می‌خواین فایلتون موقع چاپ یک صفحه شیفت داشته باشه، کافیه صفحه‌ی اول رو به صورت خالی رها کنید (یا به شکل کاور طراحیش کنید) تا سمت چپ فرد باشه و موقع پرینت به همین ترتیب پیش بره (انگار که دارید از صفحه‌ی ۰ شروع می‌کنید)

  2. Avatar ناشناس گفت:

   سلام ترازبندیتون درسته ؟

 15. Avatar rez گفت:

  سلام چطور هدر فوتر رو پر رنگ ترش کنیم شبیه متن بشه

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز، این حالت فقط در هنگام ویرایش با ورد به این شکل نشون داده میشه، اگر فایلتون رو به PDF تبدیل کنید به حالت معمولی در میاد و پر رنگ میشه.

 16. Avatar پالاش گفت:

  سلام. من میخوام فقط تو page footer صفحه اخرم یک کلمه رو اضافه کنم و بقیه صفحه ها اون کلمه رو نداشته باشن. ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز، دقیقا باید طبق آموزش بالا پیش برید و مراحل رو برای فوتر انجام بدید.

 17. Avatar Marxieh گفت:

  سلام ،وقتی هدر ایجاد میکنم فاصله متن با هدر تو صفحه های مختلف متفاوته،در ضمن ارتباط بین صفحه ها رو قطع کردم چه جوری اینو به حالت اول برگردونم؟

 18. Avatar دانشجووووو گفت:

  سلام دوباره….
  آقای گوهری پیرو کامنت قبلیم و مشکلم،با تشکر از راهنمایی و پاسخگویی شما اما هیچ page border ی فعال نیست و حاشیه بعد ایجاد هدر و فقط در صفحات هدر دار ایجاد شده و همانند هدر کمرنگ تر است

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست گرامی، خواهش می‌کنم، با این توضیحات احتمال میدم شما یک شکل یا بوردر رو داخل هدرتون اضافه کردید که داره در تمام صفحات هدر دار تکرار میشه، این مورد رو بررسی بفرمایید و در صورت امکان یکبار کل محتویات هدر رو حذف کنید و مجددا هدر رو بسازید.

 19. Avatar دانشجووووو گفت:

  سلام وقتتون بخیر…
  من هدر اضافه کردم ولی دور صفحاتم حاشیه هم افتاده، چطور باید اون حاشیه ها رو حذف کنم؟!

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز، در حالت عادی حاشیه ارتباطی با هدر در ورد نداره و این دو مورد نباید در اثر هم اتفاق افتاده باشند، اما در کل برای مدیریت حاشیه‌ی صفحات در ورد به سربرگ Design مراجعه کرده و از اونجا گزینه‌ی Page Border رو انتخاب کنید تا بتونید حاشیه‌های صفحه رو کنترل کنید.

 20. Avatar ناشناس گفت:

  سلام. وقت بخیر. در مورد زمانیکه هدر در کلیه صفحات هست و میخوام از تعدادی از صفحات حذفش کنم بعد از انجام اینکار شماره صفحه نیز تغییرمیکنه. مثلا اگر هدر را از صفحه هفت حذف میکنم شماره ۷ هم پاک میشه و صفحه ۱ درج میشه. چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟ ممنون.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، برای حل این مشکل کافیه دوبار روی شماره‌ی صفحه کلیک کنید و از زبانه‌های بالا سمت چپ صفحه، گزینه‌ی Page Number رو انتخاب کرده و بعدش روی Format Page Numbers کلیک کنید، در پنجره‌ی باز شده گزینه‌ی Start at رو انتخاب و شماره‌ی صفحه‌ای که می‌خواین از اونجا شروع بشه رو وارد کنید (مثلا ۸ یا هرشماره‌ای که متناسب با صفحه‌ی قبلی باشه)

 21. Avatar نگار گفت:

  سلام وقتتون بخیر من از فرمت سربرگ ها راضی نیستم و می خواستم که انواع مختلف سربرگ رو داشته باشم باید چه کاری انجان بدم و چطوری به word2016 سربرگ جدید اضافه کنم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، اگر هیچ‌کدوم از هدرهای پیش‌فرض رو مناسب نمی‌دونید، می‌تونید در بخش هدرها روی گزینه‌ی More Headers from Office.com کلیک کنید تا به صورت آنلاین تعدادی هدر رو برای شما از وبسایت مایکروسافت دریافت کنه، همچنین اگر نمی‌خواهید از هدرهای پیش‌فرض استفاده کنید، می‌تونید با استفاده از Shapeهایی که در ورد وجود داره، هدر دلخواه خودتون رو طراحی کنید و دیگه محدود به فرمت‌های پیشفرض نباشید.

 22. Avatar محمد حسین گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون میخاستم هیدر اضافه کنم ولی ب صورتی ک هر فصل هیدر مخصوص خودش رو داشته باشه ولی وقتی وارد میکنم برای همه صفحات اعمال میشه چیکار باید بکنم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، کافیه طبق آموزش بالا پیش برید تا بتونید هدرهای متفاوت برای فایل وردتون ایجاد کنید.

  2. Avatar ناشناس گفت:

   سلام ببخشید اگه بخوام شماره صفحه از یه صفحه خاصی شروع بشه و از اولین صفحه شروع نشه بابد چیکار کنم

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، برای اینکار کافیه از قسمت Page Number گزینه‌ی Format Page Numbers رو انتخاب کنید و در پنجره‌ی باز شده گزینه‌ی Start at رو انتخاب کنید و شماره‌ای که می‌خواین ازش شروع کنید رو وارد کنید و در آخر روی Ok کلیک کنید.

 23. Avatar م گفت:

  سلام
  می‌خواستم در صفحه ای که فصل جدید شروع میشه هدر کلا حذف بشه و از صفحه دوم به بعد هر فصل هدر وجود داشته باشه
  متن هدر در صفحه اول شروع فصل حذف می‌شود اما خط جداکننده متن از هدر باقی می‌ماند
  برای حذف این خط چیکار باید بکنم؟؟تو صفحه اول فصل نمیخوام هیچ هدر یا خط وجود داشته باشد

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   خطی که برای هدر قرار می‌دید رو با استفاده از ابزار Shape رسم‌کنید تا خود خط هم جزوی از محتوای هدر باشه، بعد به راحتی با حذف کردن محتوای هدر،‌ خط هم حذف میشه.
   موفق باشید

 24. Avatar پشتیبان شبکه گفت:

  سلام . ممنون از مطلب مفیدی که گذاشتین

  1. Avatar مجتبی گفت:

   چرت نگو ادم هیچی نمی فهمه

 25. Avatar ناصر گفت:

  سلام . برای اینکه فوتر و شماره صفحه رو همزمان بخوام درج کنم چطور باید عمل کنم ؟
  ممنون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام ناصر عزیز
   برای اینکار کافیه در ابتدا شماره‌ی صفحه رو درج کنید، بعد در همون بخش بعد از شماره یک اینتر بزنید تا به خط پایین منتقل بشید و محتوای فوتر رو به شکل معمول از زیر شماره بنویسید.

 26. Avatar مریم گفت:

  سلام میخواهم عنوان هایی که دربالاصفحه هست درصفحه های بعد تکرار شود؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، برای این‌کار باید عنوان‌ها رو در هدر تعریف کنید، همین آموزش رو کامل مطالعه کنید اگر متوجه نشدید سوالتون رو بپرسید دوست عزیز.

 27. Avatar فاطمه گفت:

  سلام
  داخل ورد که فرمت اماده پایان نامه هست از فصل به بعد دیگه شماره گذاری نشون داده نمیشه و یا اعداد بالاتر نشون میده به عنوان مثال ص۴۰هست زده ۱۳۰، page number حذف کردم مجدد گذاشتم اما بازم مشکل رفع نشد ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   این مورد میتونه دلایل مختلفی داشته باشه، احتمالا در این قسمت از سکشن بریک استفاده کردید و این مورد باعث شده این مجموعه صقحات جدای از بخش قبلی در نظر گرفته بشن، برای تنظیم مجدد شماره صفحه رو در همین بخش انتخاب کنید و در قسمت Page number گزینه‌ی Format page numbers رو انتخاب و در پنجره‌ی باز شده گزینه‌ی Start at رو بزنید و شماره‌ی صفحه‌ی مد نظرتون که قصد دارید صفحه‌بندی از اون شروع بشه رو وارد کرده و Ok رو انتخاب کنید.

 28. Avatar فرشته گفت:

  با سلام و وقت بخیر…من تنظیمات پی دی افم رو دستکاری کردم و الان وقتی فایلم رو از ورد به پی دی اف تبدیل میکنم، *هدر* که آرم مقالم هست کاملاً سیاه می‌افته، نمیدونم کدوم گزینه رو زدم که این اتفاق افتاد، حتی یه بار کلاً *برنامه ادوب ریدر* رو حذف کردم و از ابتدا نصب کردم، اما مشکل حل نشد، یعنی زمانی که فایل ورد رو به پی دی اف تبدیل می‌کنم باز هم هدر کاملاً سیاه میشه…پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   یکبار فایل PDFتون رو با برنامه‌ی دیگری مثل گوگل کروم باز کنید تا مشخص بشه مشکل از تنطیمات ورد هست یا ادوب ریدر.
   برای اینکار روی فایل پی دی اف کلیک راست کنید و گزینه‌ی Open with… و پس از اون گوگل‌کروم رو انتخاب کنید، بررسی کنید درست نمایش میده یا خیر؟

  2. Avatar فرشته گفت:

   ممنون از پاسخگوییتون،،بله از دیدگاههای قبلیتون این کارم انجام دادم،،بازم به همون شکل هست،،فکر میکنم مشکل از وردم باشه،،، 😐

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش میکنم، متاسفانه فهمیدن دلیل مشکل به این صورت کار دشواریه، اما تنها راه حلی که به ذهنم میرسه اینه که یکبار وارد قسمت ویرایش هدر بشید و کل محتویات هدر رو با استفاده از موس انتخاب کنید و کلید‌های ترکیبی Ctrl+Shift+S رو بزنید تا پنجره‌ی کوچک Apply Style برای شما باز بشه، در اون قسمت گزینه‌ی Reapply رو انتخاب کنید، اینکار باعث میشه اگر استایل ناخواسته‌ای وجود داره به حالت پیشفرض برگرده.
   در نهایت در داخل منوی File وردتون گزینه‌ی Export رو انتخاب و Create PDF رو بزنید.
   احتمال داره با این روش مشکلتون حل بشه.

  4. Avatar فرشته گفت:

   بزرگوارین واقعاً ،،فکر میکنم مشکل از پی دی افم باشه ،چون وقتی به پی دی اف تبدیل میکنم این مشکلات و مشکلات دیگه ای رخ میده،،،لطف کردین،بازم سپاس 🙏🙏

 29. Avatar رز گفت:

  سلام و وقت بخیر چطور میتونم تو ورد ۲۰۱۶ گزینه Link to previous رو از سزبرگ Design غیرفعال کنم تا شماره صفحاتم اونطوری که میخوام باشه هرچی گشتم نبود ممنون میشم راهنمایی کنیت

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   اول باید در صفحه‌ی مورد نظرتون یک Section Break ایجاد کنید تا گزینه‌ی Link to previous برای شما قابل انتخاب بشه و بتونید فعال یا غیر فعالش کنید.

  2. Avatar ناصر گفت:

   سلام . نمیدونم الان که دارم جواب میدم مشکل حل شده یا نه ولی جهت اطلاع باید بگم وقتی تاریخ لایسنس آفیس تموم شده باشه بعضی از عملکردهای اون با اختلال مواجه میشه که این مورد شما یکی از اون موارد میتونه باشه .

 30. Avatar محمودی گفت:

  سلام . یه فایل دارم که میخوام هدر صفحه های زوج و فرد با هم فرق داشته باشه . وقتی even و odd میزنم اوکی میشه ولی شماره صفحات یکی در میون میشه . چیکار کنم که ربطی به شماره صفحات نداشته باشه و شماره هارو کامل بزنه

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   کافیه یکبار در اولین صفحه‌ی زوج هم شماره‌ی صفحه اضافه کنید تا خود ورد به صورت خودکار شماره‌های اون صفحات رو هم تکمیل کنه (در اصل شما ۲ بار باید شماره‌گذاری رو انجام بدید، یکبار برای صفحات فرد و یکبار برای صفحات زوج)

  2. Avatar ناشناس گفت:

   با سلام و ممنون از مطالب مفیدتون . من پایانه ام سکشن بندی هم کردم برای وارد نمودن عنوان هر فصل در هیدر گزینه lin to previous هم خاموش کردم الان تو هر فصلی عنوانش وارد میکنم باقی فصلها عنوانشون تغییر میکنه و مکان نما موس به ابتدای پایان نامه میره. به نظرتون چرا؟؟؟،چک کردم سکشن بندی درسته و ارتباط بخش ها هم قطعه.

 31. Avatar حامد گفت:

  با سلام
  یه فایل ورد دارم که حالت سربرگ درست شده و از سیستمی که ویندوز xp داشت کپی کردم و در یه سیستم دیگه که ویندوزش ۷ هست انتقال دادم ولی همه هدر و فوتر ها بهم خورده و موقع پرینت هیچ چیز سر جاش نیست، لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون و سپاسگذارم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   فایلتون رو به PDF تبدیل کنید و بعد پرینت بگیرید.

 32. Avatar نيلوفر گفت:

  خیلى خیلى ممنونم از وقت گران بهاتون که براى پاسخ به سوالم گذاشتید اقاى گوهرى

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش میکنم، موفق باشید.

 33. Avatar نیلو گفت:

  سلام
  چیکار کنم که بعد از ساختن هدر و فوتر کادرها که ساخته ام هیدن و کمرنگ نشن؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   مشکل خاصی نیست، شما وقتی فایلتون رو به PDF تبدیل کنید به صورت عادی نمایش داده میشه، داخل ورد برای اینکه مرز هدر و فوتر مشخص باشه کمرنگ‌تر بهتون نشون میده.

 34. Avatar فرنازی گفت:

  سلام.من link to previous را غیر فعال کردم.الان دیگه شماره صفحاتم غیر از صفحه اول نمیاد. چیکار کنم؟؟؟ چطوری اون گزینه را دوباره فعال کنم؟؟؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، از همون صفحه‌ی مد نظرتون مجددا شماره‌ی صفحه بزنید، بعد در قسمت Start at شماره رو از همون مقداری که واقعا این صفحه داره شروع کنید، مثلا اگر از صفحه‌ی ۲ به بعد قراره شماره بخوره این عدد رو برابر ۲ قرار بدید.

 35. Avatar مریم گفت:

  سلام، ممنون از آموزش‌تون؛ من می‌خوام تو بکی از سکشن‌ها گزینه‌ی different odd & even pages فعال باشه، در یکی از سکشن‌ها نباشه، ولی امکانش نیست، این گزینه رو وقتی توی یک سکشن برمیدارم و میذارم توی همه سکشن ها تغییر می‌کنه.

 36. Avatar معصومه گفت:

  سلام آقااااااااااااااااای گوهری
  چطور باید خط جدا کننده متن از سرصفحه را گذاشت؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   راه‌های مختلفی برای این‌کار وجود داره، ساده‌ترین روش اینه که شما با استفاده از ابزار Shapes یک خط افقی در هدر رسم کنید و به دلخواه خودتون تنظیمش کنید، این خط در تمام هدرها تکرار میشه و دقیقا برای شما مثل خط جداکننده‌ی سرصفحه از متن عمل کنه.

 37. Avatar همیشه بهار گفت:

  آموزشتون عااالی بود، بی نهایت سپاسگذارم
  با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون

 38. Avatar آبان گفت:

  سپاسگزارم

 39. Avatar آبان گفت:

  سلام جناب گوهری، ممنون از آموزش های خوبتون، بسیار استفاده کردم و آرزوی سلامتی و موفقیت دارم برایتان
  من در ارتباط با صفحه آرایی کتای چند تا سوال داشتم ممنون می شوم پاسخ دهید
  ۱ برای فاصله سطر ۰.۶ چه عددی از pt و کدام گزینه از فاصله سطر را انتخاب کنم؟
  ۲ در کتابی که من صفحه آرایی میکنم در بالای صفحه برای درج شماره فصل ها شکلهایی وجود دارد مثل L یا دایره که من pdf انگلیسی را به ورد تبدیل کردم و شکل های را کپی کردم در متن فارسی اما هر کاری می کنم شماره ها را مرتب درون آن قرار بدم نمیشه و نمیدونم باید چه جوری فاصله عدد با نماد L مانند ابتدای فصل ها را تنظیم کنم که شماره با فاصله کمی روی آیکون L مانند قرار بگیره، و فاصله این L با تیتر فصل را چه جوری تنطیم کنم که در همه فصول یکسان باشه، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   با سلام و سپاس از لطفی که به بنده دارید.

   واقعیتش من تا به حال در خصوص صفحه آرایی کتاب فعالیتی نداشتم و نمیدونم فاصله‌ی سطرهای استاندارد باید برای صفحه‌ی چاپی چقدر باشه و با واحدهایی که در اون استفاده میشه آشنایی چندانی ندارم، اما برای متون معمولی که استفاده می‌کنیم (برای نمایشگر کامپیوتر) معمولا سایز فونت رو روی ۱۲ پیکسل تنظیم می‌کنیم و فاصله‌ی سطر رو روی ۱.۱۵ قرار میدیم.
   در خصوص سوال دومتون متاسفانه من متوجه منظورتون نشدم.

   من کامنتتون رو منتشر می‌کنم تا دوستانی که در این زمینه تجربه دارند راهنمایی کنن.

 40. Avatar مسعود گفت:

  آیا عبارتی هست که با سرچ اون تو گوگل بشه به سایت های گرفتن بک لینک دست پیدا کرد؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   همین چیزی که دارید میگید رو داخل گوگل جستجو کنید به نتیجه می‌رسید دوست عزیز

 41. Avatar آذین گفت:

  بله درست می فرمودین.مشکلم حل سد.خیلی ممنون بابت راهنمایی

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش می‌کنم، موفق باشید.

 42. Avatar رضا گفت:

  درود وخسته نباشیدبابت وقت وانرژی ک بابت مطالب ارزنده وراهنمایی هاتون میزارید،نرم افزار من ورد ۲۰۱۰ هستش،توقسمت هدر هرکاری میکنم که تصویرسمت راست(لوگوی اداره)با شماره نامه،تاریخ وپیوست دریک راستا وموازی باشند موفق نمیشم ولوگوی اداره ک سمت راست هستش به اندازه ارتفاع لوگوی اداره ازنوشتار روبرو(شماره،تاریخ،پیوست)بالاترقرارمیگیره
  اگ امکانش هست راهنماییم کنید
  ممنون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز، خواهش میکنم امیدوارم آموزش‌ها برای شما و همه دوستان مفید باشه.
   برای حل این مشکل کافیه روی تصویر کلیک کنید، یه علامت کوچیک (شبیه به لنگر) میاد کنار تصویر، روش کلیک کنید و اون علامتی رو انتخاب کنید که خطوط روی لنگر قرار دارند.
   با انجام اینکار می‌تونید آزادانه تصویر رو جابه‌جا کنید.

 43. Avatar آذین گفت:

  نه من هدرو به این صورت زدم که بالای صفحه قرار داره و شماره صفحه و عنوان داخل یه کادر (بوردر) قرار داره الان که میخوام بعضی صفحات هدر نداشته باشه گزینه پیج برک خاموشه.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   ببینید اگر روی کادر کلیک کنید گزینه سکشن بریک خاموش هست به صورت معمول، سکشن بریک فقط وقتی فعال میشه کرسر موس شما در صفحه باشه.

   نمیدونم منظورم رو به درستی رسوندم یا نه، اگه موفق نشدید فایلتون رو به اکانت تلگرام پشتیبانی همیار آی تی ارسال کنید تا بررسیش کنم.

 44. Avatar آذین گفت:

  خیلی ممنون مشکلم حل شد ولی یه مشکل دیگه ای که ایجاد شده اینه که بعضی صفحات که میخوام پیج برک بزنم و هدرو غیر فعال کنم گزینش غیر فعاله.البته واسه کادر از روش شما استفاده نکردم چون میخواستم شماره صفحه ام داخل کادر باشه اون موقع کادر میرفت.اینکارو کردم که تو یه هدر ساده عنوانو نوشتم و دورش بردر زدم.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   اگر منظورتون از غیر فعال بودن، گزینه‌ی Link to previous هست، اول باید سکشن‌بریک رو در انتهای یک صفحه قبل از صفحه‌ی مورد نظرتون بزنید و بعد اون گزینه براتون فعال میشه و می‌تونید روشن یا خاموشش کنید.

 45. Avatar رضا گفت:

  درود وخسته نباشید بابت مطالب آموزنده تون
  من میخام درسربرگ نامه اداری(گوشه سمت راست) آرم جایی ک اونجا کارمیکنم رواضافه کنم چکارباید انجام بدم،واینک درپایین صفحه سمت راست،برای افزودن رونوشت چه باید کرد؟؟
  ممنونم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام خدمت شما دوست گرامی

   برای اضافه کردن آرم مورد نظرتون کافیه دوبار در بخش بالایی صفحه کلیک کنید تا وارد بخش ویرایش هدر (سربرگ) بشید، بعد از قسمت insert در منوی بالایی ورد تصویر مورد نظرتون رو انتخاب و به دلخواه خودتون سایزش رو تنظیم کنید، بدین ترتیب آرم شرکت به سربرگ نامه‌ی شما افزوده خواهد شد.

   در مورد سوال دومتون متاسفانه دقیقا متوجه نشدم، میخواهید رو نوشت نامه رو اضافه کنید؟

 46. Avatar ناشناس گفت:

  با سلام

 47. Avatar آذین گفت:

  سلام.من میخوام هدرم به صورت کادر مستطیل شکل باشه ولی همچین هدری نیست.در حالی که تمام پایان نامه های دانشگاهمون به این شکله.چی کار باید بکنم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، شما با استفاده از ابزار Text box که در ورد وجود داره میتونید خودتون یه مستطیل دلخواه ایجاد کنید و داخلش متن مورد نظرتون رو وارد کنید

 48. Avatar ع.م گفت:

  سلام وقت بخیر. من بروشوری قصد دارم طراحی کنم و از تمپلیت اماده استفاده میکنم ولی هر تغییری در صفحه سه میخوام بدم در صفحه یک هم اعمال میشه این دو صفحه یک طراحی رو دارن چکار باید کرد؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   در انتهای صفحه‌ی ۲ یک سکشن‌بریک اضافه کنید و بعد گزینه‌ی Link to previous رو غیر فعال کنید، بعد هرتغییری که تمایل دارید در صفحه‌ی ۳ ایجاد کنید، با انجام این مراحل صفحات قبلی نباید دچار تغییر بشن.

 49. Avatar یگانه گفت:

  سلام.ببخشید ک دوباره مزاحم شدم.اول از جوابگوییتون بی نهایت سپاسگزارم وبعد اینکه من تو قسمت شماره گذاری پایان نامه که با حروف الفبا هست دچار مشکل شدم.میخوام فقط در یک صفحه،حرف ب تبدیل به حرف پ بشه ولی نمیشه و یهو همه ی صفحات حروفشون تبدیل به پ میشه.در مورد سر فصل مربوط به فهرست جداول هم ب حای کلمه ی جدول اومده فهرست اشکال.میخوام درستش کنم،نمیشه و باز همه تغییر میکنن.لطفا راهنمایی کنید.خدا خیرتون بده

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، خواهش می‌کنم.

   دلیل این اتفاق این هست که شماره‌گذاری صفحات با حروف الفبای عربی (یا ابجد) در ورد انجام می‌شه دوست عزیز، حتی اگر زبان سیستم شما فارسی باشه.
   راه حلش هم اینه که به صورت دستی خودتون حروف فارسی رو اضافه کنید به فایلتون، مراحل کار به این صورت هست:

   ابتدا شماره‌گذاری رو به وسیله‌ی همون حالت ا، ب و… انجام بدید.
   بعد صفحه‌ای که می‌خواهید حرف “پ” بخوره رو باید با استفاده از سکشن بریک جدا کنیدش، یعنی صفحات قبل و بعدش رو سکشن بریک بزنید (در همین آموزش بالا با تیتر قرمز رنگ مشخص کردیم)
   این کار رو که انجام بدید می‌تونید صفحه‌ی مورد نظرتون رو به صورت دستی به حرف “پ” تبدیل کنید، بدون اینکه سایر صفحات به هم بخوره.

   در خصوص فهرست جداول هم کافیه موقع ساخت فهرست در قسمت Caption label گزینه‌ی Table رو انتخاب کنید تا فهرست جداول رو براتون بیاره.
   اما اگر می‌خواید یک متن که در تمام صفحات وجود داره رو تغییر بدید کافیه به همون روش بالا عمل کنید و با استفاده از سکشن بریک ارتباط صفحات رو از هم جدا کنید و قسمت مورد نظرتون رو تغییر بدید.

   نمیدونم درست متوجه مشکلتون شدم یا نه، امیدوارم که حل بشه، اما اگر باز هم حل نشد لطفا واضح‌تر توضیح بدید.
   موفق باشید

 50. Avatar یگانه گفت:

  سلام.خسته نباشید.خواهش میکنم ازتون ک کمک کنید.من در قسمت فهرست مطالب پایان نامه ام به جای فهرست جداول،نوشته شده فهرست اشکال،چ جوری میتونم درستس کنم.یا مثلا قسمت حروف الفبا از تقدیم تا سر مقدمه یکی باید پ باشه.بر ای این موارد میام یکی رو درست کنم همه تغییر میکنن.چطور میتونم،فقط فهرست اشکال رو ب فهرست جداول تنبدیل کنم.و تنها صفحه ایکه باید ب جای خرف ت،حرف پ را بیارم بدون تغییر سایر موارد.واقعا ممنو ن میشم کمک کنید

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   اگر درست متوجه شده باشم شما قصد دارید فهرست محتوا برای نوشته‌هاتون درست کنید.
   فهرست مطالب میشه Table of Content شما روی اون گزینه که کلیک کنید میتونید فهرست برای مطالبتون ایجاد کنید (فهرست اشکال و فهرست مطالب دوتا مورد جدا هست، نباید مشکلی داشته باشید)

 51. Avatar سمیرا گفت:

  سلام. خیلی ممنون بابت راهنمایی خیلی خوبتان. مشکل سربرگ نوشتن پایان نامه ام با کمک شما برطرف شد. یک دنیا سپاس

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   خوشحالیم که آموزش مورد استفادتون قرار گرفته.
   موفق باشید

 52. Avatar حسین میرشاهی از مشهد گفت:

  سلام جناب اقای عزیز ، به مشکلی برخوردم . اگر کمک و راهنمایی ام نمایید بی اندازه دعا گوی شما خواهم بود . در متن ورد که صفحه ارایی کرده ام دو صفحه فرد پشت سر هم افتاده و برایم مشکل فراهم کرده . به هیچ عنوان نمی توانم آن صفحه را حذف کنم .چه باید بکنم . سپاس مجدد

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام

   اگر درست متوجه شده باشم، این مورد احتمالا به این دلیل رخ داده که در صفحات سکشن بریک زدید و لینکشون رو از هم جدا کردید، به همین دلیل مثل یک صفحه‌ی جدید در نظر گرفته شده.
   برای حل مشکل میتونید مجددا صفحات رو به هم مرتبط کنید یا اینکه در تنظیمات شماره‌گذاری شماره‌ی این صفحه رو خودتون دستی بدید، مثلا اگر دوتا صفحه با شماره‌ی ۵ دارید صفحه‌ی دوم رو در تنظیمات شماره روی شروع از عدد ۶ قرار بدید. (راه اول اصولی‌تر هست)
   اگر مشکلتون این نیست لطفا واضح‌تر توضیح بدید تا بتونم راهنماییتون کنم.

   موفق باشید

 53. Avatar شیما گفت:

  سلام
  من یه CD گذاشتم ولی باز نمیشه و این پیغام رو میده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  This file does not have a program associated with it for performing this action. Please install a program or, if one is already installed, create an association in the default programs control panel.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام

   به دلیل اینه که برنامه‌ای روی سیستمتون نصب نشده برای اجرای فایل داخل CD (یا شاید به اشتباه حذف شده باشه)
   برای حل مشکل یا باید برنامه‌ی مناسب برای اجرای این نوع فایل رو نصب کنید روی سیستم و یا اگر به اشتباه حذف شده مجددا نصبش کنید یا از طریق رجیستری ویندوز اضافه کنیدش.

   (هرچند سوالتون با موضوع این پست مرتبط نبود، اما چون از کاربران ثابت و همیشگی ما هستید تایید میشه دیدگاهتون، لطفا سعی کنید تا حد ممکن سوالاتتون رو در پست‌هایی که موضوع مشابه دارن بپرسید، اگر هیچ پست مشابهی پیدا نکردید در آخرین پست منتشر شده بپرسید تا سریع‌تر پاسخ داده بشه)

   موفق باشید

  2. Avatar شیما گفت:

   ممنونم از لطفتون
   الان دقیق باید چیکار کنم؟ چه نرم افزای رو نصب کنم؟

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   بستگی داره به فایلی که میخواین بازش کنید، اول باید ببینید این فایل چه نوع فایل و با چه پسوندی هست و بعد در اینترنت به دنبال برنامه‌ای برای اجرای اون فایل بگردید.

  4. Avatar شیما گفت:

   فایل یه DVD آموزش زبان هست. ممنون میشم اگه کمکم کنید. دیگه خسته شدم

  5. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   اینطور نمیشه سرکار خانم، چون بستگی داره به اینکه این دی وی دی شما چجور فایلی داخلش باشه.

   به عنوان مثال اگر فایل ویدئویی باشه نرم افزار خاصی رو میطلبه و اگر صوتی باشه چیز دیگری.
   یکبار این سی دی رو در یک کامپیوتر دیگه تست کنید و ببینید کار میکنه یا نه.

   ضمنا اگر قبلنا در اجرای این فایل مشکلی نداشتید راحت ترین راه اینه که یکبار ویندوزتون رو تعویض کنید (البته اینجور مشکلات رو از طریق رجیستری هم میشه برطرف کرد ولی یه فرد وارد باید ببینه سیستم رو، اینطوری از طریق کامنت امکان پذیر نیست)

   این مشکلی که میگید تا جایی که بنده متوجه شدم چیزی نیست که شما بتونید حلش کنید، ترجیحا از یک فردی که در این زمینه وارد هست و میتونه سیستم رو ببینه کمک بگیرید.

   موفق باشید

 54. Avatar انتخاب رشته کنکور 97 گفت:

  خیلی مطلب جالبی بود برام. ممنونم.

 55. Avatar فاطمه گفت:

  ممنوون از شما. م میخوم عنوا هر فصلم با توجه به زوج یا فرد بودن صفحه سمت چپ یا راست هدر باشه نمیدونم چطور ب شماره صفحاتم همینطور

 56. Avatar الی گفت:

  سلام من وردم ۸ صفحه است و می خوام از الف تا ز رو برای صفحاتم فوتر بزارم (در ضمن قسمت فهرست مطالبم ۲ تا صفحه مربوط به هم هست) وقتی سکشن می زنم قسمت اعداد از ۱ تا ۸ درست ولی وقتی حروف می زنم مثلا الف تمام صفحات تکرار میشه چی کار باید کرد
  با تشکر ممنون

 57. Avatar BT گفت:

  سلام . اگه میشه لطفا جواب بدین من یه مشکلی دارم کار تایپ انجام میدم و میخوام که پایین هدر یه خط بزارم که تو همه صفحه ها تکرار شه ولی فقط صفحه اول میاد واسم راه حلش هم تو نت دیدم که نوشته بودن چند خط تیره میزارید و بلافاصه اینتر میزنید . الان اون خط هست ولی نه میشه پاکش کرد و نه اضاف میشه به بقیه صفحه ها … چیکار کنم ؟ خیلی هم عجله دارم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   دقیقا باید به همین روشی که گفتید عمل کنید، منتها خط رو پایین قرار ندید، داخل همون هدر بگذارید، اگر لینک صفحات رو از هم جدا نکرده باشید (و سکشن بریک نزده باشید) این خط در تمامی صفحات تکرار خواهد شد.

 58. Avatar فرناز گفت:

  سلام . ممنون بابت اموزش
  پس چرا با اینکه دو تا سکشن جدیدساختم با ویرایش متن هدر سکشن دوم، متن سکشن هدر اول هم تغییر میکنه!?

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   به احتمال زیاد، شما گزینه‌ی Link to previous را غیرفعال نکردید، برای جداسازی سکشن‌ها باید علاوه بر استفاده از Section Break این مورد رو هم اعمال کنید.

 59. Avatar ناشناس گفت:

  درود برادر
  خیلی کمک کرد
  موفق و پیروز باشی
  خدا خیرت دهد

 60. Avatar Nesa گفت:

  سلام مجدد
  بنده تونستم با کمک گزینه های موجود در نوار position گوشه های بالایی عکسم رو فیت کنم با زمینه. ولی گوشه های پایینی سمت چپ عکس همچنان فیت نمیشه. نمیدونم باید چه سایزی بهش بدم. اینم بگم که عکسم قطع آچهاره…
  ممنون میشم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   اگر میتونستم ببینم شاید بهتر امکان راهنمایی وجود داشت دوست عزیز، ولی در کل سایز A4 بر حسب پیکسل برابر ۲۴۸۰*۳۵۰۸ هست، یعنی عرض تصویر شما باید ۲۴۸۰ پیکسل باشه تا جا بشه.
   هر چند باز هم میگم اگر پس زمینه امکان ترنسپرنت شدن داشته باشه خیلی میتونه بتون کمک کنه و راه بهتری هست برای این کاری که شما می‌خواهید انجام بدید.
   موفق باشید

 61. Avatar Nesa گفت:

  درود بر شما
  من میخام روی یه سربرگ تایپ کنم. میدونم یه روش هست که باید سربرگو insert کنم و بعد از wrap text روی عکس تایپ کنم. و تو یه روش دیگه هم من بالا و پایین سربرگو که حاوی لوگوی شرکت و آدرس و تلفن هست رو تو فتوشاپ بریدم و به عنوان ایمج در قسمت هدر و فوتر اینسرت کردم. تا این جای کار مشکلی ندارم. مشکل اولم اینجای که تو هیچ کدوم ازین دو روش عکس سربرگی که اینسرت میکنم فیت صفحه نمیشه ینی از یه حدی دیگه بزرگتر نمیشه. میتونم از بالا کامل بچسبونمش ولی از کناره ها حاشیه سفید داره.
  مشکل دومم رو بعد از این که زحمت این سوالو کشیدید عرض میکنم.
  خیلی ممنون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   درود خدمت شما

   بله قاعدتا باید اینطور باشه، این اتفاق برای حفظ scale تصویر به وجود میاد (برای حفظ نسبت طول به عرض تصویر) دلیلش هم اینه که حداکثر ارتفاع تصویر از حداکثر طول سربرگ کمتره.
   برای حل این مشکل دو راه دارید:

   ۱) تصویر مورد نظرتون رو با فرمت png در فتوشاپ ذخیره کنید و پس زمینه رو بی رنگ (transparent) کنید تا فقط تصویر اصلی نشون داده بشه و پس زمینه محو باشه.
   ۲) نسبت ارتفاع به طول سربرگ رو به‌دست آورده و نسبت سایز تصویرتون رو مطابق همون طراحی کنید و در هدر جایگذاری کنید.

   مورد اول رو توصیه می‌کننم بتون، چرا که با تغییر سایز صفحه در طراحی مجدد تصویر به مشکل نخواهید خورد و نتیجه‌ی کار در نهایت مرتب‌تر خواهد شد.

 62. Avatar مژده گفت:

  سلام. ی فولدر داشتم توی هاردم که کلی اطلاعات داخلش بود. حالا هارد و به هر کامپیوتری که میزنم فقط خود فولدره هستش اصلا باز نمیشه حجمش رو هم میزنه ۰ بیت هیچ جوره نمیشه برشون گردونم خیلی حیاتین

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   فولدر رو اینکریپت نکرده بودید؟
   آیا حجم فولدر در هاردتون لحاظ شده یا خیر؟ (یعنی مشخص هست فضایی از هارد اشغال کرده یا نه؟)

  2. Avatar saeedit گفت:

   هاردتون ویروسی شده و احتمالا از فولدرتون یک shortcut ساخته و فایل اصلی رو hidden کرده. از منوی folder option>view >show hidden files رو فعال کنید و هم تیک hide protected operating system files رو بردار بعد دوباره برو تو درایوی که فایلو ریختی باید پیداش شده باشه 😉

  3. Avatar ناشناس گفت:

   نه حجمش و ۰ بایت میزنه. ولی کلی اطلاعات توش بوده منم اصلا پاک نکردم این و

 63. Avatar سارا گفت:

  سلام
  زمانی که تو ورد تایپ میکنم و میخوام زبان رو از فارسی به انگلیسی و بالعکس عوض کنم، ورد هنگ میکنه.چیکار کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

 64. Avatar dream گفت:

  سلام
  ببخشید من میخام هدرم بالای حاشیه بیفته
  باید چیکار کنم؟؟

 65. Avatar عسل گفت:

  سلام خسته نباشین ببخشید من میخوام فقط صفحه اولم هدر داشته باشه باید چیکار کنم که برای بقیه‌صفحات‌غیر فعال بشه؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   دقیقا به همین روش گفته شده در آموزش باید عمل کنید.
   صفحه دوم رو سکشن بریک بزنید و لینکش رو جدا کنید، بعد هدر صفحه اول رو قرار بدید.

 66. Avatar حسین گفت:

  سلام
  من میخوام به صورت دستی برای هر صفحه داخل ورد یه هدر مجزا بزارم ، برای انجام این کار باید چیکار کنم؟؟
  تیکی چیزی هست که بشه زد و دیگه کلمه ای که داخل هدر یکی از صفحه ها وارد میکنی فقط داخل همون صفحه بمونه و به بقیه صفحه ها نره ؟؟؟
  ممنون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   در انتهای هر صفحه سکشن بریک بزنید و بعد لینک صفحات رو از هم جدا کنید، به این ترتیب میتونید برای هر صفحه هدر مجزا قرار بدید.

 67. Avatar دلکش قربانی گفت:

  سلام ببخشد چگونه میتوانم فقط صفحه اول وردم یک هدر متفاوت با سایر صفحه ها داشته باش
  وقتی که یک هدر جدید براش یعریف میکنم یکی در میان اون هدر قبلی براش تکرار میش

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز.
   دقیقا به همین روش گفته شده در آموزش باید عمل کنید.
   صفحه دوم رو سکشن بریک بزنید و لینکش رو جدا کنید، بعد هدر صفحه اول رو تغییر بدید، به این ترتیب صفحه اول متفاوت با سایر صفحات خواهد بود.

 68. Avatar الهام گفت:

  سلام
  موقعی که فایل ورد دارای هدر را باز می کنم هدر نمایش داده نمیشه در حای که قبلا برای آن هدر ساخته شده بود . کلیه فایل هایی که دارای هدر بودند این مشکل را پیدا کردند . فکر می کنم تنظیمی در ورد تغییر پیدا کرده که نمیدونم .ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .

 69. Avatar ناشناس گفت:

  من فوتر رو فقط واسه یه صفه از وردم میخوام این امکان نیست؟ لطفا جواب بدین

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   چرا دوست عزیز، امکان‌پذیره، کافیه فوتر رو برای یک صفحه بسازید و به روش گفته‌شده در آموزش عمل کرده و لینک صفحات رو از هم جدا کنید و بعد به راحتی فوتر یکی از صفحات بعدی (یا قبلی‌ها) رو حذف کنید و در نهایت فقط همون صفحه‌ی مورد نظر دارای فوتر خواهد بود.

 70. Avatar مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من پیج نامبر ووردم فعال نیست .
  فایل های وورد همه بدون شماره صفحه شده پاورقی هام نیستش فقط سر جاشون یه شماره خورده
  با هدر فوتر دوبتره درست میشه ولی همین که میخوام تایپ کنم دوباره همونجوری میشه لطفا راهنمایی کنید پایان نامه م خراب نشه باید دفاع کنم . ممنون

 71. Avatar سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه سری فایل توی Recycle Bin (سطل زباله) داشتم که نمیدونم چجوری حذف شدن… به اون فایل ها هم شدیدا احتیاج دارم. میشه لطف کنید کمکم کنید که چطوری میتونم به اون فایل ها دسترسی پیدا کنم و چگونه میتوان آنها را برگرداند؟
  لطفا کمکم کنید خیلی به اونها نیاز دارم. در ضمن ویندوزم ۸.۱ هست.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   باید یک برنامه‌ی ریکاوری روی سیستون نصب کنید، هرچند با این کار احتمال بازگردانی فایل‌ها کاهش پیدا میکنه.
   اگر خیلی خیلی حیاتی هستند فایل‌هاتون بهتره کامپیوتر رو به یک متخصص نشون بدید.

 72. Avatar علی گفت:

  سلام
  برای اینکه هر چند صفحه هدرش عوض بشه باید چی کار کرد؟

 73. Avatar شیما گفت:

  سلام
  اگر بخام در قسمت هدر یا فوتر اکسل یه جدولی استفاده کنم که لزوما ۳ سلولی نباشه (مثلا ۲ ردیف و ۵ ستون برای هدر و ۴ ستون و یک ردیف برای فوتر) باید چیکار کنم که هدر و فوتر از حالت ۳ سلولی خارج شه و به شکل دلخواه در بیاد؟(مثل وورد) میشه راهنماییم کنین
  ممنون

 74. Avatar شیما گفت:

  سلام… چگونه می توان فایلی را با اسم همون سایتی که قراره فایل آپلود شده رو در اون قرار بدیم، آپلود کرد؟ بنده الان میخوام فایلی رو تو سایت phdtest قرار بدم ولی نمیدونم باید چیکار کنم؟ ممنون میشم کمکم کنید.

 75. Avatar شیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه فایلی دانلود کردم بصورت پی دی اف هست حالا هر کاری میکنم باز نمیشه و این ارور رو میده:
  format error:not a PDF or corrupted
  میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   دلایل مختلفی ممکنه داشته باشه، ممکنه فایل ناقص دانلود شده باشه، ممکنه برنامه‌ای که فایل رو باش باز می‌کنید نتونه درست کار کنه و…
   ترجیها اول با یک نرم‌افزار دیگه فایل رو باز کنید و ببینید نتیجه چی میشه، مجددا اگر درست نشد فایل رو یکبار دیگه دانلود کنید.

 76. Avatar محمدنبي گفت:

  سلام، چگونه میتوانیم در یک داکیومنت فرمت های مختلف نمبرینگ را استفاده کنیم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   تنظیمات نامبرینگ رو روی حالت Context قرار بدین تا با توجه به متن اطرافش فرمت اعداد رو تنظیم کنه.

 77. Avatar زهرا گفت:

  سلام
  ببخشید چطور میشه سکشن های جدید رو که ایجاد شده حذف کرد به غیر از آن دو کردن ؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   باید دقیقا مراحلی رو که برای ساخت یک سکشن جدید طی کردید رو برعکس انجام بدید، یعنی سکشن رو انتخاب کنید و تیک گزینه‌ی لینک تو پریویوس رو بزنید.

 78. Avatar faeze گفت:

  همین راه رو رفتم ، قدیمی ترین تاریخ رو که داشت زدم که بالای صفحه اون دوگزینه آورد، compareو restore هر دو رو زدم اول restore اما بازم هدر و فوتر و بریک ها همه باقی ان ، الان هدر ها همه رو حذف کردم اما باید اکثرا تک تک حذف می کردم چون کلی بریک زده بودم حالا فقط شماره صفحه ها هر چندتا صفحه از یک شروع میشه و روی قسمت هدرهای محذوف هم حتی کلیک کنم مثلا، header-section-2میاد همه چی رو میشه دیلیت کرد این بریک ها فقط موندن !!!!
  الان تو این ورد به تایپم ادامه بدم درست میشه یا باید عوض شه

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   دلیل اینکه شماره صفحات با هم هماهمگ نیستن احتمالا به خاطر اینه که گزینه‌ی لینک تو پریویوس توی یکسری از صفحات غیر فعاله، فعال کنید همش رو تا صفحات به ترتیب شماره بگیرن.

   در کل هم احتمالش هست بازم به مشکل بخورید در ادامه، ببینید اگر براتون مقدور هست که کل اطلاعات رو به یه فایل ورد جدید منتقل کنید همین کار رو انجام بدید (فقط یادتون باشه متن رو یه بار داخل نوت‌پد پیست کنید و از اونجا مجددا کپی کنید یا اینکه به صورت plain text پیستش کنید) البته اینا همش در صورتی ممکنه که بتونید متن رو منتقل کنید.

   برای حذف تمام سکشن‌ها یه پلاگین هست که باید نصب بشه روی وردتون، باید دانلودش کنید که دردسرش زیاده، راه حل‌های دستی هم وجود داره، روشی که بالاتر گفتم رو امتحان کنید، اگر واستون مقدور نبود بگید تا روش‌های حذف تمام سکشن‌ها رو براتون توضیح بدم.

   فقط مجددا تاکید میکنم قبل هر تغییری یه کپی از فایلتون داشته باشید که دوباره به چنین مشکلاتی بر نخورید

 79. Avatar faeze گفت:

  راه اول برای من چیزی فک کنم غیرفعال بود فقط از قسمت detailاون نمیشه تغییری اعمال کرد؟
  راه دوم هم از browse تا ده ساعت قبل هم میاد که اگر برگرده درست میشه اما وقتی میزنم تغییری نمیکنه ؟ مشکل چیه ؟
  من شاید حداقل ده تا سکشن بریک زده باشم که همه شماره صفحه ها هم تغییر کرده راه دیگه ای نیس همش حذف شه حداقل بریک ها ؟؟
  ممنون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   شما این کار رو انجام بدید:
   وارد تب File بشید و همونجا در سمت راست گزینه‌ی Manage Document رو بزنید و بعدش روی Recover Unsaved Documents کلیک کنید و از اونجا بررسی کنید ببینید میتونید ورژن قبلی رو برگردونید؟
   فقط لطفا قبل از هر تغییری یه کپی از فایل فعلیتون بگیرید که اگر مشکلی پیش اومد داشته باشید اطلاعات رو.

 80. Avatar faeze گفت:

  با سلام
  ممنون از راهنماییهاتون، من این تغییرات رو انجام دادم ولی انگار وردم مشکل پیدا کرده اصلا گاهی لینک تو پریویوس عمل می کنه گاهی اصلا نه و بی رنگ به نشانه غیر فعال باید بشه ؟
  کلا میخواستم هدر و فوتر ها مو همه را حذف کنم تا کل متنمو تایپ کنم بعد اضافه کنم حالا یک مشکلی که پپیش اومده من همه ی اینها رو تو ورد اصلی امتحان کردم با کلی سکشن و… که وقتی صفحه رو می بندم تغییرات رو سیو نکنم ، حواسم نبوده yesزدم حالا همش سیو شده فلشundo هم دیگه کار نمی کنه باید چجوری به حالت قبل از هر تغیری تو هدر و فوتر برگردم؟؟؟؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام، خواهش میکنم.
   وقتی لینک تو پریویوس غیر فعال (غیر قابل کلیک) هست به خاطر اینه که در انتهای صفحه سکشن بریک نزدید.

   در مورد برگردوندن فایل قبلی هم وقتی که فایل رو سیو کنید تقریبا میشه گفت برگردوندن فایل غیر ممکن هست، ولی برای اطمینان شما یکبار روی فایل کلیک راست کنید و گزینه‌ی Restore previous version رو انتخاب کنید، اگر ریستور پوینت ویندوزتون فعال بوده باشه، میتونید فایل رو برگردونید به حالت قبلی.

   یک راه دیگه هم اینه‌ که روی تب File، گزینه‌ی Option کلیک کنید و بعدش وارد بخش Save بشید و رو به روی گزینه‌ی AutoRecover file location گزینه‌ی browse رو کلیک کنید روش تا فایل‌های سیو شده‌ی قبلی رو بتون نشون بده.
   این دوتا روش رو امتحان کنید، ممکنه جواب بدن.

 81. Avatar شیما گفت:

  موقع تایپ فارسی و انگلیسی چیکار کنم ک متنم بهم نریزه؟ آخه وقتی زبان فارسی رو ب انگلیسی و بالعکس تغییر میدم ورد هنگ میکنه

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   باید دایرکشن متن روی روی حالت RTL قرار بدین تا دیگه به هم نریزه، مطابق این تصویر عمل کنید:
   null

   همچنین داخل آموزش پایین به طور کامل توضیح داده شده:
   https://www.hamyarit.com/office/persian-word/

 82. Avatar رضا گفت:

  سلام
  من می خواستم هم فوتر اضافه کنم (که یک متن هستش) و هم شماره صفحه ولی هر کدوم رو که اضافه می کنم اونیکی حذف میشه.
  مثلا شماره صفحه رو اضافه کنم فوتر حذف میشه و برعکس.
  می خواستم بدونم که چجوری میشه هر دو رو داشته باشم؟
  ممنونم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   اول فوتر رو بنویسید، بعد نشانگر تایپ رو هرجایی که میخواید شماره صفحه نشون داده بشه قرار بدین و بعد از قسمت insert > page number گزینه‌ی Current position رو انتخاب کنید، اینطوری هم فوتر و هم شماره‌ی صفحه با هم نشون داده میشه

 83. Avatar شیما گفت:

  یه سوال دیگه اینکه چطوری میشه توی زمینه صفحه ورد یه چیزی نوشت؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   منظورتون اینه که میخواید یه متنی رو حالت واترمارک یا کپی رایت یه زمینه ورد اضافه کنید؟

  2. Avatar شیما گفت:

   بله منظورم همینه
   لطف می کنین راهنمایی بفرمایید

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   داخل تب Design سمت چپ گزینه‌ی Watermark رو انتخاب کنید، اونجا می‌تونید متن مورد نظرتون رو به صورت افقی یا مورب نشون بدید در پس‌زمینه.

  4. Avatar شیما گفت:

   ممنونم از راهنماییتون
   ولی ورد بنده ۲۰۰۷ هست و تب Design رو نداره.حالا باید چیکار کنم؟

  5. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   توی ورد ۲۰۰۷ باید به تب Page Layout برید، واترمارک اونجا هست.

 84. Avatar شیما گفت:

  سلام وقت بخیر
  توی ورد چکار کنیم که موقع تایپ تا آخر زبان فارسی رو با ی فونت و انگلیسی رو هم با ی فونت دیگه بنویسه وهمش مجبور نشیم فونت ها رو عوض کنیم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   داخل این آموزش توضیح داده شده:
   https://www.hamyarit.com/office/persian-word/
   مطالعه کنید، اگه ابهامی وجود داشت یا سوالی پیش اومد در همون پست بپرسید بنده در خدمتم.

 85. Avatar faeze گفت:

  آره منظورم حذف هدر و فوتر از اون صفحه های خاص هست متن داخلشونو پاک کردم ولی واسه فوتر اون قالبش پاک نمیشه شاید چون شماره ی صفحه داره و هرچی روش کلیک میکنم کل قالبش آبی میشه ولی دیلیت میزنم حذف نمیشه
  سوال دیگم اینکه این راهی که برای تغییر هدر صفحه موردنظر فرمودین ، فقط همون صفحه رو تغییر میده ، مگه نباید همون صفحه و صفحه های بعد رو تغییر بده ، یا من اشتباه میرم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   در مورد سوال اولتون، به همون روشی که برای هدر عمل کردین باید انجام بشه فوتر هم، وقتی صفحات رو به سکشن‌های مختلف تبدیل کردید کافیه به همون روشی که هدر رو حذف کردید فوتر و شماره صفحه رو هم حذف کنید، متاسفانه من هنوز هم متوجه نشدم منظور شما از قالب چیه.

   ببینید، فرض کنید میخواین صفحه‌ی ۳ یک فایل رو به صورت کامل هدر، فوتر و شماره صفحش رو حذف کنید، برای اینکار کافیه در انتهای این صفحه و صفحه‌ی بعدی سکشن بریک بزنید و لینک تو پریویس رو برای هر دو غیر فعال کنید، بعدش با همون روشی که خودتون گفتید (آبی کردن یا همون سلکت) محتوا رو انتخاب کنید و روی بک‌اسپیس (همون که موقع تایپ کلمات رو پاک میکنه) بزنید تا محتوا حذف بشه و اون صفحه مورد نظر بدون هدر، فوتر و شماره بشه.

   در مورد سوال دومتون، اگر در انتهای صفحه فعلی هم سکشن بریک بزنید و ارتباطش رو با صفخات قبل و بعد خودش قطع کنید، فقط همین صفحه تغییر میکنه ولی اگر فقط روی همین صفحه سکشن بزنید و در صفحه‌ی بعد نزنید، همینجوری میشه که خودتون فرمودین و تمام صفحات بعدش هم تغییر میکنه.

   اگر با این توضیحات هنوز هم مشکلتون رفع نشد میتونید فایلتون رو برای من ارسال کنید تا چک کنم.

 86. Avatar faeze گفت:

  بله درسته اینی که در این متن نوشتین ، من انجام دادم اگه اشتباه نکنم همون صفحه ی انتخابی رو فقط تشکر
  هدرش رو تغییر میده ، اما سوالم چیز دیگه ای بود ، منظورم این نبود که متن هدر رو حذف کنم میخواستم کلا قالب هدر و فوتر رو حذف کنم ، که با اینکار حذف نمی شد

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   منظورتون اینه که قصد دارید هدر یا هدرهای خاصی رو حذف کنید دیگه؟
   منظورتون از قالب چی هست؟
   ببینید شما وقتی محتوای داخل هدر رو حذف کنید دیگه چیزی باقی نمیمونه و این میشه حذف هدر مورد نظر.
   نمیدونم درست متوجه منظورتون شدم یا نه، اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین میخواین چیکار کنید تا بتونم راهنماییتون کنم.

 87. Avatar وحید گفت:

  سلام.من با همین روشی که نوشتین،سربرگ و شماره صفحات رو ایجاد میکنم و با بستن هدر و فوتر،هدر و شماره صفحات ثبت میشه ولی یه حالت هاشوری کمرنگ دارن.چندین بار امتحان کردم درست نمیشه.چکار باید بکنم؟
  سپاسگذارم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   اگر منظورتون رنگ متن هدر و فوتر هست، مشکلی نیست، وقتی به PDF تبدیل بشه سیاه میشه رنگش (داخل خود ورد برای تفکیک از سایر محتوا اینطوری نشون داده میشه)

 88. Avatar faeze گفت:

  با سلام ، اگر بخواهیم در بعضی صفحات مثلا فقط صفحات سرفصل هدر و فوتر را حذف کنیم چه باید کرد

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   همونطوری که داخل متن توضیح داده شده عمل کنید به نتیجه میرسید دوست عزیز
   اون قسمتی رو که نمیخواید هدر داشته باشه رو قبلش سکشن بریک بزنید و گزینه‌ی لینک تو پریویس رو براش غیر فعال کنید و مجددا در صفحات بعد هدر رو وارد کنید، همین کار رو برای تمام سرفصل‌ها انجام بدید.

 89. Avatar سحر گفت:

  سلام خسته نباشید ورد من ۲۰۱۶ هستش و هدرهام خوب نیست چطور دانلود کنم که بتونم از هدر واسه پایان نامه استفاده کنم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   لطفا بیشتر توضیح بدید، یعنی چی هدرهاتون خوب نیست؟

 90. Avatar کاظمی گفت:

  سلام
  چگونه برای فقط یک صفحه پاورقی درست کنم که در صفحات دیگر تکرار نشود؟
  سپاسگزارم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   دوست عزیز، داخل متن توضیح داده شده (با تیتر قرمز رنگ) لطفا مطالعه کنید اگر جاییش مشکلی بود بگید من راهنماییتون میکنم.

 91. Avatar زهره گفت:

  سلام
  من تو هدر (بالای صفحه)عنوان فصل سمت راست نوشتم بخوام سمت چپ بالای صفحه شماره صفحات بنویسم چکار باید انجام بدم؟
  با تشکر

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   موقع درج شماره صفحه میتونید موقعیت نمایش شماره رو انتخاب کنید، باید گزینه top و بعد تصویری که درش شماره صفحه در سمت چپ هست رو انتخاب کنید.

 92. Avatar گل گندم گفت:

  سلام من Word 2010 کار میکنم الان پایانامه ام و تموم کردم مخوام پایین صفحه شماره گذاری کن کنم نمیشه هر چی مطالب و خوندم متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز

   برای شماره گذاری کافیه روی تب Insert در قسمت بالایی وُرد کلیک کنید و بعد از سمت راست بالا گزینه Page Number رو انتخاب کنید.

   بعد موقعیت شماره ها رو مشخص کنید (اگر میخواین پایین صفحه باشه باید گرینه Bottom of Page رو انتخاب کنید)

   این مراحل رو انجام بدید، اگر مجددا سوالی داشتید بپرسید

 93. Avatar شیما گفت:

  سلام
  چگونه می توان یک نرم افزار را update کرد؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   آپدیت کردن یا به‌روزرسانی یک نرم‌افزار یه اصطلاحه، یعنی اینکه باید برنامه رو به ورژن جدیدتری ارتقا بدین، مثلا برای یه آنتی ویروس شما باید از داخل خود برنامه، دیتابیس آنتی‌ویروس رو آپدیت کنید ولی مثلا برای یه برنامه‌ای مثل آفیس میتونید نسخه جدید رو بگیرید و نصبش کنید، در کل آپدیت به مفهوم ارتقای برنامه به نسخه‌ی جدید هست.

 94. Avatar شیما گفت:

  این پیغام نمایش داده میشه:
  windows photo viewer can not open this picture because either photo viewer does not support this file format, or you do not have the latest updates to photo viewer.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خوب این که ارور مربوط به فایل تصویر هست، داره میگه نمیتونه بازش کنه، که احتمالا به خاطر فرمت اون نوع تصویر هست.

   من نسخه اندروید اون برنامه رو روی گوشی داشتم و تا حالا روی کامپیوتر باش کار نکردم.

   متاسفانه نمیدونم مشکلش چیه، داخل همون سایتی که لینکش رو بتون دادم بپرسید سوالتون رو ممکنه بتونن راهنماییتون کنن.

 95. Avatar شیما گفت:

  سلام ببخشید که مجددا مزاحمتون شدم
  نرم افزار Anki رو نصب کردم و همچنین لغات ۵۰۴ واژه و … رو دانلود کردم. حالا که فایل های اون رو میخوام نصب کنم تا لغات وارد نرم افزار بشه، باز نمیشه.(منظورم اون فایل photo هستش)

 96. Avatar شیما گفت:

  ممنونم از اینکه پاسخگوی سوالات بنده بودید.
  اگه در مورد نرم افزار Anki سوال داشتم، میتونم ازتون بپرسم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش میکنم.
   بله مشکلی نیست، اگر بلد باشم جواب میدم.

 97. Avatar شیما گفت:

  بنظرتون چطوری زبان رو یاد بگیریم؟(من تقریبا دایره لغاتم خوبه ولی تلفظم یه کم ضعیفه)

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   برای تلفظ به نظرم فقط فیلم‌های زبان اصلی با زیرنویس یا موسیقی انگلیسی همراه با متنش، چون اینا کمک میکنه تلفظ صحیح رو یاد بگیرید.
   یه راه دیگه ام اینه که برای یاد گیری تلفظ از گوگل ترنسلیت استفاده کنید، کلمه یا جمله مورد نظرتون رو بنویسید و بذارید براتون بخونه اون عبارت رو تا با تلفظ صحیحش آشنا بشید.

   البته من بازم میگم، من قطعا نمیتونم در این مورد نظر درست و علمی بدم، بهتره با یه مدرس زبان مشورت کنید…

 98. Avatar شیما گفت:

  شما با نرم افزار یادگیری زبان Anki آشنایی دارید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   بله، قبلا باش کار کردم.
   (منظورتون همون برنامه‌ایه که حالت فلش کارت داره دیگه؟)

  2. Avatar شیما گفت:

   بله منظورم همون برنامه هست. من نحوه کار کردن با اون رو بلد نیستم، میشه در مورد اون توضیح بدید؟

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   ببینید این برنامه چیزی نیست که من بتونم اینجا داخل کامنت‌ها آموزش بدمش، برای یادگیریش میتونید به این سایت مراجعه کنید:
   http://mosamam.ir/7138/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D9%84%D8%BA%D8%AA-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%86%D8%B1-anki/

  4. Avatar شیما گفت:

   راستی نرم افزار خوبی هست یا خیر؟

  5. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   ببینید بستگی داره با چه هدفی بخواین زبان یاد بگیرید، اگر فقط برای درس و دانشگاه هست، خوندن مقالات زبان اصلی مرتبط با رشتتون خیلی کمک میکنه.
   اگر میخواین مکالمات روزمره رو یاد بگیرید دیدن فیلم‌های زبان اصلی با زیرنویس فارسی و انگلیسی خیلی کمک میکنه.
   من نمیتونم در مورد این برنامه نظری بدم، چون زیاد ازش استفاده نکردم (ینی احساس میکردم به درد من نمیخوره) ولی خوب در هرحال چون به روش لایتنر یاد میده باید خوب باشه برای یادگیری زبان…

  6. Avatar شیما گفت:

   برای هر دو، هم درس و دانشگاه و هم مکالمه

 99. Avatar شیما گفت:

  راستی آموزش نرم افزار متلب رو دارید؟ (منظورم فایل های اموزشی هست)

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   بله

  2. Avatar شیما گفت:

   لطف می کنید این فایل ها رو هم برام بفرستید؟

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   بله، میفرستمش براتون روی همون ایمیل قبلی.

 100. Avatar شیما گفت:

  راستی ایمیل رو که دارید؟
  ممنونم از شما
  منتظرم که بفرستید

 101. Avatar شیما گفت:

  یه سوال دیگه: من موقعی که انگلیسی تایپ میکنم، خطوط نامنظم هستن و هر چی مثل فارسی از راست چین و چپ چین استفاده میکنم درست نمیشه.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   لطفا بیشتر توضیح بدید، منظورتون از نامنظم چیه؟ اگر فقط متن انگلیسی هست هم دایرکشن و هم الایمنت متن رو روی چپ به راست قرار بدین باید درست بشه.

  2. Avatar شیما گفت:

   راستش خطوط نا منظمه، منظورم اینه که خط بالایی مثلا تا نصفه نوشته شده ، خط بعدی یه ذره بیشتر

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   دایرکشن رو روی LTR قرار بدین و الایمنت رو روی Justify، باید درست بشه.

 102. Avatar شیما گفت:

  سلام
  میشه نمونه سوالات برنامه نویسی متلب رو تو سایتتون قرار بدید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   داخل سایت قرار داده میشه منتها الان خیر، هدف ما آموزش هست، اگر تصمیم گرفته شد آموزش‌های متلب در سایت قرار بگیره، نمونه سوالاتش هم قرار میگیره.
   من چندتا نمونه سوال متلب دارم، اگر بخواید میتونم براتون ارسال کنم.

  2. Avatar شیما گفت:

   بله ممنون میشم اگه برام بفرستید

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   یه سری فایل PDF هست، آی دی تلگرامتون رو بدید تا داخل تگرام براتون بفرستم.

  4. Avatar شیما گفت:

   شرمنده من تلگرام ندارم، اگه میشه از طریق ایمیل برام بفرستید ممنون میشم.

  5. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   بسیار خب، من روی همین ایمیلی که باش کامنت دادید میفرستم.

  6. Avatar شیما گفت:

   با سپاس فراوان

  7. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   ارسال شد.

  8. Avatar شیما گفت:

   تشکر

 103. Avatar بهار گفت:

  سلام
  راستش من یه کتاب نوشتم و حالا میخوام اون رو تایپ کنم، میخواستم ازتون بپرسم که تایپ کتاب و روابط ریاضی به چه صورتی باید باشه؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   خوب ببینید ویراستاری کتاب اصول خاص خودشو داره، فک کنم اگه با یه شخصی که در این زمینه اطلاعات داره مشورت کنید بهتر باشه.
   یا اینکه در گوگل جستجو کنید.

 104. Avatar علی گفت:

  باور کنید چند ساعته روشم ولی نمیشه…تمام کارها رو کردم…

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   روی این ایمیل بفرستیدش:
   ***

  2. Avatar علی گفت:

   فرستادم براتون

 105. Avatar علی گفت:

  سلام،
  من برای تغییر هدر در فصل بعد تمام کارهایی که گفتین انجام دادم یعنی break next page زدم و سپس گزینه Link to Previous هم خاموش کردم ولی باز تمام هدرها عوض میشن…! کلافه شدم حقیقتا… چطور فایل رو براتون ارسال کنم تا ببینید مشکل کجاس؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا اول مطمئن شید که این مراحل رو به درستی انجام دادید:
   در انتهای فصل فعلی Section Breaks بزنید و هدر فصل جدید رو انتخاب و link to previous رو بردارید تیکش رو و بعدش تغییرش بدید.
   ببینید، هدف ما آموزشه، یکبار دیگه تلاش کنید، اگر موفق نشدید، بگید من آدرس ایمیل میدم بتون که ارسال کنید فایل رو.

 106. Avatar ؟ گفت:

  سلام
  چطوری پایان نامه رو ویراستاری کنیم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   خوب ببینید ویراستاری پایان‌نامه یه بحث گسترده هست و چیزی نیست که من بتونم در یک کامنت توضیح بدمش، باید یه سری اصول و قوانینی رو رعایت کنید مثل نگارش صحیح جملات، فهرست‌بندی، مراجع و … این موارد رو مطالعه بفرمایید:
   https://www.hamyarit.com/office/word-references/
   https://www.hamyarit.com/office/word-table-content/
   https://www.hamyarit.com/office/word-header-footer/

 107. Avatar good گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  چگونه می توان با دوربین خود لپ تاپ عکس گرفت؟ کیفیتش چطوره؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   داخل استارت سرچ کنید Camera یه اپ دوربین براتون بیاره باید.
   و در مورد سوال دومتون خوب اینا در اصل دوربین نمیشه بشون گفت، وبکم هستن (برای ارتباطات اینترنتی) و کیفیتش هم خوب کاملا به سخت‌افزار دوربین بستگی داره ممکنه VGA باشه، HD باشه یا…

 108. Avatar good گفت:

  سلام وقت بخیر
  چگونه می توان با دوربین خود لپ تاپ عکس گرفت؟ کیفیتش چطوره؟

 109. Avatar good گفت:

  سلام
  در متون pdf می توان قسمتی از متن را highlight کرد. حالا من یک فایل pdf دارم که قسمت highlight اون غیرفعال هست.باید چیکار کنم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   از چه برنامه ای برای مشاهده فایل pdf استفاده میکنید؟

  2. Avatar good گفت:

   Foxit Reader

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   توی foxit تا جاییکه من میدونم در دو تا حالت امکان هایلایت کردن وجود نداره:
   یکی اینکه فایل محافظت شده باشه و اصلا اجازه درج هیچ‌چیزی (شامل کامنت یا هایلایت) رو نمیده (این مورد رو میتونید از منوی File > Properties > Security بررسی کنید)
   مورد دوم اینکه اون فایل اصلا متن قابل جستجویی نداشته باشه (مثلا عکسی که به PDF تبدیل شده)

   حالا برای رفع این مشکل موارد زیر رو امتحان کنید:
   یا از ابزار OCR در Foxit استفاده کنید.
   یا اینکه از ابزار Area Highlight در منوی Comment استفاده کنید.

 110. Avatar good گفت:

  با سلام
  چطور میشه با لپ تاپ صدا رو ضبط کرد؟ یا اینکه از صفحه نمایشگر فیلم گرفت؟
  تشکر

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   برای ضبط صدا که خوب لپتاپتون باید میکروفون داخلی داشته باشه یا اگه نداره خودتون باید یه میکروفون (یا میکروفون وبکم) تهیه کنید و باش ضبط کنید.
   برای فیلم‌برداری از محیط دسکتاپ برنامه‌های زیادی هستند، تو این لینک یه سریاش رو میتونید پیدا کنید:
   https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85+%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86+%D8%A7%D8%B2+%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87+%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4+%D8%AF%D8%B3%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D9%BE

  2. Avatar good گفت:

   سلام منظورتون از میکروفون داخلی چیه؟

  3. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خوب بسته به مدل لپتاپتون ممکنه داخلش یه میکروفون کوچیک هم باشه (سخت افزاری)
   که دیگه نیاز به خرید میکروفون جداگونه نداشته باشید.

  4. Avatar good گفت:

   خب این میکروفون کوچیک رو کجا باید پیدا کنم؟ لپ تاپم هم ASUS هست

  5. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خوب بسته به مدل لپتاپتون میتونه جاش متفاوت باشه، ممکنه قسمت جلویی لپتاپ باشه، یه سوراخ کوچیک ممکنه باشه، در کل نمیشه همینجوری تشخیص دادش، بهتره به راهنمای لپتاپتون مراجعه کنید.

  6. Avatar good گفت:

   مزایای این میکروفون کوچیک چی هستش؟

  7. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   برای ضبط صدا، مکالمات وبکم و…

  8. Avatar good گفت:

   حالا چطور میتونم صدا رو ضبط کنم؟

  9. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   داخل استارت سرچ کنید Sound Recorder یه برنامه ضبط صدا میاد براتون.

 111. Avatar ناشناس گفت:

  با عرض سلام من صفهات برای سکشن بندی مشخص کردم اما گزینه breaks غیر فعاله

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما در قسمت Layout بخش Breaks از قسمت Section Breake میتونید گزینه‌ای رو انتخاب کنید یا این بخش غیر فعاله؟

 112. Avatar good گفت:

  بله منظورم فرمت تصویر هست

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   برای هر دو مورد، از منوی File میتونید گزینه‌ی Save as رو انتخاب کنید و بعدش موقع ذخیره کردن تصویر فرمت مورد نظرتون رو برای عکس انتخاب کنید.

 113. Avatar ناشناس گفت:

  بله منظورم فرمت تصویره

 114. Avatar ناشناس گفت:

  merC
  دیگه سوال آخر: وقتی که از این ابزار و Paint استفاده می کنیم، چطوری به صورت Paint نباشه؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   لطفا واضح تر بگید، منظورتون از به صورت paint نباشه چیه؟ فرمت تصویر منظورتونه؟

 115. Avatar ناشناس گفت:

  موفق و پیروز باشید

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سپاسگزارم، شما هم همینطور.

 116. Avatar ناشناس گفت:

  ببخشید من زیاد سوال میپرسم، نحوه استفاده از این ابزارSnipping Tool به چه صورتی هست؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش میکنم، مشکلی نیست
   داخل سرچ ویندوز بزنید Snipping Tool و روش کلیک کنید یه صفحه‌ی کوچیک براتون باز میشه، روی New کلیک کنید و بعدش با موس اون قسمتی که می‌خواید تصویرش رو داشته باشید انتخاب کنید، بعدش روی Save (علامت فلاپی مانند) کلیک کنید و تصویر رو ذخیره کنید.

 117. Avatar good گفت:

  آره حالا درست شد
  ممنونم از اینکه وقتتون رو در اختیارم گذاشتید.
  میشه بپرسم رشتتون چیه و در چه مقطعی تحصیل می کنید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش میکنم.
   من دانشجوی سال دوم رشته IT مقطع کارشناسی هستم.

 118. Avatar good گفت:

  نه همچین حالتی بوجود نمیاد

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   مطمئن شید که کلید‌های ویندوز و PrtScn روی کیبرد رو صحیح، به ترتیب و همزمان فشار میدید، اگر باز هم موفق نشدید، یه راه دیگه اینه که شما کلید PrtScn رو به تنهایی فشار بدید و بعد برید داخل برنامه‌ی Paint ویندوز و Ctrl+V (پیست) رو بزنید.
   یا اینکه اگر بازهم موفق نشدید از ابزار Snipping Tool خود ویندوز استفاده کنید.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   وقتی کلیدهای ویندوز و PrtScn رو فشار میدید اسکرین میگیره؟ (برای یه لحظه صفحه تیره میشه و مجددا به حالت اول برمیگرده)

 119. Avatar ناشناس گفت:

  windows 8.1

 120. Avatar good گفت:

  ولی همچین چیزی توی فولدر Picrures نمیاد؟ میشه بیشتر توضیح بدید
  ممنونم

 121. Avatar ناشناس گفت:

  ولی همچین چیزی توی فولدرPicrures بوجود نمیاد؟ میشه واضح تر بگید
  ممنونم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   از چه ویندوزی استفاده می‌کنید؟

 122. Avatar good گفت:

  راستی چگونه میتوان از طریق لپ تاپ از صفحه نمایشگر عکس گرفت؟(یه چیزایی بلدم اما می خواستم از راهنمایی های شما هم بهره ببرم)

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   راه‌های مختلفی وجود داره، ساده‌ترین راهش اینه:
   کلید‌های لوگوی Start رو نگه دارید و همزمان کلید PrtScn رو هم فشار بدید تا اسکرین شات گرفته بشه، تصویر گرفته شده در قسمت Screenshots فولدر Picrures در مای‌کامپیوتر ذخیره میشه.

 123. Avatar good گفت:

  متاسفانه من تلگرام ندارم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   میتونید به این ایمیل ارسال کنید: ***

 124. Avatar good گفت:

  چطوری براتون بفرستم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   این آی‌دی تلگرام منه: ***
   تصویر رو بفرستیدمن تا جاییکه بتونم کمکتون میکنم.

 125. Avatar good گفت:

  چگونه می توان پی دی اف رو به یه فایل قابل ویرایش مثل ورد تبدیل کرد؟
  ببخشید سوالام خیلی زیاد شدن
  از پاسخگویی های شما صمیمانه سپاسگزارم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش می‌کنم
   خوب ببنید روش کاملا مستقیم و استانداردی برای اینکار وجود نداره، یه سری نرم‌افزار هست برای اینکار، منتها یک راهی که الان به ذهنم میرسه اینه که روی فایل مورد نظرتون کلیک راست کنید و Open with رو انتخاب کنید و بعدش Google Chrome رو انتخاب کنید تا فایل پی دی اف توسط مرورگر باز بشه و متونش قابل کپی کردن باشه، بعدش کل متن رو کپی و در ورد پیست کنید و ویرایش رو انجام بدید.

 126. Avatar good گفت:

  نه متاسفانه پیدا نکردم.ورد۲۰۰۷

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خوب متاسفانه من الان روی سیستم آفیس ۲۰۰۷ ندارم، ممکنه تنظیمات در این ورژن متفاوت باشه، در صورت تمایل میتونید یک تصویر از محیط تنظیمات وردتون برای من ارسال کنید تا بررسی کنم و نتیجه رو بتون بگم.

 127. Avatar good گفت:

  توی متون pdf چطوری میتونم تغییراتی ایجاد کنم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خود فایل PDF به صورت مستقیم قابل ویرایش نیست، شما باید اول پی دی اف رو به یه فایل قابل ویرایش مثل ورد تبدیل کنید و ویرایش‌ها رو انجام بدید و مجددا خروجی PDF ازش بگیرید.

 128. Avatar good گفت:

  من توی Advanced همچین چیزی که فرمودید رو پیدا نمیکنم ،میشه بیشر توضیح بفرمایید

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   ببینید وقتی روی Advanced کلیک کردید، سمت راست یه سری توضیح و گزینه براتون میاره که شامل چندتا بخش هست، عنوان سومین بخشش Image Size and Quality هست.
   اگر باز هم پیداش نمیکنید لطفا بگید از کدوم ورژن مایکروسافت آفیس استفاده می‌کنید؟

 129. Avatar good گفت:

  چگونه می توان کیفیت یک تصویر رو توی ورد بهبود بخشید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   روی گزینه File در تب بالایی ورد کلیک کنید، بعد روی Options کلیک کنید، در سمت چپ پنجره‌ی باز شده روی Advanced کلیک کنید، حالا در صفحه‌ی باز شده اسکرول کنید تا به بخش Image Size and Quality برسید، حالا اینجا تیک گزینه‌ی Do not compress images in file رو بزنید.
   لطفا توجه کنید که با اینکار دیگه تصاویر فشرده نمیشن و ممکنه حجم فایل ورد نهایی زیاد بشه.

 130. Avatar good گفت:

  توی خود Equation ورد چطوری می تونیم فونت رو تغییر بدیم? توی MathType چطور؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   برای ایجاد تغییرات در فونت Equation ورد میتونید روی فرمول مورد نظرتون کلیک راست کنید و گزینه‌ی font رو انتخاب کنید، یک سری تنظیمات بتون میده منتها شما باز هم نوع فونت رو نمیتونید تغییر بدید (مایکروسافت اینکار رو برای حفظ هماهنگی در علائم ریاضی کرده چون با تغییر فونت امکان به هم ریختنش هست)

 131. Avatar good گفت:

  ممنونم از پاسخگویی شما
  اینکه توی MathType چجوری میشه همزمان هم فارسی تایپ کرد و هم انگلیسی؟

 132. Avatar good گفت:

  سلام
  شما با نرم افزار EndNote و MathType آشنایی دارید؟
  خیلی ضروریه می خوام ازتون چند تا سوال بپرسم.
  تشکر

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   من خودم با این برنامه‌ها کار نکردم ولی خوب شما با سرچ داخل گوگل (انگلیسی) ببینید نمیتونید مشکل رو حل کنید.
   ولی حالا سوالاتتون رو بگید من اگر بتونم راهنماییتون میکنم همچنین سایر کاربران شاید بتونن کمکتون کنن.

 133. Avatar نینا گفت:

  سلام
  سلام نو مبارک
  من در حال درست کردن فهرست خودکار هستم و اونو درست کردم ولی تیترهای اصلی و فرعی رو باید چجوری مرتب کنم؟(منظورم ۱,۲,۳,۴,…. Heading هست)

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   سال نو شما هم مبارک

   بعد از اینکه هدینگ‌ها رو مشخص کردید و فهرست خودکار رو ساختید، خود ورد به صورت اتوماتیک عنوان‌ها رو به صورت پله‌ای مرتب میکنه، یعنی عنوان‌های اصلی تر بیرون هستن و عناوین فرعی به اندازه‌ی چندتا اسپیس فرورفتگی دارن، برای زبان فارسی کافیه روی این خطوط کلیک و انتخابشون کنید (هر خط به صورت جداگونه) و اون رو راست‌چین کنید (دایرکشن رو روی Right to Left قرار بدین)

   در کل اگر درست عنوان بندی کرده باشید خود ورد فهرست رو مرتب بتون نشون میده و فقط کافیه راست‌چینش کنید.

 134. Avatar ناشناس گفت:

  سلام وقتی وارد page number می شوم فعال نمی شود , ونمی توانم شماره صفحه را وارد کنم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   لطفا مشکلتون رو واضح تر توضیح بدین.
   شما وقتی روی page number کلیک کنید و قالب بندی مورد نظرتون رو انتخاب کنید شماره صفحه به صورت خودکار درج میشه در صفحات.

 135. Avatar مجید گفت:

  سلام من به عنوان یک پروژه کلاسی باید تمام کاربرد های هدر و فوتر نام ببرم دوستان اگ کمک کنید ممنون میشم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   از کاربردهای هدر و فوتر میشه به موارد زیر اشاره کرد:
   درج شماره صفحه
   درج نام یا عنوان مقاله یا کتاب
   درج عنوان فصول مقاله
   درج پانوشت و پاورقی ها
   درج تاریخ
   درج یک المان ثابت در تمام صفحات
   و…

 136. Avatar سپیده گفت:

  سلام خسته نباشید … ببخشید من برای قسمت هدر خودم میخوام یه سربرگ اضافه کنم و شماره گذاری صفحه هم باید بالا سمت چپ باشه منتها وقتی سربرگ و اضافه میکنم شماره صفحه میاد خط پایین چیکار کنم که شماره صفحه روی سربرگ قرار بگیره؟؟؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   در همون قسمت میتونید فاصله هدر رو از بالا و پایین تنظیم کنید، با تغییر دادن این فاصله‌ها میتونید به اون چیزی که میخواید برسید.

 137. Avatar زهرا محمدی گفت:

  سلام .روز بخیر
  اگر بخوام این اعداد فارسی باشه باید چیکار کنم .

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   روی شماره صفحه کلیک و انتخابش کنید و بعد کلیدهای Crtl و Shift سمت راست رو همزمان فشار بدین.

 138. Avatar آرامش گفت:

  سلام آیا میشه بدون استفاده از فوتر پایین صفحات شماره صفحه گذاشت؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   بله، برای گذاشتن شماره صفحه الزامی به استفاده از فوتر نیست، میتونید از قسمت page numbers شماره صفحه اضافه کنید به فایل وردتون.

 139. Avatar reza گفت:

  سلام
  من بعد از قرار دادن عکس به عنوان سربرگ
  عکس حالت مات سفید میشه
  چطوری درستش کنم؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   مشکل خاصی نیست، توی ورد برای اینکه هدر از محتوای اصلیتون قابل تشخیص باشه یه کمی کم‌رنگ‌تر نشون داده میشه، خروجی پی دی اف که ازش بگیرید در رنگ اصلی خودش نشون داده میشه.

 140. Avatar شیما گفت:

  ببخشید یه سوال دیگه،شما با نرم افزار EndNote که برای رفرنس نویسی هست تابحال کار کردید و آشنایی دارید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خیر متاسفانه…

 141. Avatar شیما گفت:

  سلام
  با تشکر از راهنماییتون
  در طی این پروژه خیلی به من لطف کردید و مشکلاتم حل شد.ان شاءالله که خداوند کمکتون کنه و در تمام مراحل زندگی و تحصیل موفق و پیروز باشید.
  بازم تشکر

 142. Avatar شیما گفت:

  سلام
  من یه نرم افزاری تحت عنوان origin که برای رسم نمودارهای حرفه ای هست رو دانلود و نصب کردم (از سایتsoft98 ) ولی محیط برنامه برای من مشابه اون چیزی که تو سایت زده،نیست.در ضمن اعداد اعشاری رو بجای اینکه بصورت ۲.۲ نشون بده ۲/۲ نشون میده.من هر دو تا ورژن ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ این نرم افزار رو دارم ولی مشابه هم هستن.من میخوام اعداد رو بصورت۲.۲ بذاره نه ۲/۲.بنظرتون مشکل از کجاست؟ویندوزم ۸ و سیستمم ۶۴bit هست.اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.(من قبلن از راهنمایی های شما بهره کافی رو بردم)
  تشکر

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   در مورد برنامه Origin چون باهاش کار نکردم نمیتونم نظری بدم، منتها فکر میکنم وبسایت اصلیش http://www.originlab.com باشه، و اگر هم نسخه اصلی موجود باشه در اینجاست، بنابراین اگر واستون امکانش هست از همینجا دانلودش کنید.

   اما در مورد اعداد اعشاری درست میگید، در ویندوز ۸ مایکروسافت نمایش اعداد اعشاری رو به صورت دیفالت روی نماد اسلش قرار داده، اگه میخواین به نقطه تبدیل بشه باید این مراحل رو انجام بدین:

   اول به قسمت Region در کنترل پنل برید.

   بعد Advanced Setting رو انتخاب کنید و مقدار Decimal Symbol را به . (نقطه) تغییر بدید.

 143. Avatar محبوب گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم شما میدونین چجوری همه ی footer ها رو میتونیم صفحه ی آخر بذاریم ؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   درود
   فکر کنم درست متوجه منظورتون نشدم، اگر میخواین فقط صفحه آخر فوتر داشته باشه میتونید به همین روشی که در مقاله گفتیم عمل کنید.

 144. Avatar علی گفت:

  ببخشید تو این بخش جداسازی فوتر های صفحات از همدیگه
  وقتی تو پیج لی اوت گزینه گفته شده رو میزنم بعد تو بخش هدر و فوتر که میرم گزینه ی لینک تو پریویوس برام غیر فعاله!!!!

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   وقتی داخل یک صفحه سکشن بریک زدید، لینک تو پریویوس برای صفحه‌ی بعدی فعال میشه، مثلا اگر میخواین فوتر صفحه‌ی ۳ به بعد رو جدا کنید، باید در انتهای صفحه‌ی ۲ یه سکشن بریک بزنید و بعدش روی فوتر صفحه‌ی ۳ دوبار کلیک کنید و لینک تو پریویوس رو بردارید.

 145. Avatar شیما گفت:

  یه سوال دیگه از خدمتتون داشتم:
  روشی وجود داره که بفهمیم ایمیلی به کسی دادیم رو خونده یا نه؟
  من به یکی از مقالات خارجی ایمیل دادم ولی هنوز جواب نداده.میخوام بفهمم که ایمیل منو خونده یا نه؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   یادمه یه پلاگین برای گوگل کروم بود که میشد فهمید این مورد رو، منتها اون واسه قبل از اینکه که ایمیل رو بفرستید فک کنم (و البته فکر میکنم واسه جیمیل بود فقط)
   متاسفانه اسم پلاگین رو الان به خاطر ندارم، ولی می‌تونید با یه سرچ پیداش کنید.

 146. Avatar شیما گفت:

  ممنونم از لطفتون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خواهش می‌کنم، خوشحال میشم بتونم کمکی کنم…

 147. Avatar شیما گفت:

  راستش من یه مقاله ای فرستادم که الان جواب دادن:
  فایل ورد بدون پس زمینه رنگی و فایل pdf با پس زمینه رنگی(highlight) رو بفرستین.خودم هم متوجه منظورشون نشدم.چجوری باید فایلpdf با پس زمینه رنگی درست کرد؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خوب فایل ورد بدون پس زمینه که میشه همون حالت معمولی، در حالت عادی یه فایل ورد بدون پس زمینه هست (پس زمینه سفید داره)
   در مورد پس زمینه خوب، به همون روشی که گفتم می‌تونید برای فایل وردتون پس زمینه قرار بدین و بعد به پی دی اف تبدیلش کنید. (یعنی یه کپی از فایل قبلی بگیرید و بش زمینه‌ی رنگی بدین)
   ولی اینجا شما از کلمه‌ی Highlight استفاده کردین، این اصطلاح بیشتر در مورد پس زمینه‌ی متون به کار میره.
   این جایی که واسش مقاله رو می‌خواین بفرستین اگه می‌تونید داخل سایتشون قوانیشون رو مطالعه کنید یا ازشون بخواین بیشتر توضیح بدن.

 148. Avatar شیما گفت:

  سلام
  چطوری میتونم بک گراند بذارم؟ برای مقاله به اون احتیاج دارم که نمودارا رو توی ورد بیارم.به خدا نمیدونم باید چیکارکنم و استرس دارم.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   برای بکگراند گذاشتن روی صفحتون باید به این صورت عمل کنید:
   Design >> Page Color
   از اینجا میتونید برای صفحتون یه بکگرند دلخواه انتخاب کنید.
   سوالتون رو در مورد نمودار هم دقیقا متوجه نشدم، لطفا واضحتر بگین میخواین چیکار کنید تا بتونم کمکتون کنم.

 149. Avatar شیما گفت:

  سلام
  من میخوام توی ورد ۲۰۰۷ عکس ها و نمودارهایی رو که از طریق picture آوردم بدون back ground رنگی کنم؟باید چیکار کنم؟ pdf با پس زمینه رنگی یعنی چی؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   در حالت عادی یک تصویری رو که در ورد درج میکنید بکگراند نداره دیگه، ولی اگه خودتون روش بکگراند گذاشتید میتونید از همون قسمت برش دارین.
   در مورد پس زمینه هم وقتی شما برای صفحه یه پس زمینه (رنگی یا تصویر) انتخاب کنید در فایل پی دی اف هم اون صفحه/صفحات رنگی میشه زمینشون، احتمالا منظورشون از پی دی اف بدون پس زمینه همون رنگ سفیده (حالت دیفالت خودش)

 150. Avatar علیرضا گفت:

  سلام ببخشید من هدر رو تو صفحاتم همونطور ک گفتین انجام میدم ولی وقتی یه هدر جدید ایجاد میکنم شماره صفحاتش اون پایین دوباره از ۱ شروع میشه(از قسمت page namber)..ولی من میخام ادامه همون شماره های قبلی باشه آخه فصل بندیم اینجوری درست درنمیاد..چیکار باید کنم پایان ناممه?

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   توی حالت عادی نباید چنین مشکلی پیش بیاد، مگر اینکه تنظیمات شماره صفحه رو از قسمت Format page numbers… تغییر داده باشین.
   در اون صفحه‌ای که شمارش از اول شروع شده، از قسمت Page Number وارد Format page numbers… بشین و بررسی کنید که قسمت Page numbering روی گزینه Continue from previous section باشه.

 151. Avatar شیما گفت:

  فاصله هم میزنم ولی همش اینجوری میشه

 152. Avatar شیما گفت:

  سلام
  شما نحوه کار کردن با MathType رو بلدید؟من هرچی فرمول با این نرم افزار می نویسم،همش توهم رفته هست و اندیساش بهم میچسبن.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   درود
   خیر با این برنامه کار نکردم.
   اما اگر برای همون فایل قبلی می‌خواین فرمول تایپ کنید می‌تونید از قسمت Equation خود ورد استفاده کنید.

 153. Avatar ناشناس گفت:

  میشه نرم افزار متلب رو آموزش بدید؟
  شما برا یادگیری این زبان ها کلاس رفتید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   نه کلاس نرفتم، از قبل از اینکه برم دانشگاه یه چیزایی بلد بودم. توی دانشگاه هم خوب با توجه به رشتمون یکی از درسایی که ما میخونیم برنامه‌نویسیه.
   در مورد متلب هم بله آموزش‌هاش رو میذارم ولی مشخص نیست کی، فعلا درگیر درسای دانشگاه و یه سری پروژه دیگه هستم.

 154. Avatar شیما گفت:

  میشه بپرسم کدوم دانشگاه درس میخونید؟

 155. Avatar شیما گفت:

  راستی با نرم افزاری به نام اوریجین که برا رسم نمودارها به کار میره آشنایی دارید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   نه متاسفانه.

 156. Avatar شیما گفت:

  سلام
  شما برنامه نویسی با نرم افزار متلب رو بلدید؟
  کلاس رفتید؟
  منم خیلی مشتاقم که یاد بگیرم.

 157. Avatar شیما گفت:

  فرمودید که دانشجوی ترم ۳ آی تی هستید.کارشناسی یا ارشد؟

 158. Avatar ناشناس گفت:

  سلام
  از پنجره Styles استفاده میکنم.اینم بگم که من از چند تا فهرست خودکار توی ورد استفاده میکنم.شما روشی دیگه بلدید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   یعد از اینکه برای تصاویرتون Caption قرار دادید، از قسمت References گزینه‌ی Insert table of figures رو انتخاب می‌کنید؟
   چون من با این روش فهرست رو قرار دادم و مشکلی پیش نیومد.

 159. Avatar شیما گفت:

  راستی شما برنامه نویسی بلد هستید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   بله ولی نه در سطح خیلی حرفه‌ای.

 160. Avatar شیما گفت:

  من میخوام که فاصله عنوان مطلب تا اولین سطر نوشته شده به عنوان مثال ۲ باشه،ولی موقعی که ۲ رو انتخاب میکنم فاصله تمام سطرها هم ۲ میشه.چیکار باید کرد؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   ساده‌ترین روشی که به ذهنم می‌رسه اینه که فقط همون عنوان مورد نظرتون رو انتخاب کنید و از قسمت Paragraph فاصله‌ی عمودیش رو تنظیم کنید.

 161. Avatar شیما گفت:

  سلام
  من موقعی که میخوام فهرست برا شکل ها درست کنم و زیرنویس شکل ها رو انتخاب میکنم نوع فونت برای شکل ها تغییر میکنه.راهی وجود داره که تغییر نکنن؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   نباید چنین مشکلی پیش بیاد، از چه طریقی فهرست برای شکل‌ها درست می‌کنید؟

 162. Avatar شیما گفت:

  سپاسگزارم

 163. Avatar شیما گفت:

  یه سوال دیگه هم دارم:
  من برای تایپ همزمان اعداد به صورت انگلیسی و فارسی، ورد رو روی context تنظیم کردم.یعنی موقعی زبان فارسی هست اعداد به صورت فارسی نمایش داده شود و بالعکس.به همین خاطر توی پاورقی اعداد بصورت انگلیسی نوشته میشن.حالا چطوری میشه این اعداد رو به فارسی تبدیل کرد؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   وقتی روی کانتکس باشه میاد و با توجه به متن اطرافش زبان اعداد رو تنظیم میکنه، اگه میخواین با توجه به زبان سیستم اعداد نوشته بشن باید به جای context بذارینش روی حالت system و اعداد رو با کلیدهای بالای کیبرد بنویسین (نه دکمه‌های سمت راست) تا فارسی نوشته بشن.

 164. Avatar شیما گفت:

  میشه بپرسم رشته و مدرکتون چیه؟

 165. Avatar شیما گفت:

  سلام
  انگار ورد قاطی کرده بود،خدا رو شکر مشکل برطف شد
  ممنونم از لطفتون

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   خوبه، خوشحالم که مشکلتون حل شد.

 166. Avatar شیما گفت:

  میشه یکبار کامل توضیح بدید؟

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   ببینید، فرض کنید یه فایل ورد داریم در ۵ صفحه و می‌خوایم، صفحات ۱ و ۲ کلا بدون هدر باشه و از صفحه ۳ به بعد هدر داشته باشه.

   واسه این کار باید در “انتهای صفحه‌ی ۲” یه سکشن بریک بزنید:
   از این قسمت:
   Layout >> Brakes >> Continuous (Section Breakes)

   بعدش روی “هدر صفحه‌ی ۳” دوبار کلیک کنید و گزینه‌ی Link to Previous رو غیر فعال کنید.

   حالا روی هدر صفحه‌ی ۲ دوبار کلیک کنید و کلا هدرش رو پاک کنید.

   الان دیگه باید از صفحه‌ی ۳ به بعد هدر داشته باشه و صفحات قبل بدون هدر باشه و با تغییر در هدر صفحات ۳ به بعد هیچ تغییری نکنه.

   (اگر مجددا موفق نشدید بگید می‌خواین چه صفحاتی از فایلتون بدون هدر باشه، تا دقیقا بتون بگم باید چیکار کنید)
   موفق باشید

 167. Avatar شیما گفت:

  به خدا دیگه گیج شدم نمیدونم چیکار کنم؟

 168. Avatar شیما گفت:

  به خدا دیگه گیج شدم

 169. Avatar شیما گفت:

  سلام
  وقتی که اسم هدر دوم رو مینویسم باید کجا کلیک کنم؟تا قبل اینکه تو صفحه کلیک کنم اسم هدرهای قبل با این هدر متفاوته.

 170. Avatar شیما گفت:

  سلام
  منم همین کارا رو انجام دادم همراه با Section Breake ولی موقعی که میخوام اسم هدر بعدی رو تغییر بدم عنوان هدرهای قبلی هم عین این هدر میشه

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   اگر هم سکشن بریک زدید و هم لینکش رو با صفحات قبلی برداشتین نباید چنین مشکلی داشته باشه، یکبار مراحل رو چک کنید، اگر مجددا مشکل پابرجا بود میتونید فایلتون رو برای من ارسال کنید (از طریق ایمیل یا تلگرام) بررسی می‌کنم و اگه شد واستون درستش می‌کنم.

 171. Avatar شیما گفت:

  سلام
  منم همین کارا رو انجام دادم و Link to previous رو غیرفعال کردم ولی هدر صفحات قبلی حذف نمیشن.شما فرمودید که خیلی راحت هدر صفحه مورد نظرتون رو حذف کنید.چطوری؟
  ممنونم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   وقتی Link to previous رو غیر فعال کردین، به این معنیه که دیگه اون صفحه ارتباطی با صفحات قبلی خودش نخواهد داشت، حالا اگه میخواین کل صفحات قبل از این صفحه مشخص بدون هدر بشه، باید روی یکی از هدرهای صفحه های قبلی دوبار کلیک کنید و متنش رو حذف کنید، اینطوری هدر صفحات قبلی حذف میشن.
   (اگه موفق نشدین، لطفا سوالتون رو کامل‌تر توضیح بدین، ممکنه من درست متوجه سوالتون نشده باشم.)

 172. Avatar شیما گفت:

  سلام
  چجوری هدر برخی صفحات رو حذف کنیم؟
  شما در نظر بالا فرمودید که باید هدر و فوتر رو کاملا بردارین،چطور میشه اونا رو برداشت؟
  تو رو خدا کمکم کنید.در حال تایپ پایان نامه هستم و باید این هفته اونو تحویل بدم.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   کافیه، قبل اون صفحه‌ای که نمیخواین هدر داشته باشه و بعد اون صفحه رو با Section Breake جدا کنید و بعد گزینه Link to previous برای این دو صفحه رو غیر فعال کنید و خیلی راحت هدر صفحه مورد نظرتون رو حذف کنید.

 173. Avatar ناشناس گفت:

  سلام
  چجوری هدر برخی صفحات رو حذف کنیم؟
  شما در نظر بالا فرمودید که باید هدر و فوتر رو کاملا بردارین،چطور میشه اونا رو برداشت؟
  تو رو خدا کمکم کنید.در حال تایپ پایان نامه هستم و باید این هفته اونو تحویل بدم.

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام دوست عزیز
   کافیه، قبل اون صفحه‌ای که نمیخواین هدر داشته باشه و بعد اون صفحه رو با Section Breake جدا کنید و بعد گزینه Link to previous برای این دو صفحه رو غیر فعال کنید و خیلی راحت هدر صفحه مورد نظرتون رو حذف کنید.

 174. Avatar ر.احسانی گفت:

  سلام.اگ بخام صفحه اول و دوم بی شماره و هیدر باشه و از صفحه سوم شماره صفحه و هیدرم شروع شه چیکار باید بکنم

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   باعرض سلام
   داخل متن بخشی هست با عنوان “نحوه‌ی افزودن هدر و فوتر متفاوت به صفحات مایکروسافت ورد” که با تیتر قرمز رنگ مشخص شده، شما میتونید همین روش رو انجام بدین با این تفاوت که باید هدر و فوتر دو صفحه اول رو کلا بردارین.
   این روش رو انجام بدین، اگه سوال یا ابهامی بود بپرسین در خدمتم.

 175. Avatar نسرین گفت:

  از راهنماییتون ممنون ولی من یه سوال داشتم میشه جواب بدین؟
  یه سربرگ در ورد درست کردم و نام شرکت رو بالا قسمت هدر و آدرس و تلفن در پایین قسمت فوتر گذاشتم و همه تنظیمات رو انجام دادم بعد دستور پرینت میدم و در پرینت پریویو همه چیز کاملا عالی نشون داده میشه اما وقتی پرینت گرفته میشه آدرس از اون چیزی که در پریویو نشون میده بالاتر میخوره. علت چیه؟
  باید بگم سایز کاغذ هم در پیج لی آوت و هم در پرینت آ۴ انتخاب شده و تمام سایز بندیها کامله

  1. فرشاد گوهری فرشاد گوهری گفت:

   سلام
   موقع پرینت گرفتن تیک فیت کردن محتوا رو بردارین، احتمالا درست میشه.
   دقیقا نمیدونم عنوانش چی بود، Fit to paper, screen (یا چیزی مشابه اینا)