دایرکتوری آی‌تی

دایرکتوری آی‌تی
All | A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z ا ج ر گ
There are currently 10 names in this directory beginning with the letter C.
Cache
کش به اطلاعات پر استفاده ای گفته میشود که به صورت موقت در رایانه شما ذخیره میشوند، کش ها به ما کمک میکنند که پردازش و نمایش داده‌ها در دفعات بعدی سریعتر انجام شوند.
Cell
محدوده‌ای را که یک Access Point تحت پوشش دارد سلول ( Cell ) می‌گویند.
Chart
یک نمودار گرافیکی از داده‌ها.
cloudlet
تکه ابر ، در رایانش ابری و رایانش مه کاربرد دارد.
Coaxial
کواکسیال نوعی کابل است (کابل هم محور)
Collision
برخورد یا لرزش سیگنال ها
commit
عمل ذخیره پروژه بر روی گیت را commit می گویند. به این معنی که شما یک نسخه از پروژه را از گیت گرفته و تغییر داده اید حال می خواهید این تغییرات را روی نسخه موجود در گیت ذخیره کنید. به این عمل ذخیره سازی کامیت گفته می شود. اگر برای اولین بار بخواهید پروژه را روی گیت ذخیره کنید به این عمل initial commit گفته می شود.
Cookie
یک فایل اطلاعاتی کوچک که اکثرا توسط وبسایت‌ها در مرورگر رایانه شما ذخیره میشود و شامل اطلاعاتی درباره فعالیت شما در آن سایت است.
Cutsom Rom
یک نســخه کاملا مستقل و غیر رسمی از سیستم عامل است که شامل هسته می شود (هسته باعث اجرای هرچیزی می شود) از جمله نرم افزارها ، سرویس ها و… هر چیزی که موبایل یا وسیله مورد نظر توانایی اجرای آن را داشته باشد و در کل بستگی به کسی دارد که رام را برای چه هدفی سفارش سازی یا customized کرده است.
Cyangoen
سیانوژن یک سیستم‌عامل مبتنی بر کدهای اندروید است، این سیستم‌عامل که به اختصار CM هم نامیده می‌شود، امکانات بیشتری نسبت به اندروید خالص دارد.